Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ТВОРИ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЯК ЗАСІБ СТИМУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ТВОРИ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЯК ЗАСІБ СТИМУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ТВОРИ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЯК ЗАСІБ СТИМУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,72 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ТВОРИ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЯК ЗАСІБ СТИМУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
(НА МАТЕРІАЛІ ПРЕСИ ГАЛИЧИНИ МІЖВОЄННОЇ ДОБИ)
Відродження духовної культури українського народу, реформування системи освіти у контексті соціально-економічних перетворень, що відбуваються в Україні, неможливе без змін взаємовідносин людини і природи. Адже екологічна ситуація сьогодні практично залежить від поведінки і діяльності у природі кожної особистості і вимагає, насамперед, глибокої перебудови всього способу життя, і, відповідно, систем культури і освіти. Так, у проекті Концепції екологічної освіти і виховання серед пріоритетних завдань формування екологічної культури особистості визначено розвиток її особистої відповідальності за стан навколишнього середовища, оволодіння нормами екологічно грамотної поведінки у природі, засвоєння ціннісних орієнтацій [8, 4]. Таким чином, поряд із розширенням знань, формуванням відповідних переконань, почуттів і ставлення до процесів і явищ навколишньої дійсності, виробленням вмінь і навичок екологічна освіта і виховання передбачають також засвоєння норм поведінки особистості у природі та здійснення природоохоронної діяльності у навколишньому природному середовищі.
Провідне місце у висвітленні педагогічного аспекту взаємодії суспільства і природи належить роботам А.Н.Захлєбного, І.Д.Звєрєва, Л.П.Печко, І.Т.Суравегіної, В.В.Червонецького. Значний внесок у вирішення проблем екологічної освіти, екологічної культури, екологічно зорієнтованої діяльності школярів зробили Г.П.Волошина, В.М.Назаренко, З.П.Плохій, Г.П.Пустовіт, Н.О.Пустовіт, Л.П.Салєєва, Т.І.Тарасова та ін. Автори зазначають, що провідне місце у формуванні екологічної культури особистості належить здійсненню діяльнісного підходу, який виявляється у формуванні мотивів, в оволодінні вміннями й навичками екологічної діяльності, нормами і правилами екологічної поведінки. У сучасних дослідженнях науковців і педагогів знайшли втілення проблеми взаємозв’язку пізнавальної і практичної діяльності у конкретному соціоприродному середовищі з проблемами охорони природи (М.М.Вересов, М.Б.Дуденко, І.В.Лебедь, М.Г.Стельмахович, Є.І.Сявавко), природоохоронної діяльності учнів у зв’язку з вивченням природи рідного краю (П.В.Іванов), підготовки школярів до практичної діяльності по її охороні (М.С.Матрусов). Однак відсутні роботи, що висвітлювали б аналіз дитячих художніх творів, надрукованих у пресі Галичини міжвоєнної доби з проблем природоохоронної діяльності. Тому у статті розкривається виховний потенціал творів тогочасної художньої літератури для дітей, їх вплив на стимулювання природоохоронної діяльності молодших школярів Галицького краю.
Відомо, твори художньої літератури – важливий засіб здійснення комплексного підходу до навчання і виховання молодших школярів. Адже призначення красного письменства – пробудити у дитини чисті, світлі емоції, розвинути творчу уяву, самостійність мислення, потяг до краси і добра. Саме тому, як зазначає А.Княжинський, “школа мусить не тільки призвичаїти учня до книжки, часопису чи журналу, але – що більше – мусить навчити його читати, чи – скажімо виразніше – “вичитати” увесь зміст книжки, часопису чи журналу...” [3, 78].
Читаючи художні твори чи слухаючи їх, дитина з раннього віку прилучається до осягнення таємниць навколишнього світу, вчиться вести спостереження за ним, робити свої власні відкриття. Таким чином, художні твори для дітей, а також “...книжки з окремих відділів знання треба брати до бібліотеки в певній пропорції так, щоб кожна ділянка заняла в цілому об’ємі своє правдиве місце, в залежности від свого впливу на розвиток людини, чи значіння для практичного життя” [1, 159].
Особливе місце серед творів художньої літератури займають твори природничого характеру. Вони ознайомлюють дітей із законами розвитку природи, з життям рослин і тварин; прилучають до природоохоронних знань, що виходять за межі шкільної програми; сприяють формуванню світогляду, виробленню наукового погляду на світ, природу, ставлення до неї; впливають на формування природоохоронної культури молодших школярів, а , отже, стимулюють їх природоохоронну діяльність як її складову.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ТВОРИ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЯК ЗАСІБ СТИМУЛЮВАННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок