Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування професійної майстерності вчителя іноземної мови в системі післядипломної освіти України і Франції

Загрузка...

Формування професійної майстерності вчителя іноземної мови в системі післядипломної освіти України і Франції

Назва:
Формування професійної майстерності вчителя іноземної мови в системі післядипломної освіти України і Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Формування професійної майстерності вчителя іноземної мови в системі післядипломної освіти України і Франції


Поняття „безперервна освіта”, „освіта впродовж життя” (в англійській мові „lifelong education”, „recurrent education”, „continuing education”; в французькій мові „l’йducation continue”, „l’йducation permanente”, „l’йducation recurrente”) не є новими, вони широко вживаються вже протягом 40 років. Ці поняття з’явилися вперше в англійській мові в 20-х рр. ХХ століття і асоціювалось з традицією навчання дорослих в країнах Північної Європи. Більш широко ці поняття почали використовувати на початку 60-х рр. ХХ століття.
У словнику визначено безперервну освіту як процес зростання „освітнього (загального й професійного) потенціалу особистості упродовж усього життя, організаційно забезпечений системою державних і суспільних інститутів і відповідний до потреб особистості та суспільства”. Система післядипломної освіти є складовою, органічною частиною системи безперервної освіти. Післядипломна освіта – це система навчання та розвитку фахівців з вищою освітою, що спрямована на приведення їхнього професійного рівня у відповідність до світових стандартів, вимог часу, індивідуально-особистісних та виробничих потреб; удосконалення наукового та загальнокультурного потенціалу особистості, яка реалізується у діяльності спеціалізованих державних або приватних навчальних закладів та засобами самоосвіти і керується державними стандартами відповідно до фаху певних рівнів кваліфікації відповідно вимог суспільно-економічного та науково-технічного прогресу. Варто зазначити, що поняття „післядипломна освіта” і „безперервна освіта” у французькій мові вживаються як синоніми; в системі освіти Франції ці поняття також не диференціюються.
Нині в освітній системі України і Франції всебічно розробляється й апробується ідея безперервної освіти. Значна увага приділяється підвищенню професійної майстерності педагогічних працівників у системі післядипломної освіти.
Якісно нові взаємовідносини країн світу в питанні освітньої політики створили сприятливі умови для вивчення іноземних мов, що також передбачає підвищення вимог до фахової підготовки вчителя.
Сьогодні знання вчителя потребують регулярного та системного поновлення, що вказує на необхідність функціонування ефективної системи післядипломної освіти.
Функціонування системи післядипломної освіти педагогічних кадрів в Україні регулюється Конституцією України, Законами України „Про освіту”, „Про вищу освіту”, Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті. Вважаємо, що існує необхідність створення окремого закону „Про післядипломну освіту”. Для прикладу, безперервна освіта у Франції регулюється групою законів, що були прийняті за період 1971-1991 рр. Провідне значення серед них належить положенню щодо права кожної особи, яка працює та отримує зарплату, „на навчально-підготовчу відпустку” визначеної тривалості з власним вільним вибором місця і програми навчання. Науковці Франції зазначають, що загальна кількість постанов і адміністративних документів, які регламентують безперервну освіту, надмірно велика (особливо – стосовно державних службовців, якими є вчителі).
Офіційні документи України і Франції з цього питання дозволяють констатувати, що безперервна освіта – це моральний обов’язок вчителя. Різниця полягає в тому, що в Україні безперервна освіта є обов’язковою і обумовлює кар’єрний ріст вчителя, у Франції – це особиста і факультативна справа. У нашій державі закладами післядипломної освіти є спеціалізовані навчальні заклади, що здійснюють спеціалізацію, підвищення кваліфікації, перепідготовку кадрів та інші види діяльності, спрямовані на задоволення освітніх потреб. Важливу роль у підвищенні кваліфікації педагогів відіграють інститути післядипломної освіти. У Франції також існує система різноманітних установ післядипломної освіти (університетські інститути з підготовки вчителів, регіональні центри, мовні центри), передбачено однакове державне фінансування навчальних закладів і центрів різних форм власності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Формування професійної майстерності вчителя іноземної мови в системі післядипломної освіти України і Франції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок