Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Усний лiтературний журнал "я знаю силу слова"

Усний лiтературний журнал "я знаю силу слова"

Назва:
Усний лiтературний журнал "я знаю силу слова"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,12 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Усний лiтературний журнал "я знаю силу слова"


Організація та проведення усного журналу в школах може мати кілька різновидів. Усний журнал має за мету задовольнити допитливість школярів, підтримувати її, зосереджувати увагу на цікавому в літературознавстві, допомогти учням побачити нове в звичному, відчути чаруючу силу слова, багатогранність тем піднятих і вирішених у художніх творах зарубіжної літератури. Журнал відрізняється від інших заходів позакласної роботи широтою інформаційного рівня, з яким у нав’язливій формі можуть ознайрмитися учні різних вікових груп.
Виділяють журнали двох типів: тематичні, якщо вони розкривають одну тему й оглядові, якщо вони висвітлюють найрізноманітніші питання різних тем. Форма проведення такого журналу можу включати різноманітні елементи зацікавленості: наглядність (оформлення виставок, літератури, ілюстрації до виступів, оформлення приміщення, де має проходити захід), інсценізація, проведення конкурсних завдань тощо.
Усний журнал має свою назву. Зазвичний його випуск складається з кількох сторінок, або ж бути присвячений розкриттю однієї сторінки.
Номери усного журналу можуть бути пов’язані між собою за змістом. У такому випадку кожний черговий номер доповнюэ попередній.
Проведення усного журналу вимагає від учителя великих зусиль організаторського характеру: призначити відповідального за сторінку чи розділи сторінки; допомогти учням підібрати потрібний журнал, оформити його в потрібну форму, знайти ілюстрації чи підготовити відповідні роботи учнями, знайти й підготовити ведучих, тобто словесник виступає і режисером і сценаристом, готовлячи позакласний захід такої форми.
Успішно усний журнал може функцiонувати в школах, де працює внутрiшкiльне радiо. В такому разі вiн виходить один-два рази в четверть, в залежностi вiд його структурного планування. Роботу очолює редколегiя, до якої входять учнi-старшокласники, що займаються у лiтературних гуртках, клубах, студiях. Один вихiд в ефiр перегортає одну iз сторiнок усного журналу, або поєднує матерiалом декiлька.
Репрезентуємо матеріали організації усного літературного журналу “Я знаю силу слова”. Він може мати такi сторiнки:
- "Моє ставлення до письменника" — учнi, педагоги, письменники дiляться своїми враженнями про твори, написанi письменником.
- "Творчiсть. Доля. Епоха." — пропонується короткий екскурс у бiографiю та творчу майстерню письменника.
- "Слово поезiї" — читаються поетичнi твори за певною тематикою та власнi твори учнiв i учителiв.
- "Муза для дiтей" — популяризуються твори для письменникiв про дiтей та для дiтей.
- "Для кмiтливих" — учням пропонуються лiтературнi вiкторини, головоломки, кросворди, вiдповiдi на якi надсилаються до редакцiї.
- "Сторiнка-смiшинка" — у цьому матерiалi увазi школярiв пропонуються цiкавi факти з бiографiї письменникiв, якi можуть зацiкавити i привернути їх увагу до особистостi того чи iншого митця слова.
- "Братовi по перу" — для цієї теми пiдбираються висловлювання про письменникiв, поетичнi рядки, присвяченi окремим персоналiям та їх лiтературним шедеврам.
За кожний випуск, тобто за кожну сторiнку вiдповiдає один iз членiв редкогегiї, якi в свою чергу стараються залучити до роботи якомога бiльше учнiв.
Кореспонденти присилають до редколегiї свої статтi, повiдiмлення, власнi твори й вiдгуки, заявки про бажання виступити в програмi.
Щомiсячно редколегiя проводить по шкiльному селектору бесiду "Про що i як писати до нашого журналу".
Iнформацiя, що готується до випуску, може бути розрахована на 1-2 або й усi перерви, в залежностi вiд мети, поставленої до окремої сторiнки та вiд об'єму пiдготовленого учнями матерiалу.
В обов'язковому порядку до творчої групи усного журналу зараховуються учнi, якi вмiють виразно читати, гарно й правильно декламувати художнi тексти.
Прпонуємо вашiй увазi перегорнути сторiнку "Творчiсть. Доля. Епоха." У даному варiантi вона присвячується життю й творчостi Марини Цветаєвої.
Читець.
Горобину
Стинали
Ранками
Горобина
Капала
Бранкою
Кров-Краплини
Ряснiють
На скронi
Горобину
Росiю
Iз корнем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Усний лiтературний журнал "я знаю силу слова"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок