Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів трудового навчання.

Загрузка...

Проблеми розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів трудового навчання.

Назва:
Проблеми розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів трудового навчання.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,69 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Проблеми розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів трудового навчання.
 


Важливість виховання творчого вчителя набуває останнім часом особливого значення. Вчитель, який відчуває потребу до творчого самовияву, зможе постати перед учнями як самобутня особистість, здатна розвивати індивідуальність своїх вихованців. А саме розвиток індивідуальності, особистості – одне з завдань, що обумовлено Концепцією розвитку загальної середньої освіти.
Як визначає психолого-педагогічна література, творчий потенціал особистості визначається отриманими та самостійно виробленими вміннями, навичками, здібностями до творення.
Які ж саме здібності необхідні творчій особистості вчителя? Без сумніву – креативність - одна з здібностей, які і характеризують творчу особистість. Американський психолог Е. Фромм запропонував таке визначення творчих здібностей : “ Це здатність дивуватися і пізнавати, вміння знаходити рішення в нестандартних ситуаціях це спрямованість на відкриття нового і здатність глибокого усвідомлення свого досвіду”(4). Більшість психологів схиляються до думки, що здібності, в тому числі і творчі, можна формувати і розвивати в процесі діяльності. Венгер Л.А. писав :” Якщо здібності не вроджені, а складаються у діяльності, якщо вони – один з результатів навчання, можна розраховувати знайти такий зміст і такі методи навчання, при яких та чи інша здібність склалась би на самому високому рівні у всіх дітей.”(1)
Свого часу видатний психолог Л.С.Виготський визначав творчі здібності і творчу діяльність як комбінаторну і надавав великого значення для її розвитку “вправам у цій діяльності”(2)
Аналіз навчальних планів і програм фахових дисциплін з підготовки майбутніх вчителів трудового навчання показує на великий потенціал розвитку творчих здібностей студентів засобами окремих спеціальних дисциплін, зокрема - технології обробки і збереження харчових продуктів.
При розробці програми Практикуму з технології обробки і збереженні харчових продуктів ми ставили за мету створення такої програми, яка б сприяла розвитку творчих здібностей студентів - майбутніх вчителів обслуговуючої праці. Слід зауважити, що нами було розроблено два варіанти програми Практикуму. В першому варіанті під час однієї лабораторної роботи академічна студентська група(або підгрупа) поділялася на бригади і кожна бригада виготовляла страву, що належала до певного виду страв, так, що на закінчення лабораторної роботи ми отримували комплексний обід з чотирьох-п’яти страв. З точки зору формування і закріплення базових знань і умінь з технології приготування їжі та естетичного виховання студентів така структура програми Практикуму була виправдана. Проте, вона обмежували виявлення і розвиток творчо-пізнавального потенціалу студентів. Адже, як правило, при виборі страви для виготовлення під час лабораторної роботи студенти користувалися Методичними вказівками і, рідше, запропонованою літературою. Тобто, навчання за такою програмою можна визначити як традиційно-інформаційне.
Другий варіант програми Практикуму має зовсім іншу структуру. Він поєднує традиційну та творчу функції навчання. В цьому варіанті Програми ми відмовилися від приготування комплексного обіду під час однієї лабораторної роботи, а повернулися до тематичних робіт. За кожною темою пропонується дві лабораторні роботи: одна базується на виготовлені страв або кулінарних виробів за стандартними рецептурами та технологіями, зазначеними у довідниково- технологічній літературі з технології приготування їжі - Збірнику рецептур страв і кулінарних виробів для підприємств громадського харчування, підручників для відповідних ПТУ і технікумів тощо. Але й в цих роботах ставиться завдання творчого напряму - скласти на підставі рецептури технологічну карту та послідовність виконання операцій виготовлення страви або кулінарного виробу.
Друга лабораторна робота з цієї ж теми передбачає завдання, орієнтовані на пошук рецептур і технологій приготування страв або виробів з інших джерел - газет, журналів, книг з домоведення тощо, тобто нестандартних технологій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проблеми розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів трудового навчання.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок