Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Аналіз теоретичних підходів до визначення та змісту соціально-педагогічної роботи в громаді 

Аналіз теоретичних підходів до визначення та змісту соціально-педагогічної роботи в громаді 

Назва:
Аналіз теоретичних підходів до визначення та змісту соціально-педагогічної роботи в громаді 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Аналіз теоретичних підходів до визначення та змісту соціально-педагогічної роботи в громаді 


Сьогодні соціально-педагогічна робота в громаді як один із різновидів професійної соціально-педагогічної діяльності перебуває на етапі теоретико-методологічного обгрунтування, вивчення та узагальнення існуючого практичного досвіду.
Слід зазначити, що робота в громаді як напрямок соціально-педагогічної роботи оформилась значно пізніше від індивідуальної чи групової роботи. Американські вчені визначають її як метод втручання, з допомогою якого індивіди, групи та організації залучаються до цілеспрямованих організованих дій для вирішення соціальних проблем. Соціальна робота в громаді у США отримала назву „макропрактики соціальної роботи” [5, 22]. За визначенням американських авторів вона реалізується через участь соціальних працівників у діяльності щодо: розвитку місцевої спільноти через стимулювання, координацію індивідуальних і групових відносин щодо вирішення наявних проблем; соціального планування, формування політики і стратегії дій різних організацій з питань соціального захисту, освіти та охорони здоров'я; організації публічних соціальних акцій та суспільних кампаній, спрямованих на зміну існуючої законодавчої та організаційної практики, що стоять на заваді реалізації основних громадянських прав соціально незахищених груп населення тощо.
Особливість канадської моделі соціальної роботи в громаді полягає в тому, що вона визначається як локальний рівень практичної соціальної роботи, і передбачає надання соціальних послуг членам різних територіальних і громадських об’єднань орієнтуючись, в першу чергу, на потреби членів таких громад.
Представник німецької школи соціальної роботи І.Нойфельд значно розширює змістове наповнення соціальної роботи в громаді, характеризуючи її не лише як метод, але й як принцип соціальної діяльності, який, на відміну від індивідуалізованих підходів, спрямовує соціальну роботу на досягнення певних суспільних змін. На його думку, соціальна робота в громаді інтегрує різні методи не лише з арсеналу соціальних працівників та соціальних педагогів, а й окремі політичні методи. Посилаючись на досвід німецьких фахівців, І.Нойфельд зазначає, що головною метою соціальної роботи в громаді має стати кооперація діяльності регіональних спеціалістів та активізація різних груп населення (дітей, молоді, літніх людей, домогосподарок тощо). Для цього потрібно охоплювати всі проблеми повсякденного життя людей та залучати їх до солідарних дій [3, 143-44].
Позиції, близькі до викладених, розділяє російський вчений М.В. Ромм, характеризуючи роботу в громаді як різновид методів соціальної роботи, підкреслюючи, що вона базується на взаємодії соціальних служб та соціального працівника з представниками різних соціальних груп на місцевому чи регіональному рівні. При цьому до пріоритетних завдань роботи в громаді він відносить: розвиток соціальних зв’язків у громаді та організацію системи взаємодопомоги і координації дій спільноти; підтримку та розвиток громадських ініціатив, спрямованих на зміну ситуації; розробку, впровадження та оцінку ефективності соціальних програм і планів діяльності організацій, робота яких пов’язана з питаннями соціального добробуту населення на локальному рівні. Реалізація цих завдань спрямована на досягнення мети – активізації розвитку громади і покращання моделі її життєдіяльності [4].
Його співвітчизниці Т.Золотарєва та М.Мінгалієва визначають соціальну роботу в громаді як метод, що дозволяє розширити масштаб соціальної допомоги населенню в місцевих кварталах, громадах. Частіше всього вона є інтеграцією всіх інших методів, коли перед соціальним працівником стоїть завдання досягти того, щоб клієнт розумів тісний взаємозв’язок особистих і суспільних проблем [1,19].
Як засіб соціально-педагогічного задоволення інтересів, потреб та очікувань людей, розглядає роботу в громаді Л.Є. Нікітіна. Вона наголошує, що це метод, який має бути спрямований на визначення суті проблем, аналіз причин, розробку планів, стратегій, пошук ресурсів, виявлення та залучення громадських лідерів, розвиток взаємодії між членами громади [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Аналіз теоретичних підходів до визначення та змісту соціально-педагогічної роботи в громаді 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок