Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Тенденції розвитку діяльності з надання освітніх послуг іноземним громадянам у ВНЗ України

Тенденції розвитку діяльності з надання освітніх послуг іноземним громадянам у ВНЗ України

Назва:
Тенденції розвитку діяльності з надання освітніх послуг іноземним громадянам у ВНЗ України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 338
Д.Д. Плинокос, асп.
Кіровоградський національний технічний університет
Тенденції розвитку діяльності з надання освітніх послуг іноземним громадянам у ВНЗ України
В роботі досліджено сучасний стан та тенденції розвитку ринку освітніх послуг для іноземних громадян. Визначено основні країни-постачальники студентів в Україну, перспективи розвитку співробітництва з деякими регіонами світу та окремими країнами. Розроблено науково-практичні рекомендації стосовно активізації діяльності держави та вітчизняних вищих навчальних закладів у сфері надання освітніх послуг іноземним громадянам.
освіта, іноземні студенти, освітні послуги, вищі навчальні заклади
Постановка проблеми. Розвиток сучасного світу вимагає визначення країн, що мають конкурентні переваги в світі. Одним з таких показників є розвиток системи освіти країни та зацікавленість в отриманні освітніх послуг іноземними студентами в тій чи іншій країні. Україна має всі передумови для залучення на навчання іноземних студентів з близького та дальнього зарубіжжя, при цілеспрямованій політиці держави в цьому напрямі.
Зазначене питання потребує подальшого вивчення та дослідження в зв'язку з недостатньою увагою з боку наукових кіл.
Проблематика розбудови системи вищої освіти, вивчення закордонного досвіду в цьому напрямі, а також питання фінансування освіти, надання освітніх послуг та підготовки конкурентоспроможних кадрів знайшли відображення у працях багатьох науковців, зокрема таких як: Грішнова О.А., Долішній М.І., Зінов'єв І.Ф., Кратт О.А., Лаврук О.С., Левченко О.М., Оболенська Т.Є., Слоква М.Г., Савельєв Є.В., Салига С.Я., Яременко О.О. та ін.
Мета статті полягає у наступному:
- проаналізувати сучасний стан ринку освітніх послуг в Україні;
- визначити основні країни-постачальники іноземних студентів в Україну;
- надані практичні рекомендації по активізації діяльності в сфері надання освітніх послуг іноземним громадянам.
Україна представлена на міжнародному ринку освітніх послуг вже досить давно та є відомим в світі постачальником освітніх послуг для іноземних громадян. Основними постачальниками студентів в Україну є країни Близького Сходу, Північної Африки, КНР, країни колишнього СРСР.
В 2008/09 році в Україні навчалося майже 44 тис. студентів з інших країн, а в 2009/10 році вже більше 44 тис. Переважно це були студенти з КНР (6258 осіб), Росії (3886 осіб), Туркменістану (3823 осіб), Індії (2852 осіб), Йорданії (2566 осіб), Сирії (2089 осіб), Ірану (2036 осіб), Марокко (1028 осіб) [1]. В Україні 204 вищі навчальні заклади здійснюють підготовку іноземних студентів [2].
За динамікою прийому і загальною чисельністю іноземних студентів Україна входить в десятку провідних країн світу [3]. Україна володіє майже 1% міжнародного ринку освітніх послуг, має перспективи розвитку цього напрямку та закріплення на світовому ринку з високоінтелектуальною послугою, яка здатна приносити непогані прибутки для країни. В Україні навчаються студенти з 127 країн світу [2].
В процесі залучення іноземних студентів на навчання на сучасному етапі спостерігається дві тенденції: по-перше, це збільшення студентів з країн колишнього СРСР та Африки; по-друге, це зменшення студентів з країн Близького сходу, втрата Україною традиційних ринків постачання освітніх послуг.
Якщо перша тенденція є позитивною для України та має перспективи до подальшого розвитку. Зокрема, це стосується країн Середньої Азії: Азербайджану (збільшення в 5 разів - з 193 студентів у 2004 році до 989 студентів у 2009 році), Туркменістану (збільшення більше, ніж у 3 рази - з 858 студентів у 2004/05 н.р до 2785 осіб у 2008/09 н.р.), Узбекистану (збільшення в 3 рази - з 167 чол. до 507 чол.). Спостерігається також збільшення студентів з Киргизстану, Таджикистану, Казахстану.
Стабільно високою є кількість студентів, що прибувають з близького зарубіжжя, - Росії (4613 студентів в 2009 році), Білорусі (389 студентів), Молдови (1248 студентів) [4].
Але на нашу думку, зазначена тенденція хоча і є позитивною, але має потенційну загрозу для розвитку з боку системи освіти України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Тенденції розвитку діяльності з надання освітніх послуг іноземним громадянам у ВНЗ України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок