Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ЕВОЛЮЦІЯ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ У ФРАНЦІЇ

ЕВОЛЮЦІЯ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ У ФРАНЦІЇ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ У ФРАНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,27 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
ЕВОЛЮЦІЯ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ У ФРАНЦІЇ


Основні принципи системи освіти у Франції мають уже столітню історію, і були закладені в 1880-90-х роках. Освіта безкоштовна, не має релігійного змісту й обов'язкова для дітей від 6 до 16 років. В Франції співіснують приватна і державна системи освіти. У приватних навчальних закладах навчається близько 20% всіх учнів Франції. Держава затверджує всі шкільні програми для приватних і державних шкіл, організовує конкурси й іспити. Тільки держава має право на видачу дипломів до рівня бакалавра (baccalaureat).
З часу закону Дебре від 1959 року приватна освіта одержує допомогу від держави ( contrat d'аssосіаtіоn) - саме держава оплачує працю викладачів і бере участь у витратах на навчання (8 з 9-ти часток шкіл користаються цією допомогою).
Освітня система у Франції має наступну структуру:
дошкільна освіта ( до 6 років)
початкова освіта (6 - 11 років)
середня освіта (11 - 18 років), що закінчується іспитом на ступінь бакалавра
вища освіта.
Організація, зміст циклів навчання визначається реформами, проведеними вже протягом 30 років, що забезпечують демократизацію освіти і його адаптацію до нестатків суспільства, яке розвивається.
Основними реформами останніх років були наступні:
- розвиток мережі дитячих садків (ecoles maternelles) , щоб усі діти з 4-5 років були ними забезпечені.
- скасування перехідного іспиту від початкової школи в коледж, створення адаптаційних класів ( classes de soutien) для слабко встигаючих учнів
- організація основної освіти (tronc commun) без спеціалізації і розподілу на групи з початкової школи до коледжу;
- безкоштовність освіти - видача учням необхідних посібників на термін навчання, оплата проїзду до школи
- введення нових предметів: інформатики, фізики, основ цивільної освіти.
Чи є система освіти Франції ефективною? З погляду французів, вона все ще занадто теоретична, а технічна освіта, довгий час залишалася в забутті, погано розвинута. Умови навчання також мають свої недоліки: перевантажені класи, нестача викладацького складу і матеріалів для навчання, наявності учнів з різним рівнем підготовки в одному класі, занадто швидка зміна програм і методів навчання, деградація іміджу і ролі викладача в суспільстві. Складно порівнювати Францію з Україною, але освітні проблеми в нас багато в чому загальні.
Існує також класова (соціальна) нерівність. Поміркуєте самі: ті, що здали іспит бакалавра стало в десять разів більше, ніж у 1950 році, їхня частина в суспільстві збільшилася з 4,4% у 1946 році до 27,9% у 1984, але соціальні групи нерівномірно представлені серед бакалаврів: 56,8% серед них це діти з родин з високим рівнем доходів (особи вільних професій, керівники підприємств, співробітники апарату керування підприємств), у той час як ця соціальна категорія складає лише 7,7% активного населення.
Так що проблеми існують і у Франції, з тією тільки різницею, що уряд цієї країни намагається реформувати систему освіти (зі змінним успіхом) і збільшити дотації на її розвиток. Незважаючи на всі наявні складності, ця система освіти вважається однією з кращих у Європі.
Дошкільна освіта
Дитячі садки приймають дітей з 2 років (при наявності вільних місць) і до 6 років. Освіта до початкової школи не є обов'язковою, але практично всі діти з 3 до 6 років відвідують дитячий садок.
Дитячі садки часто вважають найбільшим успіхом французької системи освіти. Класи добре оформлені, діти щасливі. Вони навчаються, граючись, багатьом корисним речам і одержують навички спілкування.
Діти в садках поділяються на три вікові групи. Перша з 2 до 4 років, де діти тільки грають. Друга (середня) з 4 до 5 років - навчаються ліпленню, малюванню й іншим практичним навичкам, а також усному спілкуванню. Третя (старша) з 5 до 6 років готується до навчання читанню, листу і рахунку.
Садки працюють п'ять днів у тиждень, по шоста година в день ( три ранком і три після обіду). У великих містах сади працюють з раннього ранку до 18 - 19 годин, і під час канікул, тому що багато батьків працюють, і діти мають потребу в догляді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ У ФРАНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок