Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Індивідуалізація навчальної діяльності при виконанні лабораторних робіт 

Індивідуалізація навчальної діяльності при виконанні лабораторних робіт 

Назва:
Індивідуалізація навчальної діяльності при виконанні лабораторних робіт 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,26 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Індивідуалізація навчальної діяльності при виконанні лабораторних робіт 


У навчальній діяльності дуже важливо наскільки самостійним є суб’єкт навчання у засвоєнні знань, формуванні умінь та навичок, адже які б форми навчальної роботи ні застосувалися б викладачем, засвоєння навчального матеріалу завжди індивідуальне. Самостійність у навчальній діяльності щільно пов’язана із самостійністю мислення, яка виявляється в усвідомленому виборі алгоритму розв’язування задачі або виконання завдання, у критичному самооцінюванні виконаного, прогнозуванні наслідків ужитих дій і аналізі одержаного результату. Інститут вищої освіти призначений для виховання самостійності не тільки як сукупності визначених умінь і навичок, а і як риси характеру, що відіграє суттєву роль у структурі особистості сучасного спеціаліста вищої кваліфікації (2,128).
Найбільш ефективно інтегрувати теоретичні знання і практичні уміння та навички суб’єктів навчання у єдиному процесі діяльності навчально-дослідницького характеру дозволяють лабораторні заняття. Саме в процесі застосування знань відбувається їх диференціація, суттєве відокремлюється від несуттєвого і на основі активної аналітико-синтетичної роботи формуються узагальнення високого рівня, які надалі забезпечують використання засвоєних знань у нових умовах (1,116).
Навчати застосуванню знань завжди складніше, ніж навчати самім знанням і інформатика тут не виключення. Важливо так складати завдання і організовувати лабораторні заняття, щоб вони стимулювали студентів до поглибленої самостійної роботи, активізували їх розумову діяльність, озброювали методами практичної роботи. Але якщо завдання лабораторної роботи однакове для всіх її виконавців, часто виникає ситуація, коли окремі суб’єкти навчання не завжди демонструють достатню самостійність розумової діяльності - невпевненість у своїх знаннях, елементарні лінощі мислення призводять до копіювання дій оточуючих.
На жаль, достатньо розповсюдженою є така організація лабораторних занять, при якій дії суб’єкту навчання зведені до рівня формального виконування наведеної у завданні інструкції або виконуванню дій за аналогією. Признаючи доцільність використання дій за аналогією або за інструкцією на окремих етапах навчання, слід визнати, що переважність таких методів у навчанні не сприяє розвитку творчого стилю мислення і пізнавальної активності особистості, а лише виконує функції тренувальних вправ. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми може бути застосування індивідуалізованих завдань, які дозволяють організувати виконання лабораторної роботи у такій формі, при якій суб’єкт навчання може і повинний виявити певну самостійність і наявність творчого мислення.
З метою орієнтації студентів на самостійне виконання завдань, підвищення рівню навчально-пізнавальної активності і формування творчого стилю мислення нами розроблена система завдань до циклу лабораторних робіт при вивченні теми “Операційна система MS DOS” (3). Цикл складається з трьох лабораторних робіт за темами “Команди MS DOS. Робота з файлами і каталогами”, “Командні файли” і “Створення системної дискети”.
Основним принципом даної системи є відзнака у похідних умовах різних варіантів при виконанні чергового етапу роботи, завдяки чому однаково сформульовані завдання для різних варіантів вимагають неоднакових дій і кінцевий продукт діяльності відрізняється у кожному варіанті. Використання наведеної системи надає викладачу можливість скласти достатню кількість варіантів, навіть при наявності не дуже значного переліку завдань. Нами звичайно складається 10-15 варіантів по 12-16 завдань у кожному при загальної кількості завдань біля 20.
Практика використання багатоваріантних завдань до лабораторних робіт показала підвищення пізнавальної активності та відповідальності з боку студентів як до підготування, так і до виконування лабораторних робіт.
Далі наведений приклад складання фрагменту завдань до лабораторної роботи “Вбудовані команди MS DOS. Команди роботи з файлами і каталогами”, таблиця розподілу завдань за варіантами, протоколи виконання 1-го і 9-го варіантів, які відрізняються тільки двома пунктами з семі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Індивідуалізація навчальної діяльності при виконанні лабораторних робіт 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок