Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сутність і зміст профілактики асоціальних проявів поведінки неповнолітніх

Сутність і зміст профілактики асоціальних проявів поведінки неповнолітніх

Назва:
Сутність і зміст профілактики асоціальних проявів поведінки неповнолітніх
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,47 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сутність і зміст профілактики асоціальних проявів поведінки неповнолітніх


ПЛАН
1. Превенція асоціальних проявів поведінки неповнолітніх як педагогічна проблема.
2. Порівняння змісту соціально-профілактичної та педагогічно-превентивної діяльності.
3. Типи профілактичних заходів.
4. Рівні профілактичної діяльності
5. Структура органів профілактики.


1. Профілактика асоціальних проявів поведінки неповнолітніх.
Профілактика – складна, об’єктивно обумовлена система керованої діяльності, що закономірно склалася на конкретному історичному етапі суспільного життя і яка забезпечує науково-теоретичну і практичну реалізацію заходів, спрямованих на попередження асоціальної поведінки осіб. Або: профілактика – використання сукупності заходів з метою попередження виникнення і розвитку відхилень.
Всебічний аналіз мети профілактики правопорушень в плані її педагогічної конкретизації показує, що профілактика є, перш за все, соціальною за змістом. Це пояснюється тим, що педагогічна профілактика правопорушень вимагає включення вихованців у діяльнісно опосередковані міжособистісні стосунки з іншими дітьми, педагогами, батьками з метою формування внутрішніх механізмів саморегуляції поведінки; особистого вибору поведінки в ситуації ризику на основі морально-правових норм.
Мета курсу “Превентивна педагогіка” - вивчення педагогічної профілактики як виду педагогічної діяльності, що сприяє формуванню активної соціальної позиції особистості. Основна цінність і актуальність роботи - в аналізі головних компонентів змісту і структури педагогічної профілактики, у виявленні основних закономірностей, їх єдності між собою на усіх рівнях організації.
Педагогічна профілактика в залежності від вибору об’єкта впливу, змісту профілактичної роботи спрямована проти тих явищ суспільного життя, які детермінують порушення норм моралі й права.
Профілактику можна поділити:1) на загальну (вирішення проблем, які тільки можуть виникнути, чи прийняття профілактичних заходів безпосередньо перед їхнім виникненням);2) на спеціальну (система заходів, орієнтованих на вирішення конкретного завдання: профілактика девіантної поведінки, неуспішності).
Завдання профілактики:- попередження негативних проявів поведінки; - виявлення і усунення причин, які сприяють правопорушенням; - забезпечення прав й інтересів неповнолітніх, молоді, соціально уразливих категорій населення; - соціально-педагогічна реабілітація осіб, які перебувають у соціально несприятливих умовах; - виявлення і припинення випадків втягнення в асоціальну діяльність.
Принципами профілактики є: законність, демократизм, гуманність, конфіденційність, забезпечення відповідальності посадових осіб за порушення прав індивідів, державна підтримка діяльності органів місцевого самоврядування, які здійснюють профілактику, взаємодія інституцій, причетних до профілактики.
Функції профілактики:- діагностична (виявлення причин і факторів відхилень у поведінці);- реабілітуюча (перевиховна, спрямована на подолання негативних проявів у поведінці);- координуюча (координація зусиль усіх зацікавлених виховних інститутів у попередженні та подоланні асоціальної поведінки);- прогностична (передбачення можливих негативних явищ у поведінці особи).
2. Порівняння змісту соціально-профілактичної та педагогічно-превентивної діяльності.
Профілактична діяльність, яка здійснюється на рівні держави через систему заходів, спрямованих на підвищення якості життя, мінімізацію факторів соціального ризику, створення умов для реалізації принципу соціальної справедливості, називається соціальною профілактикою. Соціальна профілактика створює той необхідний фон, на якому більш успішно здійснюються всі інші види профілактики: психологічна, педагогічна, медична і соціально-педагогічна.
Соціально-педагогічна профілактика – це система заходів соціального виховання, спрямованих на створення оптимальної соціальної ситуації розвитку дітей і підлітків і які сприяють прояву різних видів його активності.
Психолого-педагогічна профілактика – це система попереджувальних заходів, які пов’язані з усуненням причин, факторів і умов, що викликають ті чи інші недоліки у розвитку дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Сутність і зміст профілактики асоціальних проявів поведінки неповнолітніх

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок