Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування мовленнєвих умінь і навичок учнів початкових класів на основі етнопедагогіки

Формування мовленнєвих умінь і навичок учнів початкових класів на основі етнопедагогіки

Назва:
Формування мовленнєвих умінь і навичок учнів початкових класів на основі етнопедагогіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,62 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Формування мовленнєвих умінь і навичок учнів початкових класів на основі етнопедагогіки


Вивчення рідної мови полягає у формуванні особистості, яка розвивається в умовах етносередовища, є носієм і транслятором рідної культури, активно наслідує традиції використання мовних засобів у ситуаціях спілкування, дбає про високу культуру власного мовлення. Етнокультурне спрямування освітнього процесу передбачене Національною доктриною розвитку освіти в Україні ХХІ століття, Концепцією 12-річної загальної середньої освіти, Стандартом мовної освіти.
Етнокультурний компонент навчання і виховання, осмислення мови як етнічного явища, вивчення її у взаємозв’язку з оволодінням культурними цінностями зумовлює опору на етнопедагогіку, що забезпечує розвиток школяра в кращих традиціях українського етносу на основі народнопедагогічних принципів, методів, засобів навчання. Система народної педагогіки відображає моральні й естетичні орієнтири народу, особливості етнічної психології і є втіленням національних рис характеру, ментальності.
Формування мовленнєвих умінь і навичок учнів початкових класів на етнопедагогічних засадах пов’язане з вивченням мови як оригінального феномена етносу, специфічного способу оцінювання світу, а тому сприяє оволодінню школярами національно-культурним мовним компонентом, поглибленню етнознань та виробленню національного колориту їхнього мовлення. Засобами реалізації етнопедагогічного підходу є рідна мова і рідна культура, що втілюються в національно-культурних текстах.
Складовою мовленнєвого розвитку на основі етнопедагогіки є духовне становлення особистості, виховання ціннісних орієнтирів, етичних та естетичних поглядів, національних почуттів, позитивних рис характеру.
Проблема формування мовленнєвих умінь і навичок учнів на етнооснові знаходить місце в методичній літературі. У науковому обігу вона представлена такими аспектами: роль народної педагогіки в процесі розвитку особистості, етнопедагогічна основа навчання рідної мови, формування мовленнєвих умінь і навичок учнів, диференціація національно-культурного компонента мови як основи формування мовлення, духовний розвиток особистості засобами рідної мови, практичне застосування народнодидактичної системи в процесі формування мовленнєвих умінь і навичок учнів, вплив етнопсихологічних чинників на формування мовної особистості .
Незважаючи на широкий спектр досліджуваних питань, проблема формування мовленнєвих умінь і навичок на засадах етнопедагогіки залишається відкритою, тому ми вважаємо, що рівень мовленнєвих умінь і навичок учнів початкової школи підвищиться, якщо:
навчання рідної мови здійснювати на основі етнопедагогічного, комунікативно-діяльнісного та функціонально-стилістичного підходів;
в основу формування мовленнєвих умінь і навичок покласти принципи етнопедагогіки;
навчальний процес проводити на основі національно-культурних текстів-взірців етнопедагогічного змісту різних типів, стилів, жанрів;
активно залучати інтерактивні та імітаційні методи навчання;
систематично проводити етнопедагогічну роботу з формування мовленнєвих умінь і навичок учнів у взаємозв’язку навчання та виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Формування мовленнєвих умінь і навичок учнів початкових класів на основі етнопедагогіки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок