Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Школа й педагогіка епох середньовіччя та Відродження

Школа й педагогіка епох середньовіччя та Відродження

Назва:
Школа й педагогіка епох середньовіччя та Відродження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,93 KB
Завантажень:
529
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Школа й педагогіка епох середньовіччя та Відродження


Мета: Розглянути системи виховання епохи середньовіччя та відродження педагогічну думу гуманістів і утопістів епохи відродження.
План
1. Загальна характеристика епохи Середньовіччя. Система середньовічних шкіл.
2. Система лицарського виховання.
3. Виникнення освіти для дівчат.
4. Виникнення перших університетів у Західній Європі та ор-ганізація навчання.
5. Культура епохи європейського Відродження. "Будинок ра-дості" Вітторино да Фельтре.
6. Поєднання навчання з продуктивною працею Томаса Мора й Томазо Кампанелли.
7. Гуманістичні ідеї освіти й виховання (Ф. Рабле, Е.Роттердамський, ММонтень).
Ключові слова та терміни
Католицизм, схоласт, монастирські єпископські чи кафедра-льні, церковно-приходські школи; сім вільних мистецтв, універси-тет, вагант, метафізика, психологія, етика, політика, ліценціат, космологія; магістр права, медицини чи теології; утопія; колегіу-ми і гімназії.
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ. СИСТЕМА СЕРЕДНЬОВІЧНИХ ШКІЛ
У 476 році, ослаблена внутрішніми суперечностями рабовла-сницького ладу, перестала існувати Римська Імперія, яка занепа-ла під тиском варварських племен. В історії Європи розпочався новий етап історичного розвитку, який умовно називається Середньовіччям. На зміну рабовласницькому ладу прийшло феодаль-не суспільство, в якому політична влада належала світським і ду-ховним феодалам. Ідеологічною твердинею феодалізму стали ре-лігія і церква, які монополізували науку, мистецтво та освіту.
JEnoxa феодалізму успадкувала від Римської Імперії христи-янську релігію в її західному різновиді, що відома з 1054 р. під назвою "католицизм". Християнська церква стала головною іде-ологічною силою європейського феодалізму. Весь розвиток куль-тури та освіти Середньовіччя відбувався в світлі релігійної дум-ки католицизму. Середньовічна церква категорично заперечувала майже всю спадщину античного світу в галузі культури.
Учсні-церковники Середньовіччя, відомі в історії під назвою "схоластів" (від слова "схола", тобто "школа"), - це професори, що прославилися своїми вченими богословськими творами. Вони прикладали всі свої таланти та знання до того, щоб узгодити вчення та канони церкви з тими випадковими уривками наукових відомостей, які їм пощастило знайти в перекладах праць велико-го філософа давнини Аристотеля.
Усі існуючі в ті часи школи знаходилися на утриманні церк-ви. Церква ж і визначала програми навчання і обирала склад учнів. Школи були трьох типів: монастирські, які відкривалися при мо-настирях для хлопчиків, що готувалися до релігійної діяльності (так звані "внутрішні школи"), та для синів світських феодалів ("зовнішні школи"); єпископські чи кафедральні, що відкривалися при єпископських резиденціях і також поділялися на дві катего-рії; церковно-нриходські школи, які утримувалися повітовими священниками.
Повітові та "зовнішні" монастирські і єпископські школи від-відували хлопчики віком від 7 до 15 років, де їх навчали читати, писати, рахувати і церковному співу. Всі учні вчилися в одному приміщенні, ціле кожен виконував особисте певне завдання. Точ-но встановленого строку навчання і навчальних програм не існу-вало. Спочатку учні зазубрювали молитви і псалми, а потім вчи-лися читати релігійні книги, писати, співати, вивчали арифметику (додавання, віднімання, множення). Книжки були рукописні і перші з них навіть без великих літер і розділових знаків. Тому доводилося навчатися не тільки складати літери в слова, а й роз-мірковувати, яка літера до якого слова відноситься. Навчання проводилось катехізичним способом (запитань і відповідей). Уч-ні заучували відповіді на запитання, що ставив учитель, не розу-міючи їхнього змісту.
Нерозуміння вихователями особливостей дитячої психіки, відсутність елементарних методичних знань у вчителів призводили до того, що навчальний матеріал вони "втовкмачували" в голови учнів за допомогою різок та інших форм покарань.
Дещо ширшим був зміст навчання у "внутрішніх" школах. Від своїх служителів церква вимагала не так вже й багато: знати молитви, вміти читати латиною Євангеліє (навіть і не розуміючи змісту прочитаного), знати процес проходження церковних риту-алів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Школа й педагогіка епох середньовіччя та Відродження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок