Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання комп'ютерно орієнтованого навчального середовища при викладанні арифметики в молодших класах

Використання комп'ютерно орієнтованого навчального середовища при викладанні арифметики в молодших класах

Назва:
Використання комп'ютерно орієнтованого навчального середовища при викладанні арифметики в молодших класах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,38 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Використання комп'ютерно орієнтованого навчального середовища при викладанні арифметики в молодших класах


Вивчення арифметики у сучасній школі охоплює ряд підрозділів, таких як арифметику одноцифрових, багатоцифрових (у тому числі від'ємних) цілих чисел, десяткових дробів і раціональних чисел. У більшості випадків, з метою опанування кожною операцію для кожного типу чисел діти вчаться рахувати шляхом запам'ятовування послідовностей символічно записаних кроків (процедур). Процеси розв'язання задач, в більшості, зводяться до вибору і виконання необхідної процедури. Як показують педагогічні спостереження, за такого підходу певна частина дітей не завжди вміє відтворювати або перевіряти засвоєні ними алгоритми дій, не повною мірою оволодівають навичками застосування своїх вмінь у реальних навчальних та життєвих ситуаціях.
Навчання арифметиці передбачає опанування кількісних операцій з використанням математичних термінів або символів. Ці операції відносяться до предметів реального світу – об'єктів або ситуацій. Для того, щоб дітям легше було б зрозуміти зміст цих операцій (тобто, щоб вони бачили за символами відповідність їх предметам із реального світу), при викладанні математики були винайдені і використовувалися різноманітні засоби представлення. Тобто мова йде про викладання, яке зводиться не лише до здійснення обчислень згідно до заданих учневі процедур та отримання відповідно до них результатів.
Відомо, що методика формування поняття числа та його репрезентація у більшості випадків ґрунтуються на послідовно-паралельних процесах: введення терміну у мову дитини, закріплення навичок роботи із символічним записом числа. Це узгоджується з тим, що поняття числа неможливо розглядати, беручи його лише в одному з аспектів, бо це може привести до неповного розуміння цього поняття у процесі засвоєння. Застосування предметно-ігрового середовища допомагає розглянути поняття числа в комплексі його різних сторін: термінологічної (концептуальної), репрезентативної (модельної), процедурної, евристичної тощо.
- Предметно-ігрове середовище є різновидом навчального середовища [1], яке слугує для відпрацювання певних навчальних навичок або закріплення знань шляхом оперування з реальними предметами. Для існування середовища необхідно мати певну сукупність предметів, що слугують репрезентацією сутностей у деякій предметній галузі (у випадку арифметичних навичок - предметів, які є репрезентацією чисел), а також науково-методичне забезпечення для їх використання. Метою існування предметного середовища є створення ігрових ситуацій, у процесі яких полегшується запам'ятовування та розуміння сутності дій, створюються умови для унаочнення навчального матеріалу. Іншими словами, предметно-ігрове середовище - це сукупність предметів, виготовлених або відібраних з навчальною метою, які можуть бути використані для гри.
Використання засобів інформаційних технологій (ЗІТ) для різноманітних способів репрезентації чисел та розроблення відповідних методичних прийомів оперування з предметами, що використовуються для подання чисел, створюють можливості для формування на базі ЗІТ розвиваючого предметно-ігрового середовища, спрямованого для засвоєння учнями молодших класів вмінь рахувати. При цьому треба підкреслити, що назване середовище існує на екрані комп'ютера як певна екранна подія, управління якою здійснює учень в інтерактивному режимі, тобто це не «предметне», а «віртуальне» середовище, де предмети реального світу замінено їх зображеннями на екрані. Таким чином, предметно-ігрове та віртуально-ігрове середовища безпосередньо пов'язані між собою тільки типом діяльності, а саме ігровою діяльністю, яка виступає як провідна діяльність в обох випадках.
Свого часу, з появою електронних калькуляторів виникла окрема педагогічна проблема щодо формування не тільки навичок вправно обчислювати за допомогою «електронної підтримки», а й навичок застосування набутих знань у реальних життєвих ситуаціях поза межами системи «людина-обчислювальна машина».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Використання комп'ютерно орієнтованого навчального середовища при викладанні арифметики в молодших класах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок