Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Психологічний аналіз особливостей формування управлінської команди освітньої організації

Психологічний аналіз особливостей формування управлінської команди освітньої організації

Назва:
Психологічний аналіз особливостей формування управлінської команди освітньої організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,50 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Психологічний аналіз особливостей формування управлінської команди освітньої організації


Трансформаційні процеси, які відбуваються сьогодні в суспільстві, вимагають впровадження нових підходів до процесу управління освітніми організаціям. Одним із таких підходів є командний принцип організації управлінської та професійної діяльності працівників освітніх організацій.
Необхідність розробки та впровадження командного принципу в управлінні (командного менеджменту) обумовлена такими обставинами: а) складністю завдань, які стоять перед освітніми організаціями сьогодні, які потребують об’єднання інтелектуальних та емоційних зусиль членів організації; б) динамічністю та оперативністю завдань, що обумовлює необхідність створення різноманітних цільових (проектних) груп; в) підвищенням ролі мотиваційного аспекту професійної діяльності працівників, їх потребою бути причетними до визначення стратегічних та тактичних основ діяльності організації та ін.
Про актуальність дослідження цієї проблеми зазначається також у працях як зарубіжних фахівців, так і фахівців з країн СНД. Так, зокрема, підкреслюється, що в сучасних умовах найбільш освічені та успішні організації намагаються перенести акцент своєї організаційної структури та політики з індивідуальних працівників на команди [11]. Також наголошується, що однією з важливих ознак інноваційного управлінського мислення є стійка орієнтація на формування управлінських команд [13].
Щодо причин, що обумовлюють виникнення таких змін в управлінні, то підкреслюється, що сьогодні “саме життя вчить” працювати в команді [2]. Тобто мова йде про те, що складність завдань, які в сучасних умовах виникають перед людьми, обумовлюють об'єднання людських ресурсів, необхідність їх згуртованості та взаємопідтримки під час розв'язання різного роду професійних ситуацій. Автори підкреслюють, що сьогодні, наприклад, багато надзвичайних ситуацій та природних катаклізмів обумовлюють необхідність діяльності команд-рятівників; міцний “командний дух” допомагає досягти успіху в спортивних змаганнях; згуртована команда менеджерів може зробити свою організацію кращою серед кращих, вивести її вперед. При цьому звертається увага на те, що проблема “команд” є актуальною для будь-якого віку та виду діяльності, вона має великі організаційні ресурси, як у комерційній, так і в некомерційній сфері [2].
Що стосується аналізу специфіки діяльності команд в українських організаціях, то наскільки нам відомо, практично відсутні спеціальні теоретичні та емпіричні розробки з цієї проблеми. Український книжковий ринок пропонує переважно перекладену російською мовою літературу, в якій представлені класичні та інноваційні зарубіжні підходи щодо визначення сутності феномену „команд” та шляхи забезпечення їх ефективності. На наш погляд, ці дослідження не завжди глибоко та системно відображають сутність означеної проблеми, а ефективні технології формування команд не завжди можуть бути використані в “чистому вигляді” на практиці в умовах діяльності українських організацій. Тому, як нам здається, необхідно більш ґрунтовно проаналізувати сутність феномена "команда", тобто розібратися, що саме потрібно формувати, коли у керівника виникає ідея створити таку команду, а організаційному психологу поступає запит сприяти “впровадженню в життя” цієї ідеї.
Варто зазначити, що одним із перших досліджень командного менеджменту саме в освітніх організаціях в Україні стала наша попередня праця, яка була спрямована на вивчення особливостей участі практичних психологів системи середньої освіти у роботі „управлінських команд” та факторів, які негативно впливають на цей процес. Потрібно зазначити, що результати цього дослідження, які показали низький статус практичних психологів у навчальних закладах та їх недостатню участь у діяльності “управлінських команд”, стали своєрідним поштовхом до поглибленого дослідження специфіки командного менеджменту в освітніх організаціях [3].
Дана робота є логічним продовженням пошуку способів вирішення виявлених раніше проблем, а саме: налагодження партнерської взаємодії та об’єднання зусиль керівників та практичних психологів у єдину команду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Психологічний аналіз особливостей формування управлінської команди освітньої організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок