Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Музична освіта у другій половині XVIII та першій половині XIX століть

Музична освіта у другій половині XVIII та першій половині XIX століть

Назва:
Музична освіта у другій половині XVIII та першій половині XIX століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Музична освіта у другій половині XVIII та першій половині XIX століть


Глибокі соціальні зміни, які відбувалися в умовах розвитку капіталізму, суттєво вплинули на систему музичної освіти. Зростає кількість навчальних закладів, урізноманітнюються їх типи.
Традиції Києво-Могилянської академії продовжують колегіуми. Поряд із математикою, географією, історією, літературою, іноземними мовами та іншими предметами учні навчались живопису, вокальної та інструментальної музики. У Харківському колегіумі, заснованому в 1727 році, були відкриті спеціальні музичні класи, що мали забезпечити вищий рівень підготовки співаків та інструменталістів. Із вихованців музичних класів Харківського колегіуму були організовані хор і оркестр спочатку під керівництвом М.Концевича, потім – А.Веделя та Я.Цеха. Цей оркестр називався у Харкові класичним (від слова “класи”). Він часто виступав поза стінами колегіуму, зокрема у відкритому в Харкові театрі.
У Харківському колегіумі розвивалися теоретичні та методичні засади музичного виховання. Відкриваються вокально-інструментальні класи для вивчення нотної грамоти – нотні класи, які склали цілісну систему музичного виховання. У практиці колегіуму широко використовувалися шкільні драми, інтермедії. Популярними були драми різдвяних та пасхальних циклів, історичні драми. У виставах шкільного театру звучала музика – невід’ємний компонент художньо-образного змісту драматургічних творів.
Однією з форм організації навчального процесу в колегіумі були так звані нотні класи. Їх діяльність передбачала забезпечення професійної грамотності і певної виконавської майстерності в галузі хорового мистецтва. Головна увага приділялася засвоєнню теоретичного матеріалу, підвищенню якості виконання хорового репертуару. На відміну від вокально-інструментальних класів тут не передбачалася спеціальна підготовка кадрів для співацьких капел. Тому навчальний план і програма підпорядковувалися внутрішнім потребам.
Навчальна та музично-виконавська практика давала можливість учням класів стати непоганими фахівцями, керівниками хорових колективів. Наведені факти дають підставу вважати, що музика у Харківському колегіумі була одним із важливих засобів культурного розвитку і професійної підготовки освітянських кадрів Слобідської України. Після відкриття Харківського університету (1805) Харківський колегіум став вузькостановим навчальним закладом, пізніше – духовною семінарією.
Колегіум у Переяславі відкрився у 1738 році. Найбільш активна діяльність колегіуму припадає на період боротьби проти наступу уніатства й католицизму на Правобережну Україну. Заслуговує на увагу постановка теоретичних і практичних занять з музики в колегіумі. Його діяльність наближалася до своєрідної мистецької школи з акцентом на вокально-хорове навчання й концертну практику.
Із Переяславським колегіумом тісно пов’язана педагогічна діяльність видатного українського просвітителя Г.Сковороди. Його боротьба проти схоластики, обмеженості мислення частини викладачів і особливо представників духівництва, викриття дармоїдів-ченців викликали невдоволення і злобу реакційно налаштованих керівників цього навчального закладу.
Г.Сковорода, викладаючи курс поетики, написав для своїх учнів посібник. Єпископ, наставник колегіуму, вимагав від Г.Сковороди навчати поетики за старими правилами, відповідно до церковних догматів. Однак до вимог єпископа Г.Сковорода не прислухався, за що був позбавлений права викладати. Філософські погляди мислителя органічно втілювались у музично-поетичних творах, а його пісні, духовно споріднені та інтонаційно близькі до народних, природно вливались у процес шліфування музичного мислення нації, часто втрачаючи при цьому авторство.
З діяльністю Чернігівського колегіуму було пов’язано ім’я Л.Барановича. Саме йому належала ідея заснування цього навчального закладу з шестирічним терміном навчання. У колегіумі викладали загальноосвітні предмети: латинську і грецьку мови, історію, географію, математику, філософію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Музична освіта у другій половині XVIII та першій половині XIX століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок