Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів під час проведення занять з курсу «основи штучного інтелекту»

Активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів під час проведення занять з курсу «основи штучного інтелекту»

Назва:
Активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів під час проведення занять з курсу «основи штучного інтелекту»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів під час проведення занять з курсу «основи штучного інтелекту»


Під час проведення занять з курсу «Основи штучного інтелекту» доречно використовувати техніку дебатів для закріплення пройденого матеріалу. Така форма занять сприяє зацікавленості у пошуку перевірених фактів, бажанню отримання нових знань, умінню бути переконливим, що активізує навчально-пізнавальну діяльність. Навчальний матеріал з курсу «Основи штучного інтелекту» стає привабливішим і сам процес підготовки до дебатів перетворюється з рутинного процесу на динамічну гру.
Працюючи в різних областях знань, люди використовують техніку дебатів для прийняття та обґрунтування рішень.
Студенти, опанувавши дебати, навчаються критично мислити, досліджувати різні питання і переконувати слухачів.
Цікаво, що дебати зародилися в Стародавній Греції і були важливим елементом демократії. В Афінах громадяни сперечалися про переваги і недоліки запропонованих законів; учні вчилися сперечатися, аналізуючи проблеми з різних точок зору, щоб краще зрозуміти їх.
В епоху Середньовіччя в Європі, в системі освіти були курси ораторського мистецтва і дебатів. На самому початку історії США дебати укоренилися в університетах. Під час президентських виборів 1960 року, перші телевізійні дебати між Джоном Кеннеді і Річардом Ніксоном привернули увагу до дебатів із новою силою.
Зараз дебати стали проходити в школах і університетах всього світу.
Дебати бувають неформальні і формальні.
У повсякденному житті використовуються неформальні дебати. Формальні ж дебати потребують переконливих аргументів. Тому для підготовки майбутніх фахівців важливе вміння використання техніки формальних дебатів, щоб у подальшому вміти приймати та обґрунтовувати рішення.
Основною характеристикою формальних дебатів є наявність правил, що забезпечують зіткнення протилежних точок зору. Потрібно не просто виступити з промовами, але й спростувати аргументи іншої сторони, порівняти свою позицію з позицією опонентів і, таким чином, переконати суддю у своїй правоті.
На користь дебатів, як елементу навчання, проаналізуємо основні принципи дебатів.
Дебати організовуються таким чином, щоб допомогти студентові отримати знання й уміння для досягнення успіху в майбутній професійній діяльності в сучасному суспільстві. На початку свого існування дебати були лише видом діяльності для підвищення освіти та задоволення. Тому, за цим принципом, перше призначення дебатів - навчання. Часто сам процес навчання буває для студента набагато важливішим за перемогу. З'являється жага знань, бажання вчитися та самовдосконалюватися, отримуючи життєву наснагу.
Другий принцип - чесність. Якщо навчання і самовдосконалення важливіші, ніж перемога, то буде менше мотивів для підтасовування аргументів.
Можна сказати, що чесність - це стрижень дебатів. Дебати є похідною людської цікавості. Тому що людина завжди хоче знати правду.
Третій принцип - взаємоповага. Не можна принижувати людину за те, що вона має свою точку зору. Дебати - це зіткнення ідей, розв'язок якого корисний людству, де єдиною зброєю можуть бути тільки вагомі аргументи.
Розглянувши основні принципи дебатів, неважко помітити, що, завдяки техніці дебатів на заняттях, у студентів не тільки активізується навчально-пізнавальна діяльність, але й виховується бажання вислуховувати опонента та поважати чужу точку зору.
Щодо етики захисту протилежних точок зору, то під час дебатів студенти вислуховують своїх опонентів, а потім, з урахуванням цих виступів обґрунтовують свій вибір.
Дебати сприяють розвитку логічного мислення, тому що тут неможливо обійтися без формулювання, визначення, обґрунтування й аналізу висловлених думок та ідей.
Необхідно побачити логічні зв'язки між абстрактними ідеями та подіями реального світу, а також логічні прорахунки опонентів та їхні достатньо обґрунтовані аргументи. Тому без логічних зв'язків неможливі хороші дебати. Навчити ж водночас логічному мисленню неможливо. Це можливе лише через діяльність, наприклад, висуваючи аргументи, вислуховувати доводи опонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів під час проведення занять з курсу «основи штучного інтелекту»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок