Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Випаровування води рослинами

Випаровування води рослинами

Назва:
Випаровування води рослинами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,09 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат по педагогіці
Методика викладання біології
„Випаровування води рослинами”
(Розділ 1. Царство Рослини; тема 9. Основні функції рослинного організму)
Мета:
освітня: сформувати в учнів знання про транспірацію як процес випаровування води рослинами; з’ясувати його значення для рослин; розвивати поняття про взаємозв’язок живого організму з середовищем; формувати розрахунково-вимірювальні уміння та уміння якісного та кількісного аналізу результатів досліду; стимулювати інтерес до кількісної оцінки біологічних явищ.
виховна: формувати в учнів науковий світогляд на основі розуміння органічної доцільності явищ природи (на прикладі пристосованості рослин до життя в різних умовах температурного та водного режимів); виховувати в учнів любов та ціннісне ставлення до природи; формувати бажання та вміння доглядати за кімнатними рослинами.
розвивальна: розвивати в учнів такі риси, як спостережливість, уважність; формувати вміння ставити проблеми, висувати припущення та формувати висновки у процесі проведення дослідів та спостережень.
Форма навчального заняття: урок.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Міжпредметні зв’язки: агрегатні стани води, фізичні властивості води в різних агрегатних станах, теплові явища у природі (Природознавство, 5 клас); вимірювання площ (математика, 5 клас).
Методи: словесні (розповідь, репродуктивна бесіда, пошукова бесіда, проблемна бесіда), наочні (демонстрування дослідів, кімнатних рослин, таблиць тощо; спостереження), практичні (самостійна робота з вимірювання площі листкової поверхні, робота з таблицями).
Обладнання: прилади та матеріали для дослідів, що демонструють випаровування води листками; кімнатні рослини (пеларгонія, традесканція, бегонія, алое, монстера, сансев’єра, агава, пальма); таблиці; модель продихів; контури листків, палетка.
Література:
1.   Біологія: Підруч. для 6-го класу загальноосвіт. навч. закл. /М. М. Мусієнко, Ю. Г. Вервес, П. С. Славний та ін. – К.: Генеза, 2002. – 208 с.
2.   Биологический эксперимент в школе: Кн. для учителя /А. В. Бинас, Р. Д. Маш, А. И. Никишов и др. – М.: Просвещение, 1990. – 192 с.
3.   Богоявленская А. Е. Активные формы и методы обучения биологии: Растения. Бактерии. Грибы. Лишайники. – М.: Просвещение, 1996. – 192 с.
4.   Гладюк Т. В. Біологія. Хімія: Інтегровані заняття. – Тернопіль: Підручники і посібники, 1997. – 84 с.
5.   Калинова Г. С., Мягкова А. Н. Методика обучения биологии: 6–7 кл.: Растения. Бактерии. Грибы. Лишайники: Пособ. для учителей. – М.: Просвещение, 1989. – 224 с.
6.   Кузнецова В. И. Уроки биологии. 7 кл.: Растения. Бактерии. Грибы. Лишайники: Кн. для учителя. – 2-е изд., перераб. – М.: Просвещение, 1991. –191 с.
7.   Морозюк С. С. Біологія: Підруч. для учнів 6-го класу загальноосвіт. навч. закл. – 2-е вид. – Х.: Торсінг, 2000. – 224 с.
8.   Организация учебной деятельности школьников на уроках биологии /А. Н. Мягкова, Е. Т. Бровкина, Г. С. Калинова и др. – М.: Просвещение, 1988. – 192 с.
9.   Остапенко Д. І. Шкільні досліди з фізіології рослин: Посібн. для вчителів. – К.: Рад. шк., 1980. – 118 с.
10. Розенштейн А. М. Самостоятельные работы учащихся по биологии: Растения: Пособ. для учителя. – 2-е изд., перераб. – М.: Просвещение, 1988. – 144 с.
11. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Біологія. 6–11 класи. – К.: Шкільний світ, 2001. – 144 с.
12. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Природознавство. 5 клас. – К.: Шкільний світ, 2001. –24 с.
Хід уроку
І. Організація класу до навчально-пізнавальної діяльності на уроці.
ІІ. Підготовка учнів до вивчення нового матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Випаровування води рослинами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок