Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток моральних якостей і почуттів у школярів в світлі ідей В.О. Сухомлинського про роль соціального оточення

Загрузка...

Розвиток моральних якостей і почуттів у школярів в світлі ідей В.О. Сухомлинського про роль соціального оточення

Назва:
Розвиток моральних якостей і почуттів у школярів в світлі ідей В.О. Сухомлинського про роль соціального оточення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,85 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розвиток моральних якостей і почуттів у школярів в світлі ідей В.О. Сухомлинського про роль соціального оточення


Спадщина В.О. Сухомлинського багатогранна. Особливе місце  в цій психолого-педагогічній спадщині посідають думки і ідеї про моральне виховання молодого покоління, виховання в нього любові до своєї Батьківщини, високої ідейності, громадянства, виховання високих моральних  якостей особистості, моральних норм  поведінки, любові до знань, людей, природи, соціального оточення. В.О. Сухомлинський  неодноразово відмічав, що вихованою людиною дитина стає тоді, коли її оточують в соціумі радість, щастя, життєрадісне сприймання, соціальне оточення, яке сприяє розвитку культури почуттів, здатності бачити людину, що знаходиться поряд, приймає близько до серця її радість і смуток, тривоги і збентеження, вміє почувати, як велику біду, що може її спіткати, самотність. Серце дитини повинно бути відкрите радостям і смуткам інших людей, побачити себе з боку, очима інши людей. "Той, хто в дитинстві на особистому моральному досвіді відчув високе щастя буття, вклав частину своєї душі в іншу людину стає чесним наодинці сам на сам і це мабуть є найважливіша якість, що робить людину вихованою",  - як відмічав В.О. Сухомлинський.
Проблема морального виховання є актуальною і сьогодні, особливо в період становлення української самостійності, соборності, незалежності. В епоху новітніх технологій  навчання, комп'ютеризації навчання якось на другий план відходить проблема морального розвитку людини, ще в дошкільному і шкільному віці відмічають психологи і педагоги підвищення у школярів рівня тривожності, невротичності, ворожості, агресивності в стосунках один з одним тощо.
Так, в Екклесіаста Соломона    в Біблії вказано, що "...худо все, що робиться під сонцем, серця синів людських виповнені зла, божевілля в серцях їх, в житті їх, в дні їх життя. Ось чому веселись. Світ  виповнений жадоби, пихатості, непорозуміння, байдужості. Але не засмучуйся, їж з веселістю, пий в радості, бо Бог благоволить до справ твоїх".
Ось дві точки зору, які існували в соціальному оточенні і які існують і мабуть будуть існувати.
Як же поставити так справу виховання дитини, щоб уникнути в цьому  жорсткому світі жорстокості, байдужості, зла і агресивності, ворожості і виховати дитину в любові, гуманності, милосерді до ближнього, як прищепити гуманні, моральні якості особистості, як уникнути лукавості, нещирості, двоєдушності в вихованні дитини, якщо повсякденно дитина стикається з цими негативними явищами в соціальному оточенні, в міжособистісних  стосунках.
В своєму дослідженні нами розроблена соціальна модель морального виховання школяра, яка була основана на припущенні про те, що важливим в моральному розвитку школяра є взаємодія суб'єктів міжособистісного спілкування дорослих і учнів. Спрямованість діяльності кожного з них має різну мотивацію. Так, дорослі (батьки, вчителі) забезпечують розвиток зовнішньої мотивації вчинків, поведінки школяра. А учень в процесі навчання, міжособистісної взаємодії і спілкування повинен розвинути в собі внутрішню особистісну мотивацію моральної поведінки, що допомагає в переведенні зовнішніх впливів дорослих у внутрішні спонуки моральної поведінки, повинен прагнути до самостійного особистісного  розвитку і самовдосконалення. Процес навчання школяра стає між дорослими  і учнем тим чинником, що сприяє і забезпечує перехід зовнішньої пізнавальної мотивації у внутрішню пізнавальну мотивацію в гармонійному розвитку особистості школяра.
На жаль  процес навчання в епоху новітніх технологій не забезпечує інтеріоризацію зовнішніх впливів у внутрішні мотиви поведінки особистості учня. Але є такий вид діяльності, що являється провідним для підлітка і повинен виконувати цю складну функцію взаємодії дорослих і дітей. Про цей вид провідної діяльності майже не згадують чи згадують дуже рідко - це інтимно-особистісне спілкування з дитиною. В зв'язку з акселерацією, швидким розвитком особистості цей вид діяльності, як провідної в підлітковому віці, починає вже проявлятись  і в молодшому шкільному віці, а також має бути використаний і в юнацькому віці, тобто необхідно розширити вікові рамки дії цього ефективного виду впливу на становлення  моральної поведінки учнів і взагалі гармонійного розвитку особистості учня.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Розвиток моральних якостей і почуттів у школярів в світлі ідей В.О. Сухомлинського про роль соціального оточення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок