Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Педагогічні аспекти туристсько-краєзнавчої діяльності в школах та позашкільних закладах

Педагогічні аспекти туристсько-краєзнавчої діяльності в школах та позашкільних закладах

Назва:
Педагогічні аспекти туристсько-краєзнавчої діяльності в школах та позашкільних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,51 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Педагогічні аспекти туристсько-краєзнавчої діяльності в школах та позашкільних закладах


Сьогодні у виховному процесі загальноосвітньої школи і позашкільних закладів є чималий арсенал форм і методів роботи, спрямованих на формування національно-патріотичного виховання учнівської молоді.
Серед різноманітних форм виховної діяльності педагогічного колективу школи, позашкільних закладів, які сприяють формуванню загальнолюдських цінностей у підростаючого покоління, особливе місце належить туристсько-краєзнавчій роботі.
Туристично-краєзнавча діяльність передбачає не лише фізичний розвиток дитини, але і пізнання рідного краю, вивчення його історії, звичаїв і обрядів, народних ремесел і традицій.
Мета туристично-краєзнавчої діяльності реалізується у програмі Всеукраїнських експедиціях "Краса і біль України", "Сто чудес України”, які проходять в рамках руху учнівської молоді України за збереження і примноження традицій, звичаїв, обрядів народу "Моя земля – земля моїх батьків".
Реалізація завдань руху учнівської молоді покладена в першу чергу на педагогічні колективи шкіл і позашкільних закладів. Саме вони повинні вести цю роботу, використовуючи при цьому весь виховний потенціал, що закладений у туристично-краєзнавчій діяльності школярів.
Під час роботи над даною проблемою, ми поставили перед собою завдання більш детальніше вивчити реальний стан справ у масовій практиці роботи шкіл і позашкільних закладів щодо використання туризму і краєзнавства в освітньо-виховній діяльності.
Виявлено, що в школах і позашкільних закладах області проводиться значна робота з розвитку туризму і краєзнавства та їх використання з метою національно-патріотичного виховання й формування національної самосвідомості учнівської молоді, фізичного гарту дітей і підлітків та пізнання ними рідного краю.
Поштовх до пожвавлення туристично-краєзнавчої роботи серед учнівської молоді дали прийняті в останні роки законодавчі, урядові та відомчі правові і нормативні документи, які регламентують дану сферу діяльності [1,2].
Форми і методи пошуково-дослідницької роботи в шкільному туризмі області настільки багатогранні, що дозволяють задовольнити інтереси школярів і активізувати їх пізнавальну діяльність. До таких форм і методів відносяться: вивчення рідного краю за допомогою спостереження, робота в гуртках істориків-краєзнавців, геологів, географів-краєзнавців і звичайно зі спортивно-оздоровчого туризму.
Це вимагає від організаторів, керівників походів, туристського активу глибокого знання рідного краю, теорії і методики туристично-краєзнавчої роботи.
З цією метою нами було проведено опитування школярів і педагогів, керівників туристично-краєзнавчих гуртків, вивчено документацію Івано-Франківського державного обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (звіти, плани роботи тощо).
Саме тому в шкільному туризмі утвердилась практика об’єднання учнів по інтересах в краєзнавчі гуртки: істориків, геологів, географів тощо (табл. 1).
В області стало традиційним проведення міських, районних, обласних зльотів туристів-краєзнавців, юних геологів, турнірів пам’яті ветеранів туризму та масових сходжень на найвищі вершини Українських Карпат, заочних конкурсів на кращий звіт про туристичну мандрівку.
Особливої уваги заслуговує робота центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який на Ворохтянській турбазі "Говерла" влітку організовує обласний оздоровчо-краєзнавчий табір активістів пошукових експедицій, шкільних музеїв, кімнат, юних техніків, екологів-переможців обласних змагань-зльотів. Тут школярі мають можливість активізувати свою рухову активність, глибше пізнати свій рідний край, що в свою чергу стимулює їх до подальшого заняття туризмом.
Туристично-краєзнавча робота посідає ключове місце в національно-патріотичному вихованні молодого покоління, а участь у Всеукраїнському русі учнівської молоді за збереження і примноження традицій, звичаїв, обрядів народу, Всеукраїнських екскурсіях "Краса і біль України", "Сто чудес України", обласної - "Люби і знай свій рідний край" сприяє вихованню в учнів національної самосвідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Педагогічні аспекти туристсько-краєзнавчої діяльності в школах та позашкільних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок