Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ТРЕНІНГ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГО- ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ

ТРЕНІНГ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГО- ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ

Назва:
ТРЕНІНГ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГО- ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,75 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 159.9.07:371.132
Савенкова Л.О.
ТРЕНІНГ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГО- ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ
У статті розкриваються особливості тренінгової програми для викладачів розробленої та впровадженої в практику діяльності КНЕУ ім. Вадима Гетьмана. Ключові слова: тренінг, психолого-педагогічна компетентність, формування.
В статье раскрываются особенности тренинговой программы для преподавателей, которая создана и внедрена в практику деятельности КНЭУ им. Вадима Гетьмана.
Ключевые слова: тренинг, психолого-педагогическая компетентность, формирование.
This article examines distinctive features of the training programme for teachers, designed and implemented in practice the activity of the Kiev National Economic University.
Key words: training, psychological and pedagogical competence, forming У Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана вже третій рік реалізовується спеціальна тренінгова програма «Формування психолого-педагогічної компетентності викладачів».
Вказана компетентність є обов'язковим складником професіоналізму викладача вищої школи.
У наукових дослідження не існує єдиного підходу до визначення структури психолого- педагогічної компетентності. У результаті аналізу наукових робіт та з огляду на завдання, які стояли перед нами, ми вирізняємо у структурі психолого-педагогічні компетентності наступні види компетентностей: комунікативна; гностична; проектувальна; організаторська; діагнос- тувальна.
Наш підхід до формування комунікативної компетентності передбачав розвиток та вдосконалення комунікативних здібностей та комунікативних умінь викладів, що необхідно для педагогічного спілкування. Гностична компетентність, яка забезпечує мотивацію навчальної діяльності студентів та реалізацію методів навчання. Організаторська - здійснення самоуправління своєю власною діяльністю та діяльністю студентів у процесі реалізації різних форм навчання. Проектувальна - проектування навчальних технологій. Діагностувальна - діагностика здатності студентів до навчання міжособистісних стосунків та мікроклімату в групі; дослідження психологічних особливостей студентів.
Про оволодіння тією чи іншою компетентністю свідчать професійні вміння, якими повинен володіти викладач. Ці уміння вирізняються нами в тематичному плані та програмі тренінгу «Формування психолого-педагогічної компетентності викладачів».
Про необхідність впровадження вказаного тренінгу в практику діяльності нашого універси-
У результаті аналізу наукових досліджень та з огляду на мету і завдання нашої роботи ми дійшли до висновку, що робота в тренінгових групах буде здійснюватися за принципами соціально-психологічного навчання та принципами андрагогіки.
Розкриємо сутність принципів соціально- психологічного навчання, а саме:
все, що відбувається в тренінговій групі повинно проходити на добровільних засадах;
використання зворотнього зв'язку між членами групи (завдяки цьому зв'язку кожний учасник тренінгу отримує уявлення про те, які емоційні реакції в членів групи викликає його поведінка; як він сприймається оточуючими; у яких випадках його інтерпретація ситуацій міжособистісного спілкування є неадекватною);
використання допомоги спеціально підготовленого тренера;
концентрація уваги на тому, що відбувається на конкретному занятті і в даний час;
конфіденційність того, що відбувається у групі;
прийняття членами групи кожної людини такою якою вона є (позитивне ставлення до особистості кожного учасника тренінго- вої групи в цілому при конфронтації за окремими формами його поведінки, які необхідно змінити).
Водночас подамо принципи андрагогіки на основі яких проходить робота у тренінгових групах, а саме:
самореалізація особистості, що вимагає такої організації навчання, яка б сприяла прояву здібностей особистості, можливості її самореалізації у професійній діяльності;
тету свідчать результати проведеного дослідження, а саме:
лише 40 відсотків викладачів університету мають спеціальну педагогічну освіту, відповідно 60 відсотків її не мають;
44 відсотки викладачів ніколи не проходили жодних курсів підвищення педагогічної кваліфікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ТРЕНІНГ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГО- ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок