Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати реферат безкоштовно: Критерії розвитку університетської освіти

Критерії розвитку університетської освіти / сторінка 8

Назва:
Критерії розвитку університетської освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вони не вилучають, а недиз'юнктивно доповнюють Рівень університетської освіти не піддається абсолютному та однозначному кількісному вимірюванню, оскільки визначається і наявним рівнем соціально-економічного розвитку країни, реальними доходами і обсягами споживання матеріальних і духовних благ і послуг, а також різними рівнями розвитку потреб людини. Оскільки інноваційним змістом зміни університетської освіти є акцент на розвиток особистості, то розглянемо існуючу практику оцінювання особистості через оцінювання рівня життя.
У світовій практиці оцінки рівня життя населення як гранично-критичні показники використовуються [18, с. 247]:
співвідношення доходів верхньої і нижньої децильних груп населення - 10:1;
частка населення, яка живе за межею бідності - 10%;
співвідношення мінімальної і середньої заробітної плати - 1:3;
рівень безробіття - 8-10%;
сумарний коефіцієнт плідності (середнє число дітей, народжених жінкою у дітородному віці) - 2,14-2,15;
умовний коефіцієнт депопуляції (відношення числа померлих до числа
народжених) - 1; - частка осіб, старше 65 років, у загальній
чисельності населення - 7%. Для вимірювання рівня розвитку університетської системи освіти доцільно залучати рейтингові оцінки, де як гранично- критичні показники, на нашу думку, слід використовувати показники, що наведені у табл. 6 та у графічній формі на рис. 2.
З метою врахування власних зусиль колективів університетів, у порівнянні з підтримкою з боку держави, нами було розроблено методику обрахування індексів [8, с. 146-151], тобто трирівнева модель для оцінки розвитку університетської системи освіти (IRUCO), яка наведена у табл. 7. Введені наступні параметри:
Інпп, УФАУП - частка загального доходу на працюючих, відповідно; B, ZD - бюджетне фінансування та спеціальні кошти університету; WXYmn), ^(ГФАУП) - скоригований доход серед науково-педагогічного персоналу (NPP) та співробітників (FAUP) університету, що обраховується зо фрмуі-ю^у
logYmax - 1°gYmIn
ЩУнпп) = .
Доцільно встановити подібності та відмінності між моделями розвитку університетської системи освіти: консервативною, експансивною, гнучкою та синергетичною [8, с. 65]. З цією метою нами запропоновано застосувати укрупнені характеристики чи параметри моделей розвитку університетської освіти, що наведені у табл. 9.
До вхідного набору характеристик віднесено студенти, фінансування навчання та досліджень, ресурси в цілому: Хш - студенти держзамовлення; ХК - студенти-контрактники; Хе - студенти, що навчаються разом; Fra, FK - відсоток фінансування з держбюджету та за рахунок навчання на контрактній основі; FG _ відсоток фінансування досліджень на госпдоговірній основі; FR - відсоток фінансування досліджень з держбюджету; RD, RC - ресурси, що надаються, відповідно, державою та за рахунок власних зусиль.
До внутрішнього набору характеристик віднесено студентські групи та професорсько- викладацький склад: GRm - кількість студентських груп, що навчаються за держзамовленням; GRK - кількість студентських груп, що навчаються за контрактом; GR - кількість студентських груп, де разом навчаються студенти держзамовлення і контрактники; Рш, Рс - кількість професорсько- викладацького персоналу, що працюють на постійній основі у штаті та за сумісництвом, відповідно.
До вихідного набору характеристик віднесено випускники: YB, YM, YK, YD - відповідно, за програмами бакалаврату, магістратури, аспірантури та докторантури.
Особливо слід наголосити, що концепція сталого розвитку університетської системи освіти перетворює свідомість, стає сучасною філософією університетської освіти. В той же час, як переконливо доводить І.Р. Пригожин, відкриті системи, до яких належить і університетська система освіти, забувають початкові умови, і їх рух визначається середовищем, граничними умовами. Тобто розвиток стає передбаченим, і університетська система освіти буде рухатися відповідно до граничних умов, що виступають своєрідними критеріями оцінки цього розвитку.
А мета вимірювання розвитку полягає в оцінці потенціалу університетської освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Критерії розвитку університетської освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок