Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Український віночок у звичаях та обрядах (на уроках трудового навчання)

Український віночок у звичаях та обрядах (на уроках трудового навчання)

Назва:
Український віночок у звичаях та обрядах (на уроках трудового навчання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,83 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
на тему:
Український віночок у звичаях та обрядах (на уроках трудового навчання)


Український віночок, виготовлений з кольорового паперу і та картону, прикрасить інтер'єр групової кімнати, ігрового та батьківською куточків, впишеться у святкове оформлення залу Цей наочний посібник для занять із народознавства виготовляється так: з картону вирізають обруч (розмір залежить від призначення виробу) і наклеюють на нього листя, стебла, квіти, стрічки (мал. 1)
Щоб вирізати барвінок, папір складають удвоє. Від лінії згину малюють половину квітки і вирізають по контуру (мал. 2). Ромашку виготовляють із квадратного аркуша паперу, поділивши його по діагоналі. Одержаний трикутник двічі перегинають навпіл. Відгинають коротку сторону трикутника до довгої. Від лінії згину малюють половину пелюстки і вирізують по контору (мал. 3)
Маки, волошки, мальви, чорнобривці складаютсья з чотирьох об’ємних пелюсток. Щоб зробити ці квіти беруть чотири однакові квадрати. Складають їх по діагоналі, розгортають, ще раз складають по іншій діагоналі (кольоровою стороною зверху). Потім згинають папір удвоє від себе (колір всередині). Розгортають квадрати так, щоб одержати подвійний трикутник Згортають його навпіл для симетричного вирізування пелюсток. Приклеюють їх тільки нижніми частинками. Зверху наклеюють чорну серединку (мал. 4).


Новий рік — свято, яке найчастіше асоціюється зі щирими побажаннями, вітаннями і подарунками під ялинкою; із мерехтливими прикрасами, таємницею, бо ніхто не може сказати, яким буде наступний рік, чим порадує чи засмутить. Зазвичай підготовка до цього дня починаються заздалегідь. Мабуть, тому з'являються ідеї, фантазії, що змушують змінити все довкола, розфарбувати не дуже яскравий зимовий світ найрізноманітнішими барвами...
РІЗДВЯНІ ВІНОЧКИ
У Європі на Різдво оселю прикрашають вінками і свічками. Ще в дохристиянські часи вінки зі свіжої зелені вважались оберегом від темних сил.
Пізніше, уже за християнства, на вінках почали запалювати свічки, і не чотири, як нині, а двадцять чотири. Сучасні різдвяні (вони ж новорічні) вінки складають із хмизу, плюща. Крім гілля, вам знадобляться стрічки, тасьма, іграшки, штучні квіти, шишки. Новорічні вінки створюють настрій, їх неважко зробити самостійно. А щоб новорічна композиція “протрималась” якомога довше, скористайтеся нашими порадами.
Для каркасу використовуйте солому, дерев'яну стружку чи тонкі гілочки. За основу беруть будь-яке гілля рослин, які взимку залишаються зеленими, наприклад, сосна, ялина, туя, ялівець. Для закріплення деталей вінка візьміть тонкий дріт. Кожна наступна гілочка накладається на попередню, закриваючи місце кріплення.
Яскраві стрічки, шишки, фігурки і новорічні прикраси зроблять вінок неповторним. Основний колір прикрас повинен гармоніювати з інтер'єром.


Вінок кохання
Серед розмаїтості вінків особливе місце належить "вінку кохання". Право виплітати його мали дівчата віком від 13 років і до заміжжя.
Основу такого вінка складають ромашки — символ юності, доброти і ніжності. Поміж ромашками вплітають цвіт яблуні і вишні. Над чолом — квітуче гроно калини. Поміж квітами вплітають вусики хмелю — символ гнучкості та розуму.
Вінок відданості
Його виплітають з любистку і волошок. Основою вінка є волошки, а поміж ними вплітають квітучий любисток.
Колись давно, повідають люди старшого віку, жили в Україні два птахи: Любисток і Волошка. А що були вони дуже гарними від природи, то люди винищили їх до пня. Знайшли собі притулок у гущавнику гаю останні двоє з тих пташенят, і недоля здружила їх настільки, що всі ставили їх у приклад.—
Дай Боже вам такої злагоди і відданості, як у Любистка і Волошки, — благословляли у життя матері своїх дітей.
До кінця своїх днів вчили Любисток і Волошка всіх любити й оберігати одне одного, шанувати, бути щирими у розмовах. А як померли, то проросли двома пахучими квітками. Дорогі вони нам не тільки за красу. Ними миють волосся, купають немовлят, освіжають помешкання. Колись дівчата дарували вінки з любистку і волошок коханим у хвилю розлуки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Український віночок у звичаях та обрядах (на уроках трудового навчання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок