Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Аналіз стану та тенденції розвитку інформаційних  технологій підтримки діяльності органів державного управління

Аналіз стану та тенденції розвитку інформаційних  технологій підтримки діяльності органів державного управління

Назва:
Аналіз стану та тенденції розвитку інформаційних  технологій підтримки діяльності органів державного управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
Аналіз стану та тенденції розвитку інформаційних  технологій підтримки діяльності органів державного управління
 


Вступ
Головне завдання діяльності органів державної влади полягає в ефективній реалізації функцій і задач державного управління у нових економічних і ринкових умовах. Якщо загальними напрямками функціонування органів державної влади є управлінські, законотворчі, організаційно-розпорядчі, консультативно-дорадчі, то питання автоматизації доцільно вирішувати стосовно управлінської та організаційно-розпорядчої діяльності. У зазначених напрямках діяльності запроваджуються інформаційні технології, які забезпечують підвищення рівня та ефективності прийняття управлінських рішень, використання необхідних ресурсів для сприяння проведенню адміністративної реформи в Україні.
Сучасна парадигма державного управління спрямована на втілення нової організаційної культури, орієнтованої на підвищення гнучкості управління, його готовності до змін, впровадження ринкових методів, визнання таких пріоритетів, як клієнт–споживач управлінських послуг з наближенням управління до нього, підтримка підприємницької діяльності з метою підвищення життєвого рівня населення та ін.
Досвід адміністративних реформ у провідних країнах Заходу засвідчує, що в управлінні суспільством застосовуються підходи ділового менеджменту для вирішення ключових управлінських задач і оцінки їх якості з точки зору досягнення кінцевого результату. Цей підхід базується на трьох складових (три "E"): результативність (Effectiveness), ефективність (Efficiency) та економічність (Economy). Але вимір результатів діяльності через дійові показники управління ніколи неможливо здійснити бездоганно, оскільки відсутні методики оцінки таких чинників, як прибуток у приватному секторі економіки. Разом з тим технології ділового менеджменту, як делегування повноважень внутрішнім підрозділам для прийняття управлінських рішень, застосування командної роботи, матричні методи управління, що зараз використовуються в практиці державного управління, дозволяють провести певний вимір отриманих результатів.
У зв’язку з тим, що завдання державного управління багатокритеріальні і тісно пов'язані із системним аналізом даних і процесом підготовки та прийняття управлінських рішень за допомогою сучасних комп’ютерів, то впровадження інформаційних технологій, зокрема мережі Інтернет як засобів підтримки діяльності органів державної влади, визначає новий стиль управління в країні замість традиційного, сприяє втіленню у житті прогресивних ідей парадигми державного управління.
Метою даної статті є розгляд основних процесів управління – діловодства та документообігу як базових процесів державного управління, аналіз інформаційних систем, які використовуються в інших країнах, для підтримки діяльності органів державної влади з метою визначення переліку вимог до розробки сучасних програмних систем підтримки діяльності органів держаного управління в Україні.
ISBN 966-02-1244-5
Проблеми пршграммирования, 2001, №3-4
1. Характеристика інформаційних систем підтримки діяльності органів
державного управління
Проблему створення і використання інформаційних систем потрібно вирішувати у більшості сучасних підприємств і організацій, незалежно від того, якого роду діяльністю вони займаються. Термін "інформаційна система" відноситься до класу програмних продуктів, що полегшують або "автоматизують" основні процеси діяльності (управлінської, виробничої, наукової і т.і.). Система називається "інформаційною", якщо вона здійснює інформаційну підтримку діяльності, а відповідна програма називається "системою", якщо вона послідовно чи паралельно виконує більше однієї функції цієї інформаційної підтримки.
Для характеристики інформаційних систем підтримки діяльності органів державного управління розглянемо основні процеси, що її супроводжують та істотно впливають на оперативність і якість керування:
аналіз, підготовка й ухвалення рішень;
виконання рішень;
облік і контроль прийнятих рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Аналіз стану та тенденції розвитку інформаційних  технологій підтримки діяльності органів державного управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок