Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Впровадження у вищі навчальні заклади спеціалізованих баз даних щодо збору та опрацювання інформації

Впровадження у вищі навчальні заклади спеціалізованих баз даних щодо збору та опрацювання інформації

Назва:
Впровадження у вищі навчальні заклади спеціалізованих баз даних щодо збору та опрацювання інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,12 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Впровадження у вищі навчальні заклади спеціалізованих баз даних щодо збору та опрацювання інформації


Педагоги все частіше включають комп'ютер у процес навчання. Однак використовують вони комп'ютер у навчальному процесі неефективно; у кращому випадку для рішення вузько прикладних задач у поза навчальний час для підвищення загальної “комп'ютерної” культури, а не для освітніх і управлінських цілей.
З огляду на недостатній поки ще досвід використання комп'ютера в навчальному процесі, спробуємо розглянути деякі аспекти методології комп'ютеризованого навчання.
Насамперед розглянемо процес навчання як багатофакторну систему взаємодії викладача та суб’єкта навчання, що є синтезом думок А.Дистервега, Я.А.Коменського, Ю.К.Бабанського (3), В.К.Дьяченко (2), А.Н.Леонтьева (4) Н.Ф.Тализіної й інших відомих педагогів.
У традиційному навчанні схему процесу навчання (мал. 1) можна представити у вигляді системи, що складає як мінімум із навчального
джерела знань і умінь та об’єкта навчання, приймача знань і умінь і засобів комунікації, що забезпечують навчальний діалог.
Разом з тим спілкування між викладачем та об’єктом навчання, тільки тоді стає засобом навчання, коли відбувається відтворення й засвоєння тих чи інших видів людської діяльності (2). Таке відтворення можливе в умовах активного зворотного зв'язку між викладачем і студентом в умовах постійного і продуктивного діалогу.
Отже, засобу спілкування — комунікації, стосовно до процесу навчання повинні бути двостороннього стійкого руху. Дуже важливим представляється і висока інформаційна провідність комунікацій.
Тому схему процесу навчання необхідно доповнити, (мал. 2):
Ефективність навчання буде тим вище, чим менше витрат у системі комунікації.
Розглянемо докладніше два основних компоненти системи комунікацій – канали передачі знань і відтворення знань.
Канал передачі знань може включати засоби, відтворені голосом, жестикуляцією, мімікою викладача; наочними засобами (плакатами, схемами на дошці, макетами й ін.); інформаційно-технічними засобами (ІТЗ): звуковими – магнітофонами, програвачами та ін.; аудіовізуальними – кіноапаратами, телевізорами, відеомагнітофонами; комп'ютерами.
Стараннями того, якого навчають, діє канал відтворення знань голосом (відповіді біля дошки і з місця), засобами листа (письмові роботи, диктанти й ін.); здійснюється змішане відтворення засобами графіки на дошці й голосом, робота з комп'ютером по контролюючій програмі.
Канал відтворення знань можна розглядати як зворотний зв'язок: той, якого навчають – викладач.
Таким чином, у процесі навчання, коли в ньому беруть участь викладач та студент або учень, комп'ютер може брати участь як у каналі передачі, так і в каналі відтворення знань.
Індивідуальна форма навчання має в цьому зв'язку суттєвий недолік: відсутність живого спілкування з джерелом знань (яким виступає викладач), тобто діалогу, у якому з'ясовується рівень засвоєння знань об’єктом навчання
У зв'язку з тим ,що комп'ютер у процесі спілкування викладач – студент може брати участь як у каналі передачі знань, так і в каналі відтворення знань, природно припустити, що комп'ютер із відповідними програмними й апаратними засобами у відомій мірі може замінити на деяких етапах навчання викладача.
Така схема процесу навчання без викладача, із використанням комп'ютера виглядає так (мал. 3):
Джерела знань і умінь – програмні засоби ,зв'язані з базою знань. Оцінка відтворення знань і умінь того, якого навчають, виробляється знову ж програмними засобами, що включають програми логічного аналізу відповідей того, якого навчають,, коментарі на дії того, якого навчають, і ін.
Спілкування (діалог) між комп'ютером і тим, якого навчають, може здійснюватися декількома способами: директивним (діалогом керує сам той, якого навчають,), ініційованим (діалогом керує комп'ютер), змішаним.
У нашому випадку директивний діалог переважніше, якщо той, якого навчають, має високий рівень підготовки й намагається одержати від комп'ютера всі нові й нові знання про досліджуваний об'єкт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Впровадження у вищі навчальні заклади спеціалізованих баз даних щодо збору та опрацювання інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок