Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Екзамени. один білет на всіх

Екзамени. один білет на всіх

Назва:
Екзамени. один білет на всіх
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Екзамени. один білет на всіх


Кількість і якість–вічна проблема. Скільки Україні потрібно фахівців з вищою освітою? Якою повинна бути якість їх підготовки? Якщо на перше питання викладач навчального закладу відповісти не може, то на друге – будь ласка: якість підготовки фахівців повинна бути високою, настільки високою, щоб їх професійна компетентність, що базується на знаннях, сприяла покращенню виробничих процесів, впровадженню новітніх технологій в усіх галузях народного господарства і забезпечувала конкурентоспроможність України на міжнародній арені.
У національній доктрині розвитку освіти якість освіти визначена національним пріоритетом. Тому забезпечення якості освіти на всіх рівнях, оцінювання її результативності і, головне, управління якістю – це одне з головних завдань сьогодення. Причому управління якістю повинно бути не командно-адміністративним, а засноване на чітких критеріях якості та підкріплене організацією високоефективного навчання. Діяльність навчальних закладів у цьому напрямі активізує Болонський процес. Пропозиції, які розглянуто і які виконуються в рамках Болонського процесу зводяться в основному до шести ключових позицій (шість цілей Болонського процесу), однією з яких є контроль якості освіти [1].
Однією зі складових контролю якості освіти є контроль знань студентів. Це якраз та позиція, яка досягається на рівні ВНЗ, окремої кафедри, окремого викладача. В кінці кінців оцінку в залікову книжку студена ставить викладач.
Оцінювання знань студентів, встановлення його рейтингу в групі, на курсі – предмет нашого повідомлення.
Аналіз публікацій, матеріалів науково–практичних конференцій, журнальних статей показав, що питання контролю знань і вмінь у вищих закладах освіти вивчено недостатньо [2].
Правильне оцінювання знань неможливе без надійного вимірювання їх. Вимірювання – одна з найбільших розповсюджених операцій, що проводиться людьми. Здавалося б поняття "вимірювання" повинно мати однозначне лаконічне визначення. На жаль цього немає навіть для технічних вимірювань, не кажучи вже про вимірювання в педагогіці. Є багато визначень "вимірювання", вони дещо відрізняються в залежності від точки зору автора, але загальним в цих визначеннях є те, що "вимірювання" – це приписування чисел об'єктам досліджень за деякими правилами [3].
Приладів, які вимірюють розумові здібності людей, їхні знання, поки що немає. Єдиним "вимірювальним пристроєм" знань студентів є викладач. На основі його експертної оцінки здійснюється контроль навчання. Експертне оцінювання – це процес зіставлення відповіді студента з нормою (еталоном) у власному трактуванні оцінювача. Але, як відомо, стільки викладачів – стільки і критеріїв оцінок знань. А чи рівень знань відповідає поставленій оцінці – це велике питання. А ще більше турбує невибагливість деяких студентів до якості своїх знань. Традиційна система оцінювання знань студентів уже не задовольняє ні викладачів ні студентів. П'ятибальна шкала фактично стала трибальною (відмінно, добре, задовільно – інших оцінок в залікову книжку ми не ставимо) та й питома вага екзамену в контролі знань надзвичайно велика, що дозволяє "от сессии до сессии жить студентам весело", а потім "штурмівщина", надзвичайне перенапруження і не завжди хороші результати.
Для контролю знань використовуються як традиційні, так і сучасні методи контролю. Серед останніх чи не найширше розповсюдження знаходять методи контролю знань шляхом тестування. Зокрема, впровадження модульно-рейтингової системи в навчальний процес вищих закладів освіти вимагає застосування тестового контролю для оцінки знань студентів, що забезпечує високу технологічність проведення контролю та об’єктивність його результатів [4].
Модульно – рейтингова система оцінювання знань студентів покликана підвищити ефективність навчального процесу на основі зростання мотивації студентів до регулярної самостійної роботи. Рейтинговою оцінкою з навчальної дисципліни є сума балів, отриманих студентом у процесі вивчення дисципліни та на екзамені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Екзамени. один білет на всіх

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок