Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Експериментальне дослідження рівня розвитку управлінських умінь майбутніх інженерів

Експериментальне дослідження рівня розвитку управлінських умінь майбутніх інженерів

Назва:
Експериментальне дослідження рівня розвитку управлінських умінь майбутніх інженерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,46 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37.013.75
Резнік С.М., Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"
Експериментальне дослідження рівня розвитку управлінських умінь майбутніх інженерів
У статті аналізується рівень розвитку управлінських умінь у майбутніх інженерів в умовах традиційної системи освіти. За результатами експерименту зроблений висновок, що управлінська підготовка студентів є незадовільною, визначаються педагогічні завдання, вирішення яких сприяє підвищенню рівня управлінських умінь майбутніх інженерів.
In article the level of development of administrative skills at the future engineers in conditions of a traditional education system is analyzed. Results of experiment have allowed to draw a conclusion, that administrative preparation of engineers is unsatisfactory, and also to determine pedagogical problems which decision will promote increase of a level of administrative skills of the future engineers. Загальною проблемою у нашій країні виступає поліпшення стану професійної освіти. Її актуальність пов'язана з визначенням перспектив і можливих напрямків соціально- економічного розвитку України. Глобалізація та інформатизація сучасного суспільства, процеси європейської і світової інтеграції визначають зміни і у сфері педагогіки. Нагальною є проблема визначення вимог до рівня професійної компетентності випускників. Здійснюються спроби створення моделей сучасного фахівця, обґрунтовується необхідність включення до її складу того чи іншого нового знання, нового напрямку дослідження.
Аналіз стану досліджень і публікацій дозволяє дійти висновку про значну увагу до розвитку тих чи інших професійно важливих якостей майбутніх фахівців, удосконалення процесу формування знань, умінь і навичок, необхідних для успішного здійснення професійної діяльності. Особливо багато робіт, у яких розглядається педагогічна підготовка. Наприклад, проблемою формування організаторських умінь майбутніх учителів займалися такі дослідники, як Л.Т. Тюптя, Р.М. Теплякова, Л.В. Кондрашова, О.П. Лутошкіна, В.Ю. Озіра та інші.
В той же час недостатня увага приділяється цим проблемам стосовно технічної освіти, зокрема дослідженню управлінської підготовки майбутніх інженерів і необхідності її удосконалення. Одному з напрямків вирішення завдань удосконалення управлінської підготовки інженерів, пов'язаному з розвитком лідерських якостей і формуванням гуманітарно-технічної еліти, присвячені дослідження Л.Л. Товажнянського, І.Ф. Проконенко, О.Г. Романовського. Останній, зокрема, відзначає, що "у процесі фахового навчання інженера питанням його управлінської підготовки не приділяється належної уваги. Вважається, що відповідними знаннями й навичками він зможе оволодіти самостійно, безпосередньо у процесі виробничої діяльності, свого професійного, службового і посадового зростання" [1, c. 16].
Однак за межами досліджень залишаються питання аналізу готовності майбутніх інженерів до виконання ними управлінських функцій в рамках своїх професійних обов'язків та відповідні шляхи і засоби її формування.
Метою даної статті і є визначення рівня розвитку управлінських умінь у майбутніх інженерів у процесі їхнього навчання у вузі. Основний зміст статті полягає в описі та інтерпретації результатів педагогічного експерименту, присвяченого сформованості цих умінь.
Актуальність проблеми підвищення якості управлінської підготовки сучасних інженерів визначається двома факторами. По-перше, структура професійної діяльності сучасного інженера містить у собі виконання конструкторських, технологічних та управлінських функцій. По-друге, характерна особливість вітчизняної системи управління полягає у тому, що переважну більшість керівників складають люди з базовою інженерною освітою [2].
Управлінська підготовка інженера - це обов'язково повинен бути процес практичний, тобто пов'язаний з формуванням відповідних умінь. Управлінська компетентність інженерів визначається в першу чергу в процесі практичної діяльності. Подібно до того, як не можна тільки теоретично навчити професії актора, лікаря або педагога, так і майбутнього фахівця не можна навчити бути керівником, просто повідомляючи студентам комплекс нехай навіть найсучасніших, управлінських теорій і технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Експериментальне дослідження рівня розвитку управлінських умінь майбутніх інженерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок