Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Застосування мультимедійних засобів на уроках біології в загальноосвітніх навчальних закладах

Застосування мультимедійних засобів на уроках біології в загальноосвітніх навчальних закладах

Назва:
Застосування мультимедійних засобів на уроках біології в загальноосвітніх навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,01 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Застосування мультимедійних засобів на уроках біології в загальноосвітніх навчальних закладах


Усе більше навчальних закладів, корпоративних і державних структур у державах СНД приділяють увагу мультимедійним засобам навчання (МЗН) та починають використовувати їх на практиці. Використання мультимедійних технологій на уроках дають низку переваг: дітьми краще сприймається матеріал, зростає зацікавленість, індивідуалізація навчання, розвиток творчих здібностей, скорочення видів роботи, що стомлюють учня, використання різних аудіовізуальних засобів (музики, графіки, анімації) для збагачення і мотивації навчання, динамічного подання матеріалу, формування самооцінки учня та створення умов для самостійної роботи.
Серед МЗН слід відзначити активне поширення електронних засобів навчального призначення (ЕЗНП) та дистанційних мережевих курсів (ДМК).
Призначення і роль цих мультимедійних засобів багато в чому залежать від організації навчального матеріалу та педагогічних можливостей. Тобто в разі, якщо засіб призначений для безпосереднього навчання, а саме, для взаємодії вчителя (тьютора) й учня (слухача), то відповідно і вимоги до організації і змісту такого засобу будуть визначатися особливостями даної взаємодії. Якщо він призначений для самоосвіти, то відбір навчальних матеріалів і організація будуть зовсім іншими, такий засіб змістом і організацією буде наближатися до гіпертекстового електронного підручника.
Одним із суттєвих питань постає підбір електронних засобів навчального призначення та дистанційних мережевих курсів для їх використання на уроках біології в загальноосвітніх навчальних закладах. Це обумовлюється підвищенням вимог до якості наочних представлень навчального матеріалу та лабораторних робіт [2].
Метою статті є проаналізувати існуючі електронні засоби навчального призначення з біології, визначити їх роль у навчальному процесі та надати узагальнюючі поради вчителям щодо використання мультимедійних засобів під час проведення уроків.
Серед українських дослідників, хто торкається питання застосування в навчальному процесі електронних засобів навчального призначення та дистанційних мережевих курсів, слід виокремити таких: В.Ю. Биков, М.І. Жалдак, С.А. Раков, В.М. Кухаренко, Ю.І. Машбиць, А.М. Гуржій, Ю.О.Жук та ін.
Слід відзначити досвід у цьому напрямку російських фахівців. Російський вчений О.В. Хуторський (центр “Ейдос” – http://www.eidos.ru) у 1997 році організував віртуальні курси для учнів та вчителів загальноосвітнього навчального закладу, а також віртуальні олімпіади з різних предметів. У 2003–2004 навчальному році було проведено 55 олімпіад, у яких брало участь 28786 учнів з 1-го по 11-ий класи.
З 1997 року центр “Ейдос” проводить конкурс дистанційних уроків з усіх предметів. Так, у 2000 році, перше місце виборов учитель біології московського загальноосвітнього навчального закладу №1126. На сайті центру пропонується схема проведення даного уроку та його опис. На уроці використовувалися ресурси Інтернету, он-лайн тестування, програма візуалізації молекул RasMol, ICQ та e-mail. З відгуків, які були надіслані учасниками уроку, можна зробити висновок, що цілі уроку були досягнуті, а саме:
§ закріплені знання щодо будови білків;
§ створені умови для творчого застосування здобутих знань;
§ продемонстровані сучасні методи представлення структур білка (програма візуалізації молекул RasMol);
§ закріплені навички використання програми візуалізації молекул RasMol.
У Росії набуває популярності й використання електронних програмних засобів, зокрема фірм "1С", "Кирилл и Мефодий" [4].
Так, програмний продукт “Біологія, серія Репетитор (1С) визначають як класичний електронний підручник. Особливістю даного засобу є те, що крім звичайних ілюстрацій, пропонуються рухомі схеми та відеофрагменти, що дозволяють наочно показати хід певних біологічних процесів. Посібник містить основний матеріал за державною програмою та додаткову корисну інформацію з біології, а також розділи: біографія вчених, словник-довідник, таблиці з довідковими відомостями та система електронних тестів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Застосування мультимедійних засобів на уроках біології в загальноосвітніх навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок