Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Соціально-психологічні проблеми жінок, які мають розумово відсталу дитину

Соціально-психологічні проблеми жінок, які мають розумово відсталу дитину

Назва:
Соціально-психологічні проблеми жінок, які мають розумово відсталу дитину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Соціально-психологічні проблеми жінок, які мають розумово відсталу дитину


Рівень цивілізованості суспільства багато в чому визначається його ставленням до найбільш незахищених верств населення. Однією з таких є діти-інваліди з розумовими та фізичними вадами; сім’ї, що виховують таких дітей, і, насамперед, матері.
У нашій країні, як і в усьому світі, спостерігається тенденція зростання кількості дітей-інвалідів. За даними звіту «Стан материнства і дитинства в Україні: проблеми перехідного періоду», підготовленого групою українських експертів, за останні три роки удвічі зросла кількість дітей із вродженими аномаліями в розвитку: з 8,2 до 16,7 на 10 тис. За останніми статистичними даними в Україні проживає 146,5 тис. дітей-інвалідів.
Сім’я – це мікросоціум, у якому відбувається становлення дитини-інваліда. Крім того, у таких сім’ях, як правило, існує цілий ряд проблем. Це алкоголізм одного чи обох батьків, сім’ї з одним годувальником, бідність, і, як наслідок, погане харчування, низький рівень освіти та інше.
Інвалідність скоріше не медична проблема, а проблема нерівних можливостей, що виникли внаслідок травми чи захворювання. Сім'ї, що мають дітей-інвалідів, мають нерівні можливості по відношенню до звичайних сімей, і потрапляють в категорію клієнтів соціальної роботи. Такі сім'ї об'єднуються в групи, організації, що покликані допомогти людям, які страждають психічними захворюваннями. У США діє добре відомий Національний союз психічно хворих – НМПХ (National Alliance for the Mentally ІІІ, NAMI), який здійснює свою захисну діяльність на національному рівні в усіх 50 штатах. У Німеччині існує Союз родичів психічно хворих (ВАрК), який нараховує 2500 членів, об'єднаних в 600 груп. До його складу входять родичі осіб, які страждають важкими психічними захворюваннями. У Новій Зеландії існує Співдружність хворих на шизофренію (SF), яка нараховує 2100 членів в 20 групах та ін. Так, характерною рисою дитячої соціальної служби в США, Великобританії є її орієнтація не стільки на дитину, скільки на сім'ю в цілому [1, 220].
У наукових працях з соціології, соціальної роботи, психології, соціальної педагогіки: Р. Кравченко, О. Холостової, В. Зайнишева, В. Курбатова, А. Капської, О. Безпалько, Р. Вайноли, Л. Виготського, Е. Зіглера, Р. Ходаппа, Д. Голдберга, А. Уорда, В. Кузнєцова, В. Чернявського, Н. Бастуна, А. Обуховської, А. Гонєєва та інших ми частіше зустрічаємося з обговоренням проблем дітей-інвалідів, ніж з обговоренням проблем сімей чи проблем матерів, що їх виховують. Відомо лише, що в таких сім'ях виникає багато складних проблем, у тому числі, медичних, економічних, проблем виховання та догляду за хворою дитиною, з утрудненнями у встановленні та підтримці контакту з нею, придбання обладнання, соціально-професійних проблем (зміна місця роботи і характеру праці з урахуванням інтересів хворої дитини, формування специфічного укладу життя сім'ї та інше) [2, 308]. Але існує ряд досліджень проблем, які властиві жінкам, і, можливо в сім'ях з хворою дитиною вони більш болісні.
Це безробіття матерів, тяжке матеріальне становище, дискримінація в суспільстві, "сексизм", психологічне й емоційне навантаження, яке жінка несе до кінця життя. За даними досліджень, присвячених жіночому безробіттю та супутнім йому психологічнім і соціальним факторам, виявлено, що доля жінок, що знаходяться в стані гострого стресу, серед безробітних в 3,5 рази більше, ніж в групах, що знаходяться в ситуаціях соціальної захищеності та психологічного комфорту. А в ситуації соціального стресу, при втраті відчуття соціальної захищеності людина мусить змінювати ієрархію життєво важливих цінностей: значущими стають для неї домагання найбільш низького рівня. У вітчизняній літературі подібні дослідження з групою безробітних жінок, що мають дітей-інвалідів, не проводилося.
Специфіка проблем сімей з дитиною-інвалідом, що страждає психічним захворюванням чи розумовою відсталістю, – це постійне психологічне і емоційне навантаження на сім'ю і залежність від хворого.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Соціально-психологічні проблеми жінок, які мають розумово відсталу дитину

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок