Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методика роботи з друкованими наочними посібниками (урок)

Методика роботи з друкованими наочними посібниками (урок)

Назва:
Методика роботи з друкованими наочними посібниками (урок)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,91 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Методика роботи з друкованими наочними посібниками (урок)


Мета. Познайомити учнів з різними видами (екран) наочних посібників і методикою їх використання на уроках природознавства.
Виробляти навики у роботі з різними видами наочних посібників, розвивати творчість, самостійність у підборі посібників. Розкрити значення використання їх на уроках природознавства.
Обладнання. Підручники «Природознавства» 2 і 3 кл програми середньої загальноосвітньої школи.
Таблиці природних зон, д/м «Нафта» гербарії рослин, роз даткові картки.
Література. В.П. Городенко «Методика преподавания природознавства» Л.К. Нарочна «Методика викладання природознавства» ж. «Початкова школа» 80 р. №40, ст. 42
Хід уроку
І. Організаційна частина.
II. Перевірка домашнього завдання.
а) 1. Провести аналіз підручника «Природознавство» 2 кл.
2. Провести аналіз підручника «Природознавство» II кл.
3. Методика роботи на уроках природознавства з планом і картою.
4. Використання на уроках природознавства натуральних наочних посібників.
б) 1. Записати вимоги до уроків.
2. Структура комбінованого уроку. Фронтально.
1. Що таке урок? Типи уроків з природознавства.
2. Методика підведення підсумків спостережень.
3. Етапи уроку - екскурсії.
4. Які практичні роботи на місцевості в класі природознавству передбачені програмами.
Перевірити виконання практичної роботи.
Для вивчення багатьох об'єктів і явищ, недоступних для безпосереднього сприймання їх у натурі, вчитель використовує й графічні наочні посібники: картини, табли-ці, схеми, кольорові листівки, роздавальні картки тощо.
Потреба в демонструванні графічних наочних посібни-ків зумовлена тим, що уявлення, які дістають діти тільки з розповіді вчителя або читання статті і які не закріплені зоровими образами, можуть бути неправильні. Отже, демонстрування навчальних таблиць і картин, супровод-жувані поясненнями, допомагають створити в учнів образ-ні уявлення про предмети і явища навколишнього сере-довища.
Стінні картини і таблиці мають такі розміри, що зображене на них видно з останньої парти. Перед демон-струванням їх у класі вчитель повинен докладно ознайоми-тися з «Методичними вказівками», що додаються до ком-плекту таблиць або картин. В них зазначено, які методи і прийоми треба використати в роботі з кожною табли-цею або картиною, на які деталі звернути увагу учнів. Роботу з стінними картинами або таблицями можна проводити на різних етапах уроку. Слід пам'ятати, що пасивне поверхневе розглядання картини або таблиці уч-нями не дасть позитивних наслідків ні в навчанні, ні у вихованні. Щоб підвищити активність роботи з таблицями, викликати емоції та інтерес, - недоцільно відкривати їх заздалегідь. Під час бесіди або розповіді тільки в певний момент учитель відкриває картину й аналізує її.
Відомо, що стінні кольорові картини і таблиці аналі-зуються здебільшого від загального до окремого. Наприк-лад, у процесі роботи з картиною «Осінь» учитель пропонує визначити, яку пору року зображено на картині, з'ясовує, за якими ознаками учні визначили це. Звертає увагу на суттєві зміни, що відбулися в неживій і живій природі: який колір неба? чим застилається небо вдалині? про що свідчать густі хмари? які зміни відбулися в житті рослин? які зміни відбулися в житті тварин? куди відлітають журавлі? Щоб доповнити образне уявлення про осінь, демонструють натуральні об'єкти, використовують резуль-тати спостережень. Робота з таблицями із застосуван-ням інших наочних посібників розкриває типові ознаки пір року, формує поняття сезонних змін, що відбуваються в природі, найпростіших природних взаємозв'язків.
Аналіз ландшафтних таблиць у IV класі більш склад-ний. Наприклад, аналізуючи таблицю «Пустиня», з'ясо-вуються не тільки особливості цієї зони, рослинний і тваринний світ, а й розкриваються причинно-наслідкові зв'язки: чому в пустині бідна рослинність? чому в пустині немає великих дерев? як пристосовані рослини до життя в пустині? які тварини зображені на таблиці? яке при-стосування до життя в пустині вони мають? яка тварина є основною в пустині? чому?
Докладний аналіз таблиці можна поєднувати з вико-ристанням таблиць, на яких великим планом зображені ті об'єкти, на суттєві ознаки яких треба звернути увагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Методика роботи з друкованими наочними посібниками (урок)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок