Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ В ІНСТРУМЕНТАЛЬНО-ВИКОНАВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ В ІНСТРУМЕНТАЛЬНО-ВИКОНАВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ В ІНСТРУМЕНТАЛЬНО-ВИКОНАВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,01 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 378.14:78
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ В ІНСТРУМЕНТАЛЬНО-ВИКОНАВСЬКІЙ
ДІЯЛЬНОСТІ
У статті запропоновані ефективні навчально-виховні методи і прийоми формування музичного мислення студентів мистецьких вищих навчальних закладів у процесі інструментально-виконавської підготовки за умови впровадження особистісно орієнтованого підходу до викладання фахових дисциплін.
In the article some effective teaching and educational methods and ways of forming a musical thinking of culture high schools students in the process of instrument performing training are proposed. Such methods can be effective on the condition of introduction of person-oriented approach to teaching special disciplines. Загострення проблеми людського "Я" в культурній та духовній сферах посилило тенденції до перегляду звичних парадигм, змісту і педагогічних технологій мистецької вищої освіти. Оновлення системи фахової підготовки майбутніх музикантів-виконавців у мистецьких вищих навчальних закладах шляхом впровадження гуманістичного особистісно орієнтованого навчання як основи формування свідомого громадянина відкриває перспективи створення необхідних передумов для активізації та розвитку їхнього музичного мислення.
Музичне мислення як різновид художнього мислення виникає при складанні, виконанні та сприйнятті музики. З аналізу наукової музикознавчої літератури (Л.Дис, І.Котляревський, А.Сохор, Б.Теплов та ін.) випливає висновок, що цей вид мислення втілює об'єктивні закономірності мислення взагалі, є діалектичним за своєю природою. У сучасній музичній педагогічній теорії та практиці феномен музичного мислення досліджується в різних аспектах (О.Бурська, А.Заруба, Н.Мозгальова, Н.Суслова, Ю.Шмалько та ін.). На підставі вищеозначених надбань в нашій інтерпретації музичне мислення студентів - це творчо- пізнавальна діяльність, спрямована на усвідомлення художнього смислу образів мистецтва та їх відтворення в різних видах музичної діяльності. Безліч літературних джерел з проблеми музичного мислення свідчать про актуальність і значущість цієї сфери дослідження, а також про: відсутність цілісної концепції такого явища, недостатнє врахування сучасних ідей особистісно орієнтованої освіти у формуванні музичного мислення студентів мистецьких вищих навчальних закладів. Узагальнюючи різні психолого-педагогічні, мистецтво-знавчі і музикознавчі підходи до визначення сутності музичного мислення, ми розробили методику цілісного формування музичного мислення майбутніх фахівців, яка активізує розумову і художньо-інтерпретаційну діяльність, сприяє творчій самореалізації особистості. Основним навчально-виховним методам і прийомам формування музичного мислення студентів в інструментально- виконавській діяльності присвячена дана стаття.
З огляду на розроблені підходи ми виділяємо такі напрямки формування музичного мислення майбутніх музикантів-виконавців: 1) розвиток операційної сфери музичного мислення шляхом активізації таких операцій, як аналіз та синтез музичного матеріалу, формування здатності до диференціювання та інтегрування елементів музично-образної структури, зіставлення й класифікації музичних явищ, а також до складних трансформацій елементів образної структури; організація взаємодії операцій музичного мислення; 2) розвиток комплексного вміння вибудовувати стратегію і визначати тактику розв'язування музичних задач, трансформувати відомі способи розв'язань у різні педагогічні ситуації; 3) навчання "саногенного" мислення студентів з метою самопізнання і саморегулювання власних емоцій для енергетизування творчої музичної діяльності; 4) впровадження інтегрованого спецкурсу з розвитку музичного мислення студентів в інструментально-виконавській діяльності.
Багатогранність завдань, пов'язаних із розвитком досліджуваного феномена потребує врахування низки дидактичних принципів. Вони включають провідний принцип - особистісно орієнтований підхід до організації навчального процесу, а також принципи науковості, систематичності, послідовності, діалогічності, активності навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ В ІНСТРУМЕНТАЛЬНО-ВИКОНАВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок