Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методико-психологічні аспекти комп’ютерних технологій навчання в вищій технічній школі 

Методико-психологічні аспекти комп’ютерних технологій навчання в вищій технічній школі 

Назва:
Методико-психологічні аспекти комп’ютерних технологій навчання в вищій технічній школі 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методико-психологічні аспекти комп’ютерних технологій навчання в вищій технічній школі 


Сучасні комп’ютерні технології навчання (КТН) орієнтовані в основному на реалізацію тільки однієї компоненти навчального процесу й не охоплюють всієї низки питань з огляду ефективного засвоєння поданої інформації.
Навчальний процес — процес консервативний. На етапі переходу від “класичної” форми навчання до КТН важливим є збереження структури навчальної дисципліни, що має вагомий методико-психологічний аспект як для викладача так і для студента. Особливо це стосується формування КТН електротехнічного скерування. Слід також відзначити, що такі системи впливають на психологію викладача, вимагаючи від нього високої педагогічної кваліфікації при поданні навчального матеріалу (6, 34). Тобто такі технології — це не тільки сукупність програмних засобів, а й закладена структура навчального процесу, яку визначає викладач.
При використанні КТН доцільно користуватись класичним поділом подання інформації під час вивчення теоретичної дисципліни. Як показав певний досвід використання комп’ютерів у навчальному процесі (3, 162), тут необхідно враховувати такі психо-фізіологічні та педагогічні, дидактичні та інформаційні фактори:
·    зчитування інформації вимагає великого психо-фізілогічного напруження, а тому тривалість зчитування має бути обмеженою;
·    обсяг подаваної інформації поділяється на декілька екранів, що вимагає напруження асоціативної пам’яті.
Тому навчальна інформація повинна бути стислою, структурованою в певні модулі й водночас логічно зрозумілою та легкою до сприйняття. Процес навчання повинен бути динамічним, інтерактивним і створювати ілюзію в студента його керівної ролі.
Доцільним є вивчення дисципліни з використанням базового підручника (4, 8), що дозволяє зменшити обсяг теоретичного матеріалу на екрані комп’ютера. Слід підкреслити, що необхідною умовою успішного засвоєння матеріалу є попереднє студіювання підручника. Такий методичний підхід досить широко використовується педагогікою вищої школи більшості розвинутих країн. Закладена ідеологія навчання забезпечує засвоєння інформації окремими порціями з контролем знань на кожному етапі. Формування навчальної стратегії за таким принципом дозволяє зберегти традиційні методичні підходи, доповнюючи їх новими — “комп’ютерними”. Таке поєднання значно розширює таких дидактичних засобів як наочність, проблемність, самостійність тощо, наповнюючи їх новими штрихами.
Наявність базового підручника в такій системі забезпечує студенту “психологічну сумісність” із комп’ютером, використовуючи останній не тільки для отримання інформації, але й для рівноцінного діалогу в структурі проблемного навчання. Зі сторони студента таке подання матеріалу є оптимальним й захоплює його графічними інтерпретаціями навчальної інформації та інтерактивною роботою. При цьому реалізується основна теза вищої школи, що студент повинен кваліфіковано генерувати ідеї та вміло їх захищати, а також вміти творчо мислити, з метою відшукання шляхів розв’язання поставленої задачі.
Враховуючи досвід формування технічного інтелекту в вищій школі, а також тенденції впровадження комп’ютерів у навчальному процесі (5, 104), доцільним є використання сучасних КТН в структурі навчально-методичних комплексів (НМК), основними компонентами якого є:
· друкований носій інформації — базовий підручник (БП);
· методико-дидактичний посібник (МДП);
· автоматизована система навчання (АСН).
Наявність БП в такій структурі забезпечує студентові зв’язок із “класичною” формою навчання, а також виконує роль основного (вербального) носія інформації. МДП орієнтований на образне представлення інформації та виконує функцію посередника між студентом і комп’ютером. При цьому він забезпечує йому “психологічну сумісність” із комп’ютером, а також адаптує студента для рівноцінного діалогу, як “рівний із рівним”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методико-психологічні аспекти комп’ютерних технологій навчання в вищій технічній школі 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок