Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ У ПРОЦЕСІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ У ПРОЦЕСІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ У ПРОЦЕСІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37.013.75 
Бутенко Т.О., Резнік С.М.
ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ У ПРОЦЕСІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ
У статті проаналізовано та визначено поняття «спілкування», «комунікація», «комунікативна компетентність», а також розглянуто технологію формування комунікативної компетентності фахівців під час здійснення управлінської підготовки фахівців.
Ключові слова: спілкування, комунікація, комунікативна компетентність, управлінська підготовка.
В статье проанализировано и определено понятие «общение», «коммуникация», «коммуникативная компетентность», а также рассмотрена технология формирования коммуникативной компетентности специалистов во время осуществления управленческой подготовки специалистов.
Ключевые слова: общение, коммуникация, коммуникативная компетентность, управленческая подготовка.
The concept of «intercourse» is analysed in the article and certain, «communication», «communicative jurisdiction», and also technology of forming of communicative jurisdiction of specialists is considered during realization of administrative education of specialists.
Key words: communication, communicative competence, administrative education. Актуальність проблеми. Спілкування є невід'ємною частиною діяльності людини і має важливе значення у формуванні та професійному становленні особистості. Широкий спектр професійної діяльності містить не тільки вирішення практично-технологічних завдань, а також найрізноманітніші комунікації різних видів, особливо важливою комунікативна компетентність є в управлінському спілкуванні. За деякими даними до 70 % діяльності керівника витрачається на різноманітну комунікацію. У сучасному інформаційному суспільстві значущість комунікації значно підвищується, зокрема через зростаючий динамізм життя і швидкість технічного прогресу, який, з одного боку, полегшує спілкування, а з іншого - ускладнює через опосередкованість спілкування, відсутність невербальної комунікації, яка робить спілкування повноцінним. Тому компетентність у комунікації є важливою якістю особистості як у професійному, так і в особистіс- ному зростанні керівника.
Отже, однією з важливих проблем сучасної управлінської підготовки є не тільки забезпечення знань з технології управління, але й формування високого рівня комунікативної компетенції фахівців.
Вивчення проблеми співвідношення особистості і спілкування у вітчизняній психології має досить багату традицію (Б.Г. Ананьєв, С.Л. Рубінштейн, Л.С. Виготський, В.Н. Мясіщев, Д.Б. Ельконін). Дослідженням комунікативної підготовки фахівців займаються Д.М. Годлев- ська, Ю.М. Ємельянов, Ю.М. Жуков, М.М. Ісаєн- ко, Є. Мелібруда, Н.С. Назаренко, Л.А. Пет- ровська, П.В. Растянніков.
Аналіз літератури дозволяє дійти висновку, що актуальним, але недостатньо дослідженим є такий аспект проблеми, як розроблення, обґрунтування та експериментальна перевірка технології формування комунікативної компетенції під час управлінської підготовки.
Таким чином, метою цієї роботи і є обґрунтування та аналіз особливостей формування комунікативної компетенції фахівців під час здійснення управлінської підготовки фахівців.
Комунікативна компетенція як ключова передбачає: володіння всіма видами мовленнєвої діяльності, вміння грамотно й ефективно будувати комунікативну взаємодію в професійній та міжособистісній сферах, знаходити спільну мову в колективі, вирішувати професійні та міжособи- стісні конфлікти.
Володіння цією компетенцією допомагає людині відчувати себе самодостатньою особистістю в суспільстві, тим більше, що сьогодні для багатьох професій це є важливою умовою ефективної діяльності.
Проблемами спілкування у вітчизняній науці займалися такі вчені, як Г.М. Андрєєва, О.О. Бо- дальов, Л.С. Виготський, О.О. Леонтьєв, Б.Ф. Ломов, Б. Д. Паригін, С.Л. Рубінштейн та ін. Проте, не дивлячись на велику кількість робіт, присвячених комунікації, ця проблема залишається і надалі буде залишатися актуальною. Комунікація є обов'язковою умовою існування та взаємодії людей у групі, колективі, соціумі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ У ПРОЦЕСІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок