Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Зміст освіти у формуванні інформаційної компетентності

Загрузка...

Зміст освіти у формуванні інформаційної компетентності

Назва:
Зміст освіти у формуванні інформаційної компетентності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зміст освіти у формуванні інформаційної компетентності


Інформаційна компетентність — це інтегративне утворення особистості, яке віддзеркалює її здатність до визначення інформаційної потреби, пошуку інформації та ефективної роботи з нею у всіх її формах та представленнях – як в традиційній, друкованій формі, так і в електронній формі; здатності щодо роботи з комп’ютерною технікою та телекомунікаційними технологіями, та здатності щодо застосування їх у професійній діяльності та повсякденному житті. Інформаційна компетентність є сукупністю трьох компонент: інформаційна компонента (здатність ефективної роботи з інформацією у всіх формах її представлення); комп’ютерна або комп’ютерно-технологічна компонента (що визначає уміння та навички щодо роботи з сучасними комп’ютерними засобами та програмним забезпеченням); компонента застосовності (яка визначає здатність застосовувати сучасні засоби інформаційних та комп’ютерних технологій до роботи з інформацією та розв’язання різноманітних задач).
Формування інформаційної компетентності здійснюється за допомогою цілого ряду факторів, одним з яких є зміст освіти, що містить у собі не тільки перелік навчальних предметів, але і професійні навички й уміння, що формуються в процесі оволодіння предметом.
Зміст підготовки спеціалістів повинен будуватись як комплексна цільова програма, орієнтована на кінцеві результати, а не як проста сума незалежних один від одного автономних дисциплін. Зміст кожної окремої дисципліни повинен розглядатись як органічна частина цілісного змісту всебічної підготовки спеціаліста певної навчальної дисципліни у досягненні кінцевих цілей підготовки фахівців.
Слід відмітити, що існуючи зміст та структура навчальних предметів не завжди відповідають цілеспрямованому розв’язанню виховних та навчальних задач, пов’язаних з формуванням професійно-значимих якостей фахівця. При проектуванні змісту навчання слід звертати особливу увагу на такий зміст, який буде сприяти розвитку не лише професійних, але й особистісних якостей.
Таким чином, зміст освіти має двоїсту природу. З одного боку це соціальний досвід, виражений у певній формі програми та підручника, а з іншого – це діяльність студента з цим формалізованим досвідом.
Процес формування змісту освіти і змісту навчання ще не достатньо відпрацьований. Аналіз навчальних планів, програм, підручників і посібників свідчить про те, що не лише відбір інформації в рамках навчального предмету та вибір практичних завдань і задач носять випадковий характер, але й цілі навчальні предмети є необгрунтовано включені у навчальні плани окремих спеціальностей. На другорядний навчальний матеріал, включений випадковим чином у навчальні плани і програми, витрачається час, в результаті не залишається достатньо часу для вивчення основного матеріалу.
Причиною таких помилок є недостатньо обгрунтований спосіб відбору навчальної інформації і складу і змісту практичних завдань і задач.
Ще однією важливою задачею є забезпечення мобільності навчальних програм, які відображають зміст навчання для забезпечення адекватної відповіді системи освіти на зміни в суспільстві на появу та розвиток нових технологій.
Для вибору відповідного змісту освіти як компоненту системи умов, спрямованих на формування інформаційної компетентності майбутнього економіста, повинно бути вирішено ряд задач щодо вибору змісту навчальних курсів як дисциплін комп’ютерного циклу, так і професійно-орієнтованих та загальноосвітніх дисциплін. Так як інформаційна компетентність є інтегральна характеристика особистості, утворена як сукупність компетенцій, що стосуються роботи з інформаційними та комп’ютерними технологіями та телекомунікаціями у їх застосуванні в професійній діяльності та в повсякденному житті, то зміст навчальних дисциплін в загальному та окремих занять повинен бути спрямований на досягнення цього результату. Обов’язковим елементом змісту навчання повинно стати розв’язання задач професійного спрямування, яке повинно бути присутнє вже з перших кроків вивчення дисциплін комп’ютерного циклу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Зміст освіти у формуванні інформаційної компетентності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок