Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Завдання і зміст технологій виховної роботи в школах різного типу

Завдання і зміст технологій виховної роботи в школах різного типу

Назва:
Завдання і зміст технологій виховної роботи в школах різного типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,30 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Завдання і зміст технологій виховної роботи в школах різного типу


ПЛАН
1. Загальне поняття про педагогічні технології.
2. Технології виховання як перспектива наукової організації виховної роботи в школах різного типу:
2.1. Предмет технології виховання.
2.2. Технологічний підхід до виховання у спадщині А.С.Макаренка.
2.3. Особистісно зорієнтовані виховні технології як джерело самоповаги особистості.
3. Зміст і завдання виховних технологій.


1. Загальне поняття про педагогічні технології
Аналіз наукової літератури, періодичних педагогічних видань стверджує, що останнім часом все рідше вживається поняття “методика”, натомість частіше вживається поняття “технологія” – педагогічна, освітня, виховна, навчальна…Складається враження, що це те саме. Але це не так. Тому нам насамперед потрібно визначитись з поняттями.
Поняття “технологія” (з грецької techne – майстерність, мистецтво і logos – вчення, поняття) в педагогіку прийшло ще в 20-ті роки ХХ століття. Зустрічається у працях А. Ухтомського, С. Шацького, В. Бехтєрєва, І. Павлова. Вже тоді воно трактувалося по різному. В одному разі – як сукупність прийомів і засобів, спрямованих на чітку й ефективну організацію навчальних занять, що нагадує виробничу технологію; в іншому – як уміння оперувати навчальним і лабораторним обладнанням, використовувати наочні посібники.
У подальші роки сутність поняття досліджували Т. Ільїна, С. Шаповаленко, О. Філатов, Ф. Фрадкін, І. Лернер, В. Беспалько., І. Прокопенко., Т. Назарова та інші. Тому є сенс говорити, що воно отримало еволюційний розвиток в науці. Щоправда, сьогодні розуміється не так однозначно, як на початку ХХ століття.
Досі немає єдиного визначення поняття “педагогічні технології” – їх існує понад 300.На нашу думку, найбільш цілісним є підхід до визначення поняття “педагогічні технології” вченого Т. Назарової.
Педагогічна технологія – це наука про розвиток, освіту, навчання і виховання особистості школяра на основі позитивних загальнолюдських якостей та досягнень педагогічної думки.
Отже, поняття “педагогічні технології” розвивалось адекватно до розвитку педагогічної науки і у зв’язку з цим трансформувалось у нові поняття: освітні технології, технології навчання, технології виховання, технології управління.
Як бачимо зі схеми, освітні технології відбивають загальну стратегію розвитку освіти; педагогічні – втілюють тактику реалізації стратегії освіти шляхом впровадження моделей управління цим процесом; навчальна технологія – відбиває шлях освоєння конкретного навчального матеріалу в межах відповідного предмета, теми, питання; виховні технології – відбивають систему конкретних засобів впливу на школяра, учнівський колектив на науковій основі і спрямовані на досягнення виховної мети та удосконалення педагогічної діяльності.
Отже, можна зробити висновок, що педагогічна технологія відображає модель навчально-виховного і управлінського процесів освітнього закладу і об’єднує в собі зміст, форми і засоби кожного з них.
Слід зазначити, що технології навчання, виховання, управління пов’язані з педагогічними технологіями загальною ідеєю відповідної освітньої концепції, педагогічними парадигмами (парадигма – від грецького paradigm – зразок, приклад). Використовується в якості пізнання сукупності ідей, що приймається групою дослідників для вирішення наукового завдання), змістовим наповненням функцій.
Як засвідчує практика, використання педагогічних технологій в діяльності сучасних вчителів допомагає оволодіти системою ключових вмінь (Баланюк Г., Кларін М.), які відкривають тонкий механізм взаємозв’язку і взаємозалежності, одночасність їх реалізації. Таким чином, ми отримуємо чітку і послідовну наукову основу впливу вчителя на учнів.
Які ж ключові операції ми повинні використовувати у майбутній педагогічній діяльності?
Перша ключова операція – “Я – повідомлення”.
Її реалізація пов’язана з проголошення суб’єктом свого стану і відношення до вчинку і дії другого суб’єкта, як до явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Завдання і зміст технологій виховної роботи в школах різного типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок