Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Гносеологічний аналіз поняття готовності особистості до безперервної освіти

Гносеологічний аналіз поняття готовності особистості до безперервної освіти

Назва:
Гносеологічний аналіз поняття готовності особистості до безперервної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,90 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Гносеологічний аналіз поняття готовності особистості до безперервної освіти


Безперервна освіта як один із основних глобальних викликів ХХІ століття виступає умовою всебічного розвитку особистості, засобом реалізації її здібностей, а також удосконалення раніше здобутих знань, умінь і навичок. Саме вона розв’язує комплекс завдань, спрямованих на задоволення інтересів громадян у постійному підвищенні професійного рівня відповідно до кон’юнктури ринку праці, соціальний захист, забезпечення потреб суспільства і держави у висококваліфікованих конкурентнопроможних фахівцях.
Неперервна професійна освіта – відносно самостійна система, однією з функцій якої є формування готовність людини до активної освітньої діяльності за власним бажанням, спрямованої на розширення професійних знань, задоволення власних професійних потреб та інтересів, на підвищення професійної майстерності. Основним завданням нашого дослідження є вивчення онтогенетичного базису поняття готовність до безперервної освіти у соціальній, психологічній та педагогічній площинах.
Для розуміння сутності поняття готовності інтерес становлять дослідження вітчизняних і зарубіжних учених про свідомість, самос-відомість та самопізнання людини (М.Бердяєв, І.Кон, Г.Кос-тюк, О.Леонтьєв, А.Спіркін, С.Роджерс та інші).
Психологічну готовність досліджують В. Дорохін, С.Равіков, В.Моляко, А.Проскура; мотиваційну – Е.Томас; морально-психоло-гічну – Л.Кондрашова, С.Ніколенко, Г.Штельмах; професійну – Д.Мазоха; моральну – Є.Шевчук; професійно-педагогічну – С.Кори-шенко; і в цілому готовність – В.Бондар, А.Капська, І.Пастир, О.Ярошенко та інші.
Готовність як цілісне утворення розглядається в працях П.Атутова, А.Вайсбурга, Ю.Васильєва, А.Кочетова, як установка – в дослідженнях Д.Узнадзе, Ш.Надірашвілі, А.Прангішвілі.
Слід зазначити, що проблема готовності (соціальної, професійної, психологічної, життєвої, педагогічної, побутової) отримала широке висвітлення в теорії як психології, так і педагогіки. Семантичний аналіз готовності почнемо визначення з В.І.Даля: ”готова (про людину), та що приготувалася, така, що зібралася зовсім, що пристосувалася до чогось; яка може та бажає виконувати. Готуватися, збиратися, знаряджатися, налаштовуватися на щось;...Готовність же – стан чи властивість готового” [5,387-388].
С.Ожегов вважає, що термін ”підготовка” походить від слова ”підготувати”, тобто ”начать” (з російськ.), дати необхідні знання для чого-небудь, а ”готовність” трактується як ”стан”, коли все зроблено, все готове до чогось.
У психолого-педагогічних працях готовність визначається як актив-но--діяльнісний стан особистості, установка на певну поведінку, мобілізація сил на виконання завдання. Ускладнюють формування готовності пасивне ставлення до завдання, відсутність плану дій та наміру максимально використати свої знання та досвід.
За В.Ананьєвим, готовність ”починає формуватись ще до початку професійної трудової діяльності, а потім розвивається разом з професійною працездатністю, як потенціалом основної діяльності в сфері виробничого обслуговування...”
Поняття ”готовності до дії” психологами трактується як ”стан мобілізації всіх психофізичних систем людини, що забезпечують ефективне виконання визначених дій”. Крім готовності як психологічного стану, обумовленого ще й як тимчасова готовність, дослідники виділяють готовність як стійку характеристику особистості. Цей вид готовності, будучи завчасно сформованим, є істотною передумовою успішної діяльності [13, 18]. Психологічна готовність до діяльності розглядається Д.Мехіладзе як особливий стан, що має складну динамічну структуру і є виявленням сукупності взаємопов’язаних мотиваційних і стійких вольових характеристик особистості, тому у структурі готовності потрібно розглядати моральну, психологічну та професійну сторони [14, 12].
За Є.Павлютенковим, психологічна готовність до праці передба-чає свідомий вибір професії у відповідності до здібностей і можливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гносеологічний аналіз поняття готовності особистості до безперервної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок