Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати реферат: Критерії розвитку університетської освіти

Критерії розвитку університетської освіти / сторінка 4

Назва:
Критерії розвитку університетської освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Існують експертні оцінки, які стверджують, що 1$, який вкладений в наукові дослідження, приносить близько 100$ прибутку [20]. Тобто зміна основних ресурсів розвитку визначає можливий подальший розвиток лише завдяки інтелектуальній сфері.
Стосовно університетської освіти потрібно усвідомити, що "викладацьке удосконалення виявиться насправді цінним здобутком порівняно з дослідницькою діяльністю", а професорсько-викладацький склад із штатним персоналом центральних служб "набудуть відчуття власника підприємства в цілому" [3, с. 99]. При цьому слід підкреслити, що "адміністративна неефективність здатна підірвати структуру в цілому" [3, с. 102]. Йдеться про піднесення престижу викладання і навчання в університетах, де традиційно престижною вважається дослідницька діяльність, про здобуття студентами
Зміст наведених груп параметрів та критерії відповідальності встановлених державних вимог розкрито у монографічному виданні В.В. Супрун разом з методикою порівняльної оцінки ефективності діяльності вищих навчальних закладів [17, с. 167-168].
А.Е. Амбросов та О.Д. Сердюк зауважують, що проблема оцінки якості підготовки фахівців найвищої кваліфікації є дуже складною. При цьому не існує чітких критеріїв оцінювання та використовуються непрямі методи. Проблема ускладнюється ще й визначенням значущості різних факторів, урахуванням вагомості їхнього впливу на якість освіти. У табл. 3 наведено оцінка вагових коефіцієнтів факторів, що обрани групою експертів як із органів управління освітою, так і представників професорсько- викладацького складу вищих навчальних закладів Харкова [1, c. 28].
"інтелектуальної автономії" [3, с. 107]. Це має стати цінністю для всієї системи університетської освіти України.
Доцільно зауважити, що „накази змінюють деякі речі, але вони не впливають на те, що справді є значущим" [19, с. 54], а „керівництва замало, і що більше ти намагаєшся зробити його визначеним, то обмеженішими стають цілі і засоби. Вчителі - не технічні працівники" [19, с. 51].
Як вимірювати, оцінювати, проводити аудит,
Відзначимо, що складність, динамізм і непередбачуваність розвитку університетської системи освіти не є випадковими. "Вони - нормальне явище! Оскільки зміни у динамічних, складних умовах - нелінійні, ми не можемо передбачити процес і керувати ним, якими б точними ми не були" [19, с. 47]. Власний розвиток кожного з учасників університетської освіти ніби "дав змогу освітянам стати носіями, а не жертвами змін" [19, с. 14]. Отже, "дух відкритості і пошуку потрібний для розв'язання проблем. Зміни - це навчання" [22, с. 263].
Таким чином, "успіх повинен полягати у відкритті моделі, яка виникає з дій, які ми чинимо, для зміни в порядку дня тих питань, які ми визначаємо" [25, с. 124].
М. Фуллан наводить думку П. Паскаля, коли окреслює "різницю між двома типами проблем: конвергентними (наприклад, баланс чекової книжки), де ми маємо справу із визначенням легко вимірюваних проблем, які підпорядковуються законам логіки, та дивергентними (як реорганізувати виробничий відділ), які ані не підлягають вимірюванню чи верифікації, ані не знаходять для себе єдиного рішення. Коли хтось вирішує конвергентну проблему, то він її просто усуває. У цьому немає нічого хибного. Дивергентні проблеми, як би там не було, не можуть перманентно усуватися, а дають добрі наслідки тільки завдяки всебічному мисленню, зумовленому парадоксом" [19, с. 69-70; 23, с. 110].
Отже, проблема сталого розвитку університетської системи освіти є комплексною, надто складною і, без сумніву, відноситься до дивергентних проблем. На нашу думку, оцінювати рівень розв'язання цієї проблеми слід не прямими методами, а побічними, шляхом проведення рейтингової оцінки у різних масштабах: корпоративному, у межах окремого університету; місцевому чи локальному, у межах регіону; національному, у межах України; глобальному, на міжнародному рівні.
Існуючі системи проведення опитувань, наприклад "Визначення рейтингу вузів України" у 2001, 2002, 2003 роках, що проводив Український інститут соціальних досліджень, задовольняють потреби оцінювання на національному та регіональному рівнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Критерії розвитку університетської освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок