Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Спецкурс "Основи самовиховання студента університету" як засіб активізації самовиховання студентів

Спецкурс "Основи самовиховання студента університету" як засіб активізації самовиховання студентів

Назва:
Спецкурс "Основи самовиховання студента університету" як засіб активізації самовиховання студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,58 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378.14
Середа І.В., Миколаївський державний університет ім. В.О.Сухомлинського
Спецкурс "Основи самовиховання студента університету" як засіб активізації самовиховання студентів
У статті розкриваються особливості змісту та методичні аспекти викладання спецкурсу "Основи самовиховання студента університету " як засобу активізації самовиховання студентів.
The features of maintenance and methodical aspects of teaching of the special course of "Basis of self- education of student of university" as facilities of activation of self-education of students open up in the article. В умовах глобалізації сучасного цивілізаційного процесу, зростання значущості гуманітарної сфери з особливою гостротою постає проблема пошуку шляхів виховання студента як активної, творчої особистості. Одним із важливих аспектів розв'язання цієї проблеми виступає активізація самовиховання студентів, її умови, форми, методи і засоби.
Аналіз вітчизняних наукових досліджень останніх років з даної проблеми (А.І.Калі- ніченко, В.В.Радул, І.П.Краснощок, Л.І.Іванцев, С.В.Малазонія, Т.В.Новаченко, І.В.Тимощук) показав, що науковцями широко розглядаються окремі аспекти самовиховання студентів, зокрема, проблеми організації самовиховання, соціальної зрілості та самореалізації студентів, їх становлення як суб'єктів життєтворчості, виховання у студентів гуманістичних цінностей, формування здатності до свідомої саморегуляції [5]. Проте проблема активізації самовиховання студентів університету, створення сприятливих для цього організаційно-педагогічних умов ще недостатньо досліджена у теоретичному та методичному аспектах.
У ході експериментального дослідження нами було визначено, що в змісті психолого- педагогічних дисциплін, які викладаються на гуманітарних факультетах університетів, недостатньо представлені зміст, форми і методи самовиховання особистості. І навіть той мінімум інформації, що надається студентам при викладанні навчальних курсів, зокрема, " Педагогіка", "Основи педагогічної майстерності", має суто теоретичний характер. Майже не використовуються можливості педагогічної підготовки для перетворення знань студентів у практичні вміння і навички самовиховної діяльності. Тому однією з організаційно-педагогічних умов активізації самовиховання студентів ми визначили запровадження інтерактивно-рефлексивних форм та методів самовиховання студентів у ході викладання спецкурсу "Основи самовиховання студента університету ".
Даний спецкурс є новою педагогічною дисципліною, яка спрямована на ознайомлення студентів з теорією і практикою самовиховання, збагачення змісту їх педагогічної підготовки концепціями розвитку особистості, технологіями самовдосконалення та життєтворчості, методами, прийомами і навичками самовиховання. Головна мета спецкурсу - оволодіння студентами технологічними основами самовиховної діяльності, розвиток їх самовиховної активності на основі особистісного усвідомлення потреби у самовдосконаленні. Акцент у викладанні спецкурсу було зроблено на активних, інтерактивних, рефлексивних і творчих формах і методах: дискусіях, тренінгах, ділових та творчих іграх, конкурсах, творчих роботах, тестах, діагностичних методиках, проектах, аутотренінгах.
Зміст програми спецкурсу побудовано таким чином, щоб на першому етапі спонукати студентів до усвідомлення сутності загальної теорії самовиховання, її розвитку на сучасному етапі, а також розуміння особливостей власного самовиховання, як особистісного, так і професійного. На другому етапі вивчення спецкурсу ми намагались досягти особистісного прийняття студентами самовиховання як власної потреби і цінності. А вже на цьому ґрунті розвивали операційний компонент їх самовиховної активності.
Під час проведення занять спецкурсу ми дотримувались у своїй діяльності поступового виконання таких завдань:
розвитку у студентів інтересу до процесу самовиховання;
посилення мотивації самовиховної діяльності;
розширення знань студентів про зміст і методику самовиховання;
забезпечення технологічної грамотності самовиховної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Спецкурс "Основи самовиховання студента університету" як засіб активізації самовиховання студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок