Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Визначення професійного рівня закладів освіти в перенавчанні незайнятого населення

Визначення професійного рівня закладів освіти в перенавчанні незайнятого населення

Назва:
Визначення професійного рівня закладів освіти в перенавчанні незайнятого населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,98 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Визначення професійного рівня закладів освіти в перенавчанні незайнятого населення


З метою підвищення якості професійного навчання на ринку освітніх послуг необхідно впровадження інноваційних методів надання знань працездатно-активному, зокрема незайнятому населенню,розробки єдиних стандартів,що в своїй основі мають ґрунтуватись на факторі компетентності, але із врахуванням рівня якості підготовки в тому чи іншому навчальному закладі. Необхідно розробити механізм, який би відображав реальний стан надання професійної освіти навчальними закладами через формування оптимальної кількості критеріїв [1].
Після закінчення професійного навчання працевлаштовується в середньому лише 60 відсотків випускників. У 2005 р. було профінансовано 90,4 млн грн витрат з Фонду на професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних, проте майже половина цих коштів витрачена неефективно [2]. Тому для поліпшення
роботи цих спеціалізованих навчальних закладів потрібно створити й реалізовувати нову концепцію визначення їх ефективності надання знань, особливо якщо фінансування здійснюється із бюджету. Нами запропоновано впровадити зазначене визначення з використанням методів математичного моделювання, а саме теорії «нечітких множин».
Основою для одержання даних, що моделюють взаємозв'язок інтегрального і часткових показників вибору рейтингу навчального закладу для здобуття професійної освіти безробітними громадянами із центрів зайнятості, є думки експертів, які спеціалізуються в цій сфері. Особливість висловлювань на зразок «ЯКЩО — ТО — ІНАКШЕ», які формуються на сукупності думок, полягає в тому, що їхня адекватність, на відміну від кількісних моделей, не змінюється за умови незначних коливань вхідних оцінок у той чи іншій бік. Сукупність подібних висловлювань є множиною точок у просторі «часткові критерії — інтегральний критерій». За фіксованими лінгвістичними оцінками часткових критеріїв вибору рейтингу навчального закладу центрами зайнятості оцінюється інтегральний критерій.
Експертна оцінка формалізується у вигляді відповідей на запитання експертної анкети і передбачає такі варіанти підсумкового висновку експерта (приведемо приклад вибору навчального закладу центром зайнятості): d1 (або значення потрапляє в інтервал 1-3) — центр зайнятості може відхилити пропозицію навчального закладу щодо професійного навчання в ньому безробітних громадян, d2 (значення інтервалу 3-4) — центр зайнятості бере до уваги пропозицію, d3 (значення лежить в інтервалі 4-5) — у цьому разі можна підписувати договір з навчальним закладом на проходження професійного навчання працездатно-активного населення.
Детальніше розглянемо конкретні параметри пропонованої моделі та обґрунтуємо склад факторів, які мають бути визначені при виборі показника (R), який залежить від таких факторів:
де X — вартість навчання;
Y — якість навчання;
Z — тривалість навчання.
На наш погляд, показник «вартість навчання» (2) слід розглядати за такими факторами:
де x 1 — безпосередня вартість навчання одного слухача;
х2 — забезпечення слухачів під час навчання житлом.
Показник «безпосередня вартість навчання одного слухача» оцінюється центрами зайнятості. Вартість навчання встановлюється навчальними закладами за кошторисом витрат на професійну перекваліфікацію безробітних громадян.
Фактор х2 «забезпечення безробітних громадян житлом під час навчання» або «забезпечення проживання безробітних у період проходження професійного навчання на базі навчального закладу» рекомендовано оцінювати такими параметрами: наявність у навчального закладу гуртожитку; можливість навчального закладу забезпечити житло в іншому місці (за погодженням з центром зайнятості); а також — наявність їдальні, транспортна доступність тощо.
«Якість навчання» оцінюється лінгвістичною змінною (Y), яка виражається співвідношенням:
де y 1 — рівень працевлаштування після закінчення навчання;
y2 — рівень отримання знань (компетентності) слухачів;
y 3 — рівень задоволеності роботодавця професійністю слухача;
у4 — рівень задоволеності слухача викладачами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Визначення професійного рівня закладів освіти в перенавчанні незайнятого населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок