Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Психологічні основи організації тренінгу. Роль викладача у тренінгу

Психологічні основи організації тренінгу. Роль викладача у тренінгу

Назва:
Психологічні основи організації тренінгу. Роль викладача у тренінгу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
Психологічні основи організації тренінгу. Роль викладача у тренінгу


«Я» тренера: професійні якості та особистість ведучого групи
Інтерактивне навчання засноване на активному, емоційно забарвленому спілкуванні учасників один з одним і з тренером. Однак не кожен тренер спрямований на інтенсивну міжособистісну взаємодію, не кожний володіє відповідним індивідуально-професійним досвідом.
Інтерактивне навчання висуває до тренера певні чекання – вимоги:
Гнучкість. Швидка орієнтація, уміння в залежності від поточних задач організовувати самі різні види роботи учасників: спільне вироблення правил, самостійне обговорення, обмін думками, стиснуте підведення підсумків і т.ін.
Інтерес до людини. Зацікавлена увага до кожного учасника; прагнення довідатися його точку зору; дійсний інтерес до його суджень – інтерес, що неможливо імітувати терплячим вислуховуванням «у педагогічних цілях».
Широта. Схильність і уміння в обстановці обговорення вільно висловлювати свою думку, не придушуючи при цьому навколишніх; переконувати учасників, не намагаючись будь-що-будь настояти на своїй точці зору.
Терпимість. Спокійне сприйняття можливих помилок у фактах, логіку міркувань. Схильність і уміння спонукувати учасників проясняти й уточнювати думки без прагнення обсмикати, обірвати «очевидну нісенітницю», що (яка б вона ні була) є єдиним на даний момент вираженням ідей учасника, проявом його ініціативи.
Конструктивність. Уміння побачити за нескладним висловленням ідей живу роботу думки, підтримати її, делікатно направити до пошуку результатів, що, можливо, невідомі вам самому.
Доброзичливість. Позитивне ставлення, прийняття особистості учасника, безоцінне (зі знаком «плюс» чи «мінус», «добре» чи «погано») сприйняття його думок, пристрастей, думок.
Починаючи працювати в руслі інтерактивного навчання, тренер приймає певну філософію – світогляд, що реалізується в робочій обстановці, і обмеження, що воно накладає.
Інтерактивне навчання несумісне з диктатом, авторитарним нав'язуванням думок, наклеюванням ярликів. Частина цих вимог може входити в суперечність зі звичками й орієнтирами самого тренера.
Використання інтерактивного навчання складається не в «упровадженні методів», «застосуванні прийомів», а в чомусь іншому. Справді, чи можна перейняти, «узяти на озброєння», як арсенал, запозичати для вживання ті види навчальної роботи, що не тільки незвичні, але, головне, припускають не зовсім властиві чи зовсім не властиві особистісні якості? Чи можна їх освоїти, тобто зробити своїми? І якщо так, то як?
Типові утруднення тренерів пов'язані:
зі стереотипами особистісних настанов і реакцій у робочій обстановці. Характерний їхній прояв – повернення до авторитарних шаблонів, лекційному стилю і т.ін.
частина цих утруднень відноситься до сфери міжособистісної взаємодії: тренер не утримує позицію ведучого в діалозі. Такі утруднення переборюються соціально-психологічними методами, включаючи тренінги для тренерів чи тренінги особистісного росту.
частина труднощів пов'язана із змістовними орієнтирами: тренер зосереджений на чисто інформаційному чи вузьконавчальному підході до тренінгу. Щоб перебороти такі утруднення, потрібно вийти за вузьконавчальні рамки, звернутися до цілей і задач організації, її бізнес – орієнтирів.
Отже, освоєння інтерактивного навчання, усіх ролей тренера носить професійно-особистісний характер.
Є дві основні можливості такого освоєння.
Освоєння під час роботи. Його зворотний бік – процес спроб та помилок, що будуть з'являтися незалежно від того, наскільки ретельно сплановане зміст.
Освоєння у практиці, що змодельована. При цьому моделюється не тільки «жорстко вибудований» предметно – змістовний, але і найменш передбачуваний соціально – психологічний бік навчання. Таке освоєння засноване на професійному соціально – психологічному тренінгу, у ході якого проводиться рефлексія освоюваної діяльності.
Результатом такого тренінгу для тренерів є не тільки інтелектуальна, але і більш цілісне особистісне пророблення значеннєвих зв'язків між особистісними особливостями тренера і способами його роботи в аудиторії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Психологічні основи організації тренінгу. Роль викладача у тренінгу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок