Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методичні підходи до організації оздоровчої профілактичної роботи в загальноосвітній школі

Методичні підходи до організації оздоровчої профілактичної роботи в загальноосвітній школі

Назва:
Методичні підходи до організації оздоровчої профілактичної роботи в загальноосвітній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методичні підходи до організації оздоровчої профілактичної роботи в загальноосвітній школі


Протягом останніх десятиріч спостерігається загальна тенденція до погіршення стану здоров’я населення України в цілому та дітей і молоді зокрема. Аналіз статистичних даних і результати низки досліджень свідчать про те, що вік дітей, які починають палити, вживати алкоголь, наркотичні речовини, зменшується. Світовий досвід показує, що найбільш ефективною є профілактика захворювань та травматизму на основі формування в дітей та підлітків життєвих навичок.
На думку С.Свириденко та інших, формування здорового способу життя молодших школярів можливе лише за умови оволодіння ними знаннями про шляхи й засоби збереження та зміцнення здоров’я та опанування відповідних умінь. Знання основ здорового способу життя слугують підґрунтям для вироблення стійких поглядів і переконань, які є спонукальною системою для здійснення дій і вчинків. У житті дитини вони набувають вигляду понять і норм способу життя [3].
Концепція формування здорового способу життя в навчально-виховному процесі базувалась на розумінні здоров’я учня як вищої цінності та на комплексному системному підході. Системний підхід викликає необхідність розглядати динаміку формування здорового способу життя з позиції взаємодії “об’єктивних умов” і “суб’єктивних факторів”. Під об’єктивними умовами належить розуміти сукупність наявних обставин, процесів і явищ, які створюють середовище, де формується гігієнічна поведінка дитини [4].
В “Оттавській хартії промоції (подальшого поліпшення) здоров’я”, прийнятій під керівництвом ВОЗ у 1986 р. підкреслюється, що “добре здоров’я є головним ресурсом для соціального й економічного розвитку як суспільства в цілому, так і окремої особи і є найважливішим критерієм якості життя. У цілях подальшого поліпшення здоров’я методично потрібно концентрувати зусилля на п’яти напрямах: суспільній політиці, фізичному й соціальному середовищах, безпосередніх умовах місцевого середовища, удосконаленні персональних умінь обирати здоровий спосіб життя і на медичному обслуговуванні” [5].
Прищепити людині з дитинства мотивацію на здоровий спосіб життя є покликанням саме вихователя-педагога. Якість здоров’я людини найбільш залежна від способу життя, отже, від якості виховання. Аксіосфера сучасного педагога поряд з ціннісними орієнтаціями, що забезпечують самозбереження людини, має включати й валеологічну складову.
Розвиток валеологічної культури й мислення є також складовою розвитку інтелекту, світосприйняття та усвідомлення людиною свого призначення, ролі в суспільстві і світі, необхідності збереження власного здоров’я і здоров’я підростаючого покоління. Повноцінне щастя людини, підвищення якісного рівня життя суспільства неможливе без цих складових. Медична наука і практика на сучасному етапі розвитку мають вагомі досягнення, але без свідомого ставлення індивіда до власного здоров’я, без валеологічної культури неможливо знизити рівень захворюваності і взагалі підвищити рівень стійкості, резистентності організму людини до хвороб, а також чинників довкілля, що сприяють їх поширенню, негативних екологічних факторів [2].
Існує залежність особистого здоров’я від поведінки індивіду. Відповідальним за створення сприятливих умов для здорового способу життя кожної людини (створення відповідних трудових і побутових умов, охорона та оздоровлення навколишнього природного середовища, видання нових законів і норм, розвиток мережі медичного та санаторно-курортного обслуговування тощо) не є тільки суспільство, але й кожний окремий індивід відповідальний за це. Кожна людина несе відповідальність перед суспільством за реалізацію гуманістичних ідеалів, за свій власний розвиток, включаючи і стан свого здоров’я [1].
Удосконалення змісту педагогічної освіти, підготовка вчителів нової генерації з гуманістичним типом мислення у відповідності до основних положень “Концепції валеологічної освіти педагогічних працівників” – одне з першочергових завдань сьогодення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методичні підходи до організації оздоровчої профілактичної роботи в загальноосвітній школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок