Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Відповідальність як умова вільного вибору особистості

Відповідальність як умова вільного вибору особистості

Назва:
Відповідальність як умова вільного вибору особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,40 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Відповідальність як умова вільного вибору особистості


Навчання і виховання — це не підготовка до життя, а саме жит-тя. Духовною та теоретичною основою діяльності вчителів Українського колежу є творча спадщина В. Сухомлинського, ім'я якого носить навчальний заклад.
У свій час Василь Олександрович стверджував, що в будь-якій професії є теоретичне студіювання і практична робота, творчість, прагнення до досконалості — це шлях до виховання покликання.
Очевидно, проблема покликання є однією з найбільш хвилюю-чих проблем. На підтвердження цих думок учений наводить такий приклад: «Бетховен уже в 5 років писав перші музичні твори. Але це пояснюється в першу чергу надзвичайно сприятливими умова-ми, в яких проходило дитинство Бетховена. Якби він потрапив в обстановку, де нема ніяких музичних інструментів, де люди не зна-ють, що таке мелодія, — ніколи б у нього не народився талант музиканта. Я переконаний, що в тисячах людей поки що гинуть за-датки, дані їм природою; тисячі людей могли б стати видатними вченими, поетами, композиторами, якби їхнє дитинство проходи-ло в умовах, що сприяють народженню таланту».
Отже, найголовніше завдання вчителя — пізнати людину, гра-ні її душі, в яких затаїлося те, що вийде з людини лише тоді, ко-ли до цих граней уміло доторкнутися й відшліфувати їх. Май-стерність виховання полягає в баченні граней невичерпної людської душі.
Щоб створити умови для навчання й виховання дітей відповідно до їхніх здібностей, ми розробили індивідуальні навчальні плани для профільних класів: суспільно-гуманітарних, фізико-математичних, природничо-екологічних та філологічних.
Учителі-предметники проводять активну роботу з колежанами.
Вона спрямована на внутрішню диференціацію та індивідуалі-зацію навчання з орієнтиром на природні здібності дітей; систе-матичні додаткові заняття з уч-нями після уроків; роботу пред-метних гуртків, факультативів, клубів за інтересами; участь ді-тей у роботі динамічних груп з психологами; проведення пред-метних олімпіад, інтелектуаль-них конкурсів, вікторин, зма-гань; організацію роботи твор-чих проблемних груп.
Результатом стала успішна участь дітей у районному та міському етапах предметних олімпіад з базових предметів, у конкурсі знавців рідної мови імені П. Яцика та секціях МАН. У роботі колежанської філії Малої академії наук «Дослід-ник», що має різні напрями, бе-ре участь більш як 250 учнів 8— 11 класів. Це одна з яскравих ві-зиток нашого закладу. Теми, над якими працюють учні в МАН. є актуальними, цікави-ми, глибоким. Керують дослі-дженнями не тільки досвідчені вчителі, а й науковці.
Робота ведеться систематич-но й багатоаспектно. Це науково-теоретичні семінари, інте-лектуальні марафони, інтелек-туальні ігри, а також традиційна участь у предметних олімпіадах колежу. Дніпровського р-ну та м. Києва.
Спостерігається прогресивна динаміка зростання кількості учнів, які беруть участь у науко-во-пошуковій роботі.
Уміння віднайти талант у кожній дитині й не дати йому загинути, прилучити кожного вихованця до світових, загаль-ноєвропейських, національних духовних цінностей, надбань і скарбів, сприяти становленню особи відповідно до українсько-го менталітету в гармонії з нав-колишнім світом — основні на-прями роботи особистісно орі-єнтованого навчання колежу.
Відповідно до розробленої системи роботи в нашому за-кладі здійснюється рання профілізація самовизначення та самореалізація особистості учня, і цей процес став основополож-ним у формуванні життєвої по-зиції багатьох вихованців.
Єдність форм і методів навчання є основною умовою пізнавального розвитку дітей. Учителі колежу сповідують на-родну мудрість: кожна людина народжується із зернятком у ру-ці, тільки треба знайти поле, де воно найкраще проросте. На цьому педагогічному полі ми й повинні віднайти та виплекати таланти кожної дитини, не дати їм загубитися.
Особливу увагу приділяємо індивідуальному підходу до ді-тей та створенню можливостей для їх самореалізації. У розробці технології підготовки творчої особистості чільне місце займає психологічна служба.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Відповідальність як умова вільного вибору особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок