Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат українською: Критерії розвитку університетської освіти

Критерії розвитку університетської освіти / сторінка 5

Назва:
Критерії розвитку університетської освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Цей проект реалізований на замовлення Міжнародної кадрової академії. Рейтинг закладів освіти визначається за інтегрованим показником, який базується на оцінках, отриманих за результатами опитування молоді та з висновків експертних інтерв'ю.
Так, до загального списку вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у 2002 році було внесено 385. Серед них: 221 - державні, 98 - недержавні та 96 - духовні вузи. Дев'ять лідерів інтегрованого рейтингу державних вузів у 2002 році залишились незмінними порівняно з результатами 2001 року [11]. На нашу думку, у першому наближенні це і характеризує їх розвиток як сталий.
Які критерії оцінки розвитку, що дозволяють зробити висновок про сталий розвиток університетської системи освіти? Зауважимо при цьому, що поки не визначені критерії сталого розвитку цивілізації. Відомі лише перші спроби розв'язання цієї проблеми [7; 10; 14; 21].
Одним з визначальних пріоритетів голландської програми допомоги південноафриканському вузу - Технікону Північного Готенга - є дослідження проблеми сталості вищого навчального закладу [21]. Метою співробітництва університетів є стале удосконалення та укріплення роботи закладу у цілому.
В.О. Лось та А.Д. Урсул визначають одне з фундаментальних понять, що покладено у концепцію сталого розвитку. Це "основні показники "якості життя": тривалість життя людини (очікувана при народженні й фактична), стан його здоров'я, відхилення стану довкілля від нормативного, рівень знання чи освітніх навичок, доход, що вимірюється валовим внутрішнім продуктом на душу населення, рівень зайнятості, ступінь реалізації прав людини" [7, c. 224].
Поруч з цим для дослідження системи освіти соціальна статистика узагальнює та систематизує інформацію, що характеризує [18, с. 142]:
"стан і розвиток системи освіти, її матеріально-технічну базу;
забезпеченість і якісні характеристики викладацького складу системи освіти;
обсяги фінансових ресурсів, що їх виділяє суспільство для забезпечення функціонування й розвитку системи освіти;
контингенти осіб, які навчаються, та ефективність роботи системи освіти;
досягнутий населенням рівень освіти та його доступ до професійної діяльності".
Для кожного рівня освіти система статистичних показників складається з дев'яти груп [18, с. 142-143]:
кількість закладів даного рівня освіти в цілому і за типами;
кількісні і якісні характеристики викладацького персоналу;
показники стану матеріально-технічної бази закладів;
показники фінансового забезпечення;
кількісні характеристики прийому до навчальних закладів;
кількісні характеристики контингенту, що навчається;
характеристики ефективності процесу навчання;
кількісні характеристики випуску з даного рівня освіти;
показники охоплення населення освітою даного рівня.
Особливу увагу звернемо на методологію соціальної статистики щодо визначення ефективності роботи всієї системи освіти в цілому. Одним з показників досягнутого населенням рівня освіти та доступності населення до здобуття професійної освіти є освітній потенціал (ОП) суспільства.
Освітній потенціал суспільства визначається через "засвоєний і нагромаджений населенням повний обсяг і якість знань та професійних навичок" [18, с. 144]. Освітній потенціал суспільства кількісно вимірюється сумарним часом, що витрачено населенням на навчання:
ОП = X S, * N, де Si - чисельність населення, що має i-й рівень освіти; Ni - кількість років навчання, яка необхідна для здобуття i-го рівня освіти.
Покращення означених критеріїв якості, на наше переконання, повинне мати системний характер на довгостроковій основі та з урахуванням неперервного коригування умов подальшого формування ринку освітніх послуг.
Означені системні зміни підлягають ґрунтовному аудиту та оперативній корекції. Це обумовлює потребу у формуванні робочої групи для науково-дослідної роботи та впровадження її висновків. Обов'язковою умовою успішності проведення стратегічних змін регіонального рівня є наукове керівництво ними першою особою, головою Обласної державної адміністрації. Для планування стратегічних змін на регіональному рівні слід підготувати план дій з урахуванням реальних ресурсних обмежень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Критерії розвитку університетської освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок