Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль гри у підвищенні пізнавальної активності першокласників

Роль гри у підвищенні пізнавальної активності першокласників

Назва:
Роль гри у підвищенні пізнавальної активності першокласників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,83 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
реферат
на тему:
Роль гри у підвищенні пізнавальної активності першокласників


План
Вступ
1.Видатні педагоги про роль гри у навчанні дітей.
2. Гра-творчість і праця.
3. Ігровий матеріал. Використаний на уроках у –ому класі (з досвіду роботи)


Література
1. В.О. Сухомлинський. Сто порад учителеві.
2. В.О. Сухомлинський. Серце віддаю дітям.
3. Т.Ю. Горбунцова. Ігри та цікаві вправи
4. А.Т. Гамалій. Мовні ігри. З української мови.
5. Журнали «Початкова школа»
6. Газети «освітянське слово»


Про гру сказано багато добрих слів. Її називають і джерелом радості, і королевою дитинства. Обидва визначення правильні, адже гра для дитини – саме життя з усіма його радощами, хвилюваннями, труднощами, перемогами і прикрощами.
Гра – природний для дитини вид діяльності, мотив її лежить у самій сутності. Вільне від регламентації ігрове дійство дає змогу дитині виразити найфантастичніші бажання, свої мрії, їй відкривається широкий простір для вияву творчості. активності, кмітливості.
В іграх школярі не тільки відображають реальне життя, а й перебудовують його. За словами Л. Виготського «гра дитини – це не простий спомин про те, що було, але творче переосмислення пережитих вражень, комбінування їх і побудова з них нової дійсності, яка відповідає запитам та інтересам самої дитини», тобто він розглядав гру як творчу діяльність. в якій наочно виступає комбінуючи дія уяви.
В.Сухомлинський писав, що без гри немає і не може бути повноцінного розумового розвитку.
А.Макаренко називав груп усвідомленою діяльністю, а радість гри – «радістю творчою», «радістю перемоги».
В.Сухомлинський писав «… у грі розкривається перед дітьми світ, творчі можливості особистості. Без гри немає і не може бути повноцінного дитячого розвитку. Гра – це величезне світле вікно. Через яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ».
Гру він порівнював з іскоркою, що запалює вогник допитливості і любові до знань.
Дидактична гра як метод навчання має свої особливості. З одного боку, в її сутності формуються певні якості особистості: уваги, спостережливості, пам’ять, розвивається мислення, виявляються творчі здібності школяра, самостійність, ініціатива.
І з іншого боку – гра на уроці розв’язує певну дидактичну задачу: вивчення нового матеріал, повторення і закріплення вивченого. Формування трудових вмінь і навичок, використання знань на практиці та ін.
Ігри викликають у дітей задоволення, підвищують емоційний тонус, сприяють формуванню у них уявлень про навколишній світ.
Дидактична гра стимулює пізнавальну діяльність учнів, викликає позитивні емоції у ставленні до навчальної діяльності, до її змісту, форм і методів здійснення. Увага школярів, перш за все, спрямована на ігрову дію. При цьому до процесів запам’ятовування, осмислення підключаються глибокі переживання особистості, які роблять їх інтенсивнішими, результативнішими і навчання проходить без особливих зусиль при великому емоційному піднесенні.
Слід одразу ж зазначити, що кількість ігор, допомогою яких можна формувати нові знання про природу, дуже обмежені.
Проведення ігор з дітьми і вміле керівництво ними на уроках потребує великої майстерності від учителя. Перед проведенням ігор необхідно доступно викласти сюжет, розподілити ролі, поставити перед дітьми пізнавальне завдання. підготувати необхідне обладнання. У грі має брати участь кожен учень класу. А якщо здійснює ігрову діяльність частина учнів, то всі інші мають виконувати роль контролерів, суддів, коментаторів.
Пояснюючи правила гри, слід домагатися, щоб діти самостійно відчували її значення. Виявляли ініціативу, керувалися попередніми поясненнями вчителя, не чекаючи додаткових вказівок. Багато важить тут і темп ігрової діяльності. Якщо він надто швидкий, учні не встигають поміркувати, тому дають неправильні відповіді. Однак й уповільнений темп шкодить, бо знижує інтерес школярів, не відповідає їх природній рухливості.
Щоб та сама гра не набридла, через певний час треба вносити в неї деякі зміни, ускладнювати завдання, враховуючи засвоєний матеріал, індивідуальні особливості молодших школярів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль гри у підвищенні пізнавальної активності першокласників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок