Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Художня емпатія як чинник формування професіоналізму в майбутнього музиканта-педагога

Художня емпатія як чинник формування професіоналізму в майбутнього музиканта-педагога

Назва:
Художня емпатія як чинник формування професіоналізму в майбутнього музиканта-педагога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,20 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Художня емпатія як чинник формування професіоналізму в майбутнього музиканта-педагога


Професійна мистецька освіта в Україні являє собою самостійну галузь, що має специфіку, зумовлену вивченням закономірностей художньої діяльності. Особливо складним є процес підготовки педагогічних кадрів у цій галузі, оскільки художньо-педагогічна діяльність є синкретичною і разом з тим такою, що носить творчий характер. Художньо-педагогічна діяльність у галузі професійної музики вимагає від свого суб’єкта, крім спеціальних знань, умінь, обдарованості, ще й повної заангажованості у своїй діяльності, включення всіх особистісних психофізіологічних механізмів. Отже, самореалізація особистості є умовою набуття нею професіоналізму. Разом з тим опора на традиційні принципи професійної підготовки не дає можливості виявити якості особистості, що сприятимуть її самореалізації в майбутній професійній діяльності. Існує протиріччя між необхідністю досягнення найвищих результатів і самореалізації людини в майбутній професійній діяльності та відсутністю відповідних передумов для цього в системі професійної підготовки. Реалізація цілісної системи професійної підготовки музично-педагогічних кадрів вимагає вирішення широкого кола культурологічних, загальноестетичних питань. Тому у процесі підготовки майбутнього професіонала слід звернути увагу на впровадження сучасних наукових досягнень, що забезпечували б усебічний розвиток і професійне становлення особистості.
Однією з важливих психологічних здатностей особистості є емпатія. У широкому розумінні слова емпатія охоплює собою велике коло явищ емоційного та духовного життя людини, є невід’ємним елементом духовної культури. У більшості сучасних психологічних та психолого-педагогічних досліджень емпатія розглядається найчастіше в аспекті міжособистісних відносин. Міжособистісний аспект емпатії розуміється як афективний зв’язок з іншим, поділ його почуттів та станів як інструмент пізнання іншої людини. Загальновизнано, що емпатія є професійно значущою рисою для педагога й оволодіння культурою емпатійних відносин є однією з умов успішного здійснення процесу педагогічного спілкування. Специфічні ознаки емпатії у професійній діяльності вчителя висвітлені у працях Т.Василишиної, Л.Виговської, О.Рудницької, Т.Стратан. Не применшуючи ролі емпатії у такому аспекті для художньо-педагогічної діяльності, слід звернутися також до менш поширеної точки зору на емпатію як умову художньої творчості: як на специфічний емоційно-пізнавальний процес.
Емоції та почуття – важливі компоненти внутрішнього світу особистості. Ніде людські почуття не виявлені в такій адекватній формі, як у мистецтві. Сама поява творів мистецтва була зумовлена необхідністю передачі від людини до людини, від покоління до покоління загальних, культурних форм емоційно-почуттєвого досвіду. У працях М.Бахтіна, А.Васадзе, І.Джидар’ян підкреслена думка про те, що мистецтво є формою об’єктивації суб’єктивного світу людини. З іншого боку, мистецтво не просто об’єктивує переживання прототипу або автора, але й культивує здатність співпереживати їм. Емпатія у даному випадку розуміється як засіб суб’єктивації почуттєвого досвіду, що міститься у творі мистецтва, “привласнення” в особистому досвіді. Необхідно зазначити, що в процесі моделювання художнього образу твору реципієнт доповнює його зміст власними переживаннями, зумовленими особливостями його людської особистості, життєвого та творчого шляху. Тобто для художньої діяльності взагалі і до музичної зокрема є характерною та специфічною композиційна форма, а почуттєвий зміст творів мистецтва є композиційно оформленим змістом.
Більше того, твори мистецтва вимагають також психологічного аналізу сутності різноманітних проявів почуттів. Асоціативність, умовний характер відображуваних у творах емоцій потребують уявної участі у процесі творчості, у самому розгортанні почуттєвих процесів. У цьому сенсі емпатія і є необхідною рисою суб’єкта художньої діяльності та однією з умов художньої творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Художня емпатія як чинник формування професіоналізму в майбутнього музиканта-педагога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок