Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Критерії розвитку університетської освіти

Критерії розвитку університетської освіти / сторінка 2

Назва:
Критерії розвитку університетської освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Функціонувати можуть, наприклад, годинники, канцелярія, верстати та інше. Розвитком називають те, що відбувається у системі при зміні її цілей. Характерною рисою розвитку є той факт, що існуюча структура перестає відповідати новій цілі. Для забезпечення нової функції відбувається зміна структури, а іноді й складу системи, потрібно перебудовувати таку систему. Тобто завданням більш високого рівня є побудова потрібної системи та керування нею. Провідною операцією при цьому є прийняття рішення, тобто формалізований або неформалізований вибір, що дозволяє досягти фіксованої окремої цілі або просунутися в її напрямку. Слід окремо підкреслити, що утворення принципово нової моделі носить характер відкриття [9].
Дефініція "критерій", як правило, означає засіб для судження, ознаку, за якою проводиться оцінка або мірило оцінки. С.У. Гончаренко дефініцію "критерії статистичні" визначає як "показники, які поєднують у собі методи розрахунку, теоретичну модель розподілу і правила прийняття рішень про правдоподібність нульової або однієї з альтернативних гіпотез" [2, с. 181].
Для грунтовного усвідомлення категорії сталості вживається класичне визначення, яке використовується у задачах для дослідження результатів зовнішнього впливу на фіксовану, конкретну систему, тобто коли змінюється тільки оточуюче середовище, але не сама система [4, с. 58-59]. Прикладом такої ситуації може слугувати звичайний маятник. Класична теорія сталості вивчає сталий стан системи та динаміку її поведінки як при малих збудженнях, так і при великих впливах.
Розповсюдження отримав також погляд на проблему сталості системи як на структурну сталість. При цьому досліджуються якісні зміни у траєкторії руху при зміні структури самої системи. Якщо після зміни структури траєкторія руху системи майже не змінюється, як до зміни структури, то роблять висновок, що система структурно стала.
Перші систематизовані дослідження властивостей сталості стану системи належать О.М. Ляпунову (1857-1918) [5]. Він досліджував задачу поведінки системи, яка за рахунок "малих" збуджень була вилучена зі стану рівноваги. Якщо траєкторії процесу залишаться "близькими" до первинного стану для всіх наступних моментів часу, то така система вважається сталою за Ляпуновим.
Сталий розвиток цивілізації як домінуюча стратегія розвитку ХХІ століття передбачає (гіпотеза) сталий розвиток його соціальних інституцій, у тому числі і університетської системи освіти. Сталий розвиток університетської системи освіти обумовлює якісний зміст та функціонування в сучасних умовах діяльності професорсько-викладацького персоналу та студентів. Але не за рахунок наступних поколінь професорсько- викладацького персоналу, студентів та не позбавляючи наступні покоління якісного життя, функціонування професорсько-викладацького персоналу та студентів.
Отже, у кожному аспекті сталого розвитку університетської системи освіти головним є люди. Більше того, колишні студенти університетів формуються, розвиваються та стають викладачами - справжнім професорсько- викладацьким персоналом, які спроможні та зорієнтовані здобувати нове знання.
Ми переконані, що головним напрямом розвитку університетської системи освіти для сталого розвитку цивілізації є зміна організаційно-педагогічних моделей надання освітньо-наукових послуг.
Але що можливо зробити в сучасних умовах докорінної зміни соціально-економічних відносин в Україні? Ми вважаємо, що, користуючись принципом кормчого, слід використовувати наявні сили, ресурси оточуючого університет середовища для досягнення внутрішньої мети сталого розвитку університетської системи освіти.
Внутрішня мета сталого розвитку університетської системи освіти - це самовідтворення чи самооновлення людського капіталу університету через та разом з відтворенням людського капіталу цивілізації.
Необхідно враховувати інтелектуальні ресурси (це поняття близьке до другого, широковідомого - "людський капітал" [24]) у моделях розвитку університетської освіти разом з матеріальними ресурсами. Ресурси можна використовувати з тією чи іншою ефективністю, але їх наявність створює потенційні можливості для розвитку університету та суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Критерії розвитку університетської освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок