Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Система організації внутрішкільної методичної роботи.

Система організації внутрішкільної методичної роботи.

Назва:
Система організації внутрішкільної методичної роботи.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,84 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Система організації внутрішкільної методичної роботи.


Важливою проблемою сучасної школи є формування творчої активності учня. Учень чекає сьогодні вчителя з високим професійним рівнем, достатньою психологічною та культурною підготовкою.
Висока ефективність підвищення кваліфікації педагогічних працівників, підтримання її на належному, відповідному до вимог і часу рівні можлива лише тоді, коли будується на знанні професійної культури, реальних потреб учителя, коли він, керуючись стійкими внутрішніми мотивами, систематично займається самовдосконаленням та виявляє особисту зацікавленість в отриманні потрібної науково-методичної допомоги докладає достатні зусилля.
Важливою складовою системи післядипломної педагогічної освіти є внутрішкільна методична робота. Актуальність проблеми її ефективної організації обумовлена необхідністю практичної реалізації завдань модернізації освітньої галузі, виведення її на якісно новий рівень, як передбачено Конституцією України, Національною доктриною розвитку освіти, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, іншими програмно-нормативними документами й актами, що вирішальною мірою залежать від педагогів, їхньої національної і державницької свідомості та переконань, професійної культури, і майстерності, творчого натхнення.
Головне завдання методичної роботи – зробити творчу діяльність учителів особистісною потребою, забезпечити умови для систематичної самоосвіти й удосконалення педагогічної майстерності.
Уважне ставлення до надбань кожного учителя, уміння побачити цінне в його праці, створити творчу атмосферу – ось необхідні умови організації методичної роботи в школі.
Однією з обов’язкових умов успішного розв’язання проблем школи є створення належного клімату, де панують добропорядність, творчий пошук, готовність прийти на допомогу колезі, взаєморозуміння, вимогливість, об’єктивність у оцінці праці кожного.
Педагогічний колектив нашої школи цього навчального року працює над проблемою:
“Організація навчально-виховного процесу на засадах прогресивних (технологій) педагогічних ідей, інноваційних технологій особистісно - орієнтованого навчання і виховання дітей та учнівської молоді”.
Важлива роль у здійсненні цієї проблеми належить внутрішкільній методичній роботі, яка побудована за такою структурою:
метод об’єднання класних керівників і вчителів початкових класів;
теоретичний семінар;
методичний тиждень;
інструктивно-методичні наради;
предметні тижні;
циклові засідання;
педагогічне читання.
Плануючи тематику засідань, занять, нарад, які тісно пов’язані з проблемою школи, враховуючи побажання вчителів, використовуємо різноманітні форми і методи роботи: доповіді, бесіди “за круглим столом”, педагогічні роздуми , практичні заняття, відкриті виховні години, масові заходи, огляди фахових газет та журналів, диспути, дискусії, обмін досвідом, родинні свята.
Виносимо на порядок денний питання роботи з обдарованими дітьми, надаємо практичну допомогу педагогічним працівникам в оволодінні сучасними методами викладання і виховання, підвищенні фахової майстерності та психолого-педагогічної підготовки вчителів.
Важливою формою роботи в індивідуальному плані є робота з учителями шляхом проведення з ними співбесід, відповідних методичних консультацій з питань удосконалення стилю, форм та методів навчально-виховної роботи з учнями. Особливо таких консультацій потребують учителі з малим педагогічним стажем, адже перші кроки молодого вчителя найважчі і багато в чому визначають майбутнього педагога, його ставлення до роботи, відкривають невідомі ще грані педагогічної майстерності та творчого пошуку. Тому в школі значну увагу приділяємо наставництву.
Дирекція школи впродовж 3 років надавала допомогу молодому вчителю історії, географії та правознавства Румаку Василю Богдановичу у розв’язанні конкретних проблем реалізації тієї чи іншої методики викладання предмета, знайомили його з сучасними методиками та технологіями, особливостями організації навчальної діяльності учнів в залежності від їх віку та рівня навчальних досягнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система організації внутрішкільної методичної роботи.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок