Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка дитини до школи

Підготовка дитини до школи

Назва:
Підготовка дитини до школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
533
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Підготовка дитини до школи


Важливою віхою перебудови системи освіти в на-шій країні став перехід до систематичного навчання з 6-ти років. Як відомо, у розвитку дитини є переломні етапи, коли відбувається суттєва перебудова всіх пси-хологічних функцій і виявляються нові можливості в активності головного мозку. Один із таких етапів — це шестирічний вік, коли фізіологічні ресурси дитячого організму різко збільшуються. Інтенсивно розвива-ються всі фізіологічні системи організму шестирічної дитини — серцево-судинна, дихальна, опорно-рухо-ва, ендокринна тощо. Найбільш виражена вікова ди-наміка відбувається в нервовій системі і насамперед у головному мозку, його морфології та фізіології. Усе це й визначає значною мірою ріст психофізіологічних ресурсів дитини, даючи можливість реалізації склад-них розумових дій.
Вирішення цієї проблеми було підготовлене теоре-тичними та практичними пошуками вчених та вчите-лів ще у 70—80-ті роки XX століття, їх основний ви-сновок: 6-річний вік сенситивний до цілеспрямовано-го соціального й розумового розвитку. Разом із тим, результати експериментального навчання показали, що не можна механічно переносити досвід роботи з 7-річними першокласниками на 6-річних. Адже чим менший вік дитини, тим більше значення мають для неї прожиті роки, місяці, за які вона швидко попов-нює свій індивідуальний досвід, зміцнює фізичне, психічне та соціальне здоров'я.
Отже, систематичне навчання дітей з 6-ти років можливе, але за умови його відповідної організації.
Воно має базуватися на індивідуальному підході до кожної дитини, враховувати весь комплекс гігієніч-них, психологічних і педагогічних умов, необхідних для розвитку дітей цього віку. Це — нові програми, підручники, дидактичні матеріали тощо. Це — підго-товка педагогічних кадрів, психологів, медичних пра-цівників, батьків. Успішній адаптації першокласника до школи сприяє правильна організація навчально-ви-ховного процесу:
Крім того, необхідно наголосити, що в правилах прийому дітей до школи чітко визначені вікові ме-жі — до першого класу зараховують лише тих, кому до 1-го вересня вже виповнилося 6 років.
Щоб правильно підготувати 6-річну дитину до на-вчання, слід знати її анатомо-фізіологічні та психоло-гічні особливості. Від цього значною мірою залежить характер психічних процесів, а також індивідуальні якості дитини.
Упродовж 6—7-го років життя у дітей відбуваєть-ся яскраво виражена перебудова загального розвитку організму, тому цей процес ми називаємо особливим і переломним. Збільшується фізична сила й витрива-лість організму.
За фізичних навантажень посилення роботи сер-ця, як і раніше, досягається за рахунок підвищення частоти серцевих ударів.
Руки у шестирічок достатньо підготовлені для ви-мог навчальної діяльності. Однак письмові вправи не повинні тривати більше ніж 10 хвилин.
Дуже чутливий до деформації хребет 6—7-х річних дітей. Найменші порушення обмінних процесів у хря-щовій тканині хребта призводять до органічних змін, викликаючи такі захворювання, як сколіоз, плоско-стопість.
Скелетна мускулатура 6-річної дитини має слабко розвинені сухожилля, м'язи живота не витримують ве-ликих напружень, тому дітям цього віку не рекомен-довано піднімати важке. А як часто першокласники несуть до школи важкі портфелі, навантажені різними підручниками. Лікарі рекомендують носити ранці за плечима.
Особливо знижена рухова активність дітей, які до-датково займаються музикою, іноземними мовами, на-вчаються в художніх студіях, сидять за комп'ютером або увесь свій вільний час дивляться телевізор.
Обмеженість рухливості дуже негативно позна-чається на навчанні: розумова працездатність різко знижується, пам'ять погіршується. Відомий педагог К.Д.Ушинський зазначав: «Найважливішою умовою, яка підсилює роботу пам'яті, є міцний стан нервів, для чого необхідні фізичні вправи... Гімнастика, про-гулянка на свіжому повітрі і взагалі все, що зміцнює нерви, має велике значення для здоров'я пам'яті».
З можли-вістю, дитині треба більше бувати на вулиці, рухливі ігри слід проводити на свіжому повітрі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Підготовка дитини до школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок