Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Поняття соціальної роботи.

Поняття соціальної роботи.

Назва:
Поняття соціальної роботи.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,97 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з соціальної педагогіки
Тема: Поняття соціальної роботи.


План:
Суть соціальної роботи.
Характеристика терміну “соціальний”.
Поняття соціальної політики.
Соціальна робота (далі с.р.) – це своєрідна взаємодія між об’єктом і суб’єктом, результатом якої є допомога людям у вирішенні життєвих проблем.
Під об’єктом розуміють всіх тих, хто потребує допомоги, незалежно від її характеру та специфіка. Всі, хто надає таку допомогу, належать до суб’єктів с.р.
В літературі дискутується питання, як називати того, кому надається соціальна допомога. Такі назви, як “пацієнт”, “потерпілий” відкидаються більшістю авторів. У зв’язку з цим в літературі з с.р. утвердився термін, згідно з яким особу, якій надається допомога соціального працівника, називають “клієнтом”, а ті чи інші різновиди такої допомоги соціальними послугами. Клієнт може бути індивідуальним або груповим (сім’я, шкільний клас, групи інвалідів і т.д.).
Найбільш поширеною у вітчизняній літературі є типологія клієнтів у відповідності до характеру проблем з якими вони звертаються по даному.
По-перше, це соціально-незахищені групи. До них відносять людей, які не взмозі в силу різних причин забезпечити своє нормальне функціонування у суспільстві. Це – діти, інваліди, люди похилого віку, багатодітні сім’ї та інші.
По-друге, це маргінальні групи. До них належать люди, які в тій чи іншій мірі втратили зв’язок та взаємодію з конкретними соціальними групами, соціальними інструментами, суспільством в цілому. Це безпритульні, бомжі, в деякій мірі безробітні та інші.
По-третє, це групи з відхиленнями у поведінці: алкоголіки, наркомани, особи з кримінальною поведінкою, правопорушники та ін.
Суб’єктами с/г є:
держава, як головний суб’єкт;
інститути держави, які реалізують соціальну політику (Міністерство праці та соціальної політики, Міністерство освіти та науки, Міністерство охорони здоров’я, Державний комітет у справах сім’ї та молоді, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування, Фонд Зайнятості);
Органи місцевого самоврядування і відповідні установи (відділ у справах сім’ї та молоді, ЦССМ та ін;
Церква, недержавні організації, благодійні фонди приватні особи;
Соціальні педагоги та соціальні працівники тощо. Соціальна робота – прийнятий у всьому світі вислів, що означає вияв гуманного ставлення людини до людини. Воно виникло ще в біблійні часи як благодійність, релігійний обов’язок віруючого надавати послуги нужденним, Сьогодні ця робота визнала у всьому світі як професія, що потребує спеціальної підготовки.
2. Розглядаючи питання “соціальна робота” необхідно з’ясувати термін “соціальний”.
В латинській мові слово “societas” означає, “спільність”, а “socsalis” – “суспільний”.
Сьогодні більшість фахівці вживають термін “соціальний” у значенні “суспільний”, тобто відмінний від біологічних, природних явищ і процесів. В даному випадку все, що охоплює життєдіяльність людського суспільства в цілому, являє собою соціальне.
По-друге, поняття “соціальне” відображає становище і роль людини в суспільстві (соціумі) і виражається у відношеннях взаємозв’язку, взаємодії різних груп, які існують в суспільстві (нації, класи, покоління, професійні групи і т.д.).
У процесі спілкування, взаємодії (як в складі тієї чи іншої групи, чи між групові спілкування і взаємодія) формуються соціальні якості кожної людини, що визначають і характеризують її поведінку.
В той же час поняття “соціальне” відбиває відносини нерівності, які існують між людьми. Адже суспільство розпадається на верстви, групи. Що різняться мі собою розміром багатства, рівнем освіти, кваліфікацією, обсягом влади, соціальним становищем в суспільстві і т.д. Та й самі індивіди надто різні – талановиті і менш здібні, працездатні й хворі й інші.
Терміном “соціальне” охоплюється і сукупність проблем людського життя – стосунки між індивідами та різними спільнотами, умови побуту, праці, відпочинку, забезпечення матеріальними та духовними благами, специфічні проблеми молоді, жінок, дітей, людей похилого віку, інвалідів тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття соціальної роботи.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок