Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Становлення суспільного дошкільного виховання як наукова проблема

Становлення суспільного дошкільного виховання як наукова проблема

Назва:
Становлення суспільного дошкільного виховання як наукова проблема
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Становлення суспільного дошкільного виховання як наукова проблема


Враховуючи актуальність прогресуючої тенденції становлення і розвитку українського дошкілля, ми зупинились на одному з її аспектів, а саме історико-педагогічному. Наш вибір зумовлений тим, що знання минулого є надійним джерелом розвитку сучасної системи суспільного дошкільного виховання.
Початкові спроби осягнення витоків суспільного дошкільного виховання на українських землях припадають на перші десятиріччя ХХ ст. Вони представлені в науковому доробку Аркадія Животка, Софії Русової, Степана Сірополка.
Історико-педагогічний аспект проблеми становлення і розвитку дошкілля в Україні привернув увагу дослідників в середині ХХ ст. Серед них вперше до висвітлення даної проблеми звертається С.Абрамсон. У науковій праці “Історія дошкільного виховання на Україні до 1917р.” (1950) та ряду публікацій автор розкриває досвід роботи кращих дитячих садків в Україні на початку ХХ ст., наводить статистичні дані про їх функціонування, а також характеризує діяльність громадсько-педагогічних товариств в досліджуваний період.
Роботу по дослідженні становлення та розвитку суспільного дошкільного виховання в Українській РСР продовжила Л.Батліна (1983). В своїй науковій праці автор аналізує процес становлення дошкільного виховання в Україні в період від 1917 по 1941 рр. Основна цінність праці полягає в розкритті діяльності діючих в досліджуваний період товариств, зокрема Київського товариства народних дитячих садків та Одеського товариства та їх вплив на дошкільне виховання найбідніших дітей в заснованих ними дошкільних закладах.
У роботі Н.Бібенко (1987) узагальнюються досягнення дошкільних закладів України 70-х років, накреслено шляхи їх подальшого розвитку.
Аналогічна тематика, становлення та розвитку суспільного дошкільного виховання в Російській Федерації та Білоруській РСР розкриваються в дослідженнях Г.Медведєвої (1992) та Ф.Андрєєвої (1987).
Проблеми розвитку теорії і практики дошкільного виховання кінця ХІХ початку ХХ століття в Україні, лягли в основу дисертаційних робіт С.Попенко (1998), у Східній Галичині – З.Нагачевської (1995), у Центральній Україні – І.Улюкаєвої (1995), в умовах польського дошкілля – І.Адамек (2001).
Глибиною теоретичного аналізу визначається дослідження С. Попенко. У своїй науковій праці дисертант визначає передумови розвитку теорії і практики дошкільного виховання в Україні в період к.ХІХ – п.ХХст., подає класифікацію всіх громадських закладів для дітей дошкільного віку та періодизацію розвитку теорії і практики дошкільного виховання до 1917р., розкриває погляди на дошкілля відомих діячів освіти досліджуваного періоду, висвітлює призначення, історію створення та особливості педагогічного процесу в різних типах закладів, аналізує всі напрями та форми діяльності громадсько-педагогічних товариств.
Дослідження З.Нагачевської поклали початок ряду досліджень становлення суспільного дошкільного виховання в різних регіонах України. Дисертант вперше звернула увагу на особливості розвитку дошкільного виховання в залежності від територіального поділу відмітивши, що дошкільне виховання в лоні Австро-Угорської імперії розвивалося іншими шляхами ніж дошкілля України, що належали до складу царської Росії. З.Нагачевська розкрила становлення суспільного дошкільного виховання у Східній Галичині з 1869 по 1939 рр. висвітливши досвід розбудови інституцій опіки, початкового виховання та навчання дітей дошкільного віку. Особливу увагу дисертант звернула на створення та діяльність громадсько-педагогічних товариств краю, зокрема Львівського благодійного дошкільного товариства, Руського Товариства, товариства ”Руська охоронка”. В дослідженні охарактеризувала діяльність та педагогічні погляди Н.Кобринської, М.Грушевської, С.Русової, А.Животка.
Розвиток педагогічної освіти в Східній Галичині (1867-1939рр.) досліджувала М.Барна (1996) охарактеризувавши історію виникнення форм підготовки вчителів для навчальних закладів Східної Галичини (1772-1867рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Становлення суспільного дошкільного виховання як наукова проблема

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок