Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Структура актуальних напрямів (тематики) досліджень проблем дистанційної професійної освіти

Структура актуальних напрямів (тематики) досліджень проблем дистанційної професійної освіти

Назва:
Структура актуальних напрямів (тематики) досліджень проблем дистанційної професійної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,25 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Структура актуальних напрямів (тематики) досліджень
проблем дистанційної професійної освіти


Розвиток дистанційної професійної освіти (ДПО) перш за все потребує проведення широкого кола наукових досліджень і розробок, пов’язаних з розв’язання всього спектру її психолого-педагогічних, комп’ютерно-технологічних, організаційно-управлінських, фінансово-економічних і нормативно-правових проблем. Тільки за цих умов можна сподіватись на досягнення необхідної якості освіти, що надається, ефективне запровадження цієї перспективної форми навчання в освітню практику.
Спектр і масштаби досліджень цих проблем як у вітчизняній, так і в закордонній науковій практиці в останні роки значно поширились. Водночас, ці дослідження, як правило, носять несистемний, навіть, хаотичний характер, їм бракує необхідної комплексності і науковості.
Постала нагальна потреба системної структуризації актуальних напрямів (тематики) досліджень проблем ДПО і на цій основі координації досліджень і розробок з цього розділу науки і освітньої практики. Подальший виклад є спробою здійснити деякі кроки в цьому напрямі.
Визначимо об’єкт дослідження як дистанційна професійна освіта в Україні. В свою чергу, предметом дослідження цієї роботи є структура актуальних напрямів (тематики) досліджень проблем дистанційної професійної освіти (ДПО).
Використовуючи для синтезу, декомпозиції і аналізу освітніх систем методологію системного підходу [1], будемо розглядати цю структуру як систему, а множину елементів (об’єктів), що входять до її складу, – як множину підсистем, кожна з яких відбиває суттєві аспекти досліджень і реалізації ДПО. В свою чергу, представимо зазначену структуру чотирирівневою ієрархічною моделлю, кожен з ієрархічних рівнів якої, утворений декомпозицією загальної проблеми за такими критеріями [2]:
перший рівень структури – відбиває характер відношень відповідних підсистем цього рівня структури до цілей ДПО, специфічні аспекти реалізації завдань досліджень ДПО і причетності до реалізації ДПО відповідних підсистем (суб’єктів) освіти і суспільства і включає такі підсистеми: 1.філософії і історії, 2.психолого-педагогічну, 3.інформаційно-технологічну, 4.соціально-економічну, 5.організаційно-управлінську і 6.нормативно-правову; Проблеми кожної з зазначених підсистем повинні розроблятися в контексті розв’язання загальних проблем розвитку освіти і суспільства, з урахуванням перспективних шляхів їх розв’язання і використання набутих досягнень (наприклад, проблем підвищення якості освіти, розвиваючої педагогіки, інформатизації освіти тощо);
другий рівень структури - декомпозує попередній за напрямами (тематикою) актуальних досліджень проблем ДО;
третій і четвертий (там, де, на наш погляд, це виявилось доцільним) рівні структури – звужують, поглиблюють і уточнюють деякі напрями попередніх рівнів структури, змістовно і послідовно наближаючи відповідний напрям до можливої теми конкретного дослідження.
Вочевидь, що деякі напрями досліджень можуть відбивати один або декілька аспектів ДПО, тобто одночасно входити до декількох підсистем вищого рівня моделі структури. Тому запропонована структура не є плоскою, а уявляє собою граф з перехресними зв’язками. При представлені цієї структури плоским графом (без перехресних зв’язків) назви деяких напрямів досліджень можуть повторюватись, відбиваючи той чи інший аспект вищого рівня структури.
У відповідності з актуальними потребами теорії і практики освіти, результатами попередніх робіт, можливостями дослідників за кожним з зазначених напрямів можуть проводитись теоретичні, пошукові (дослідження перспективних проблем і напрямів розвитку систем ДПО – для всіх аспектів і видів забезпечення в загальному контексті розвитку освіти і суспільства), експериментальні дослідження (наприклад, пілотні проекти) і розробки, аналіз здобутого передового вітчизняного і зарубіжного досвіду, дослідження щодо його поширення та впровадження тощо. Оскільки ця типологія досліджень притаманна кожному з наведених і, в контексті мети даного розгляду, не є його визначальною ознакою в назві кожного з напрямів відбивається тільки основна змістовність відповідного дослідження без наголосу на тип, форму, методи та іншу специфіку, за яким воно може бути проведено.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Структура актуальних напрямів (тематики) досліджень проблем дистанційної професійної освіти

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок