Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості підвищення кваліфікації вчителів Німеччини

Особливості підвищення кваліфікації вчителів Німеччини

Назва:
Особливості підвищення кваліфікації вчителів Німеччини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості підвищення кваліфікації вчителів Німеччини


У сфері гендерного виховання вирішальною є якість навчально-виховного процесу. Відповідно до цього, підвищення кваліфікації вчителів є центральним завданням для особистісного розвитку дівчат і хлопців у школі. Сюди належить систематичне вивчення дидактики і методики з гендерної точки зору, пропонування специфічних модулів гендеру з метою поширення гендерної компетентності вчителів у різних сферах - створенні взаємодії в особистісних відносинах у класі, у виборі та складанні навчальних тем.
Як зазначає А.Турчин, „у Німеччині під поняттям „підвищення кваліфікації вчителів” розглядають систему заходів, спрямованих на розширення наукового і педагогічного кругозору працівників освіти шляхом отримання додаткових знань з базової спеціальності, вдосконалення професійних умінь на основі осмислення власної практичної навчально-виховної діяльності у світлі отриманих знань, що здійснюються з урахуванням інтересів і потреб педагогів та сучасних вимог професійної освіти” [1,147].
Завданням підвищення кваліфікації та організаційного розвитку є поєднання фахової і гендерної компетентності та інтегрування принципу гендерного усвідомлення в усі сфери навчально-виховного процесу.
Як з’ясувалося, у країні широкого розголосу набуло два види підвищення кваліфікації вчителів: міжшкільне (зовнішньошкільне) та внутрішньошкільне.
Під час зовнішньошкільних заходів підвищення кваліфікації збираються вчителі з різних загальноосвітніх шкіл з метою вдосконалення своєї підготовки з гендерних питань. Основним завданням занять є актуалізація попередньо набутих знань, їх постійне розширення та поглиблення.
Результати вивчення та аналізу науково-педагогічної літератури засвідчили, що формами підвищення кваліфікації вчителів є наради, засідання, взаємовідвідування уроків, дослідження та вивчення досвіду інших загальноосвітніх закладів, гуртки, форуми, тренінги, педагогічні наради при закритих дверях, педагогічні конференції [1].
Вивчення літературних джерел показало, що з метою впровадження принципу гендерної рівності у школах найбільш поширеними для вчителів проводяться заходи на теми:
- „Гендерна рівність дівчат та хлопців у школах”.
- „Спільне та роздільне навчання хлопчиків та дівчаток та школа”.
„Професійна орієнтація і планування життєвого шляху дівчат та хлопців”.
„Типова дівчина - типовий хлопець”.
„Жінки і насильство”.
- „Запобігання насильству”.
„Шанси і можливості соціальної роботи на прикладі професійної орієнтації” (одноденний захід),
Державні шкільні служби в рамках місцевих програм для підвищення кваліфікації вчителів пропонують також курси підвищення кваліфікації на тему „Гендерна рівність хлопців і дівчат в школі”, які поряд з вчителями та вчительками залучають директорів шкіл.
Підвищення кваліфікації вчителів у гендерній сфері проводиться різноманітними методами.
- Підвищення рівня знань (феномен гендеру постійно розглядається у дискусіях та бесідах: пропонуються окремі курси та модулі з підготовки сприяння гендерної компетентності).
- Дослідження і розвиток (відкриваються гендерні студії, розробляються перспективи гендерних досліджень).
- Показник якості (стан рівноправності регулярно перевіряється та оцінюється) [2;5].
Як показав аналіз науково-педагогічних джерел, особливої актуальності набула ідея організації підвищення кваліфікації вчителів на внутрішкільному рівні, яка почала розвиватися у школах Німеччини у 80-х роках ХХ століття.
За допомогою педагогічної преси у працівників освітніх закладів було сформовано думку про те, що на жодному організаційно-адміністративному рівні вдосконалення кваліфікації вчителів не розглядатиметься так докладно проблематика навчальних закладів і педагогів і не пропонуватимуться ефективні шляхи і способи їх вирішення, як на робочому місці. Таким чиним, внутрішньошкільне підвищення кваліфікації вчителів орієнтується на потреби загальноосвітньої школи та актуальну проблематику і має на меті реагувати на попит школи за допомогою варіабельності змісту та організаційної гнучкості заходів [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Особливості підвищення кваліфікації вчителів Німеччини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок